Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 1 év körüli gyereketek nem...

Ha 1 év körüli gyereketek nem hajlandó ebédelni, adtok neki tápszert?

Figyelt kérdés

13 hónapos, és mindig vannak hullámai, amikor napokig egyszerűen nem hajlandó megenni a normális ételt. Hogy a foga miatt-e, vagy most neki így tetszik, nem igazán tudom, többször hittem már, hogy a foga miatt, de lecsengett ez a nem evés, de fog nem lett.

Viszont ha tápszert adok neki, akkor azt megissza. Szerintetek mit csináljak ilyenkor? Ne kapjon tápszert, ha éhes lesz, megeszi a normális ételt is? Vagy inkább kapjon ilyenkor tápszert, ha azt elfogadja? Néha teljesen elkeseredek, hogy milyen visszalépés ez, már megint ott tartunk, mint fél éve, amikor kezdtük kiváltani az ebédet.


2013. febr. 20. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
szia. az én lányom is mindig nagyon rossz evő volt. és én úgy voltam vele, hogy nem adhatok neki örökké tápszert. egyszer bizony arról is le kell szoknia, meg hát ugye anyagilag se mindegy melyiket eszi. a tied persze még elég kicsike, de ha másfél éves volna, azt mondanám, ne adj neki, ha nagyon éhes, úgyis eszik.
2013. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gabszem ***** válasza:
12,5 hós a lányom, én nem adok tápszert, csak reggel és este. Mostanában ő is kezd válogatós lenni, eddig nem győztük tömni, mindent megevett és iszonyat mennyiségben. ha nem kell neki az ebéd akkor próbáld meg később, vagy adj neki gyümölcsöt. nem kell tápszer, ha éhes lenne akkor megenni az ebédet, a tápszert azért fogadja el mert az nyugtatóan hat rá. Eg
2013. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gabszem ***** válasza:
lemaradt... Egyébként lehet hogy jön a foga csak nem látod, de lehet érezni hogy duzzadt-e az ínye. Nálunk az utóbbi két hónapban kijött alul 4 fog, és felül a 2 nagy, és kb. 1-2 héten belül a felső 2 szemfog is kijön.
2013. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából én is úgy vagyok vele, hogy ha csak szórakozik, akkor nem adok neki. Ha egy pár kanállal eszik, akkor nem is kap, így járt, majd máskor. Viszont ma egy kanál ételt se vett be a szájába, ezért adtam neki, ha a foga a bűnös, nem akarom éheztetni. Sajnos nem engedi, hogy belenézzek a szájába, se most, se máskor, így fogalmam sincs, hogy tényleg emiatt van-e.
2013. febr. 20. 14:35
 5/6 gabszem ***** válasza:
akkor az ujjadat dugd be és simítsd végig az ínyén. Én is sokszor ezt csinálom mert nem engedi ő se.
2013. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15 hónapos, nagggyon rossz evő. Én nem adok Neki ebéd helyett tápszert. Van, hogy csak két kanál ebédet eszik, és ordííít... Sebaj, székből ki, alvás, utána újra próba. Ekkor általában gond nélkül megeszi az "ebédet"
2013. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!