Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan étel, zöldség vagy...

Van olyan étel, zöldség vagy gyümölcs amit nem eszik meg 2-3 éves gyereked?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves múlt, de egyre jobban bosszant, hogy pont azokat az ételeket nem eszi meg ami kellene a szervezetének.Egy betegség folytán vért vettek tőle és kiderült, hogy kicsit vashiányos.Pont nem eszi meg a babot, borsót, lencsét és semmilyen hüvelyes zöldséget és a sütőtököt sem.A másik hogy megeszi a répát, krumplit...stb. viszont főzelék formájába semmilyen zöldséget nem eszik meg.Amúgy nem válogatós csak ezekkel van gondunk.Próbálom belecsempészni húsos palacsintába például a zöldbabot, de okos már észreveszi.... :)Mostanában adok neki a tesójának felírt Sinlac pépből hogy egy kicsit pótoljuk a vitaminokat.Mondjuk még ő a legjobb evő a családba, mert a vele egyidős unokatesója kizárólag pucér kenyeret, mindenféle joghurt, chips és persze cumisüvegből baracklé és kakaó, semmi zöldség, tészta, hús.... :(
2012. nov. 28. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt vagyok:):)


2 éves lány, és hihetetlen,hogy eddig mennyi mindent megevett,mostmeg..

Főzeléket semmi,de szó szerint semmit nem eszik meg. De levesben megeszi a répát, gyökeret, kelkáposztát(csak húslevesből), borsót, babot-ebből is csak a szárazat, a zöldet nem:(:(


Rákérdeztem a dokinál, annyit mondott kezdődik a dacolás, hagyjam rá, térjünk rá vissza félév múlva.


Eddig megette a gombapörit,most cska kiturkálja belőle a gombát, nem eszi meg a káposztás-, a túrós-, a sajtos-,krumplistésztát sem:(:(


Nem egyszerűű

2012. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ajaj, de még mennyi minden volt. Könnyebb volt azt felsorolni, amit hajlandó volt megenni a fiam... A bölcsőde nagyon sokat segített megoldani a problémát, azóta gyakorlatilag mindent megeszik. Most lesz 3 éves. Minden jót és kitartás. Erőltetni egyébként nem kellene semmit, mert azzal szemben később is elutasító lesz a gyerkőc.
2012. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hüvelyesek általában nem gyerekkedvencek. :o)


Amivel lehet trükközni:

Csinálj "krémlevest". Bármilyen zöldségeket összefőzöl, persze ízesíted, és leturmixolod. Tejfölt keverj hozzá és vízzel kellő állagúra hígítsd.


Reszelt sajtot és pirított kenyérkockát dobálj bele, vagy vehetsz levesgyöngyöt is.

Favorizálják.


Nálunk így derült ki, hogy a gombát is "szeretik". :o)


Persze azt sose mondtam meg, hogy mit turmixoltam össze. A zöldborsó így tutira menni fog.


Aztán én egy időben készítettem "vacsikrémet". Előbbi módon valamilyen hússal együtt főztem a zöldségeket és leturmixoltam. Sűrűre, hogy kenhető legyen. Kenyérre rá és mehet.


Lencsét próbálhatod salátának is, egyik lányom mindent megeszik, ami ecetes lében úszik. :o)


És kísérletezz, bármivel, ami eszedbe jut.


Az alábbi sütőtökös süti naaaagyon finom:


[link]

2012. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves lesz a kislányo január elején.


A rántott húsokat nem eszi meg, és bár a krumplit szereti, a krumplifőzelék nem kell neki és a karfiolért sincs oda. Gyümölcsből a körtét nem nagyon szereti, a többit igen.

2012. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Remélem hamarosan változik a dolog és ez tényleg csak egy korszak.Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak!
2012. nov. 28. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!