Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túrázás gyerekkel?

Túrázás gyerekkel?

Figyelt kérdés
Menyi idős gyerekkel lehet elindulni kisebb túrákra?

2013. febr. 24. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudom, nem ez a korosztály, de én a lányommal már kisbabaként is az erdőt jártam, igaz, akkor még csak hordozóból nézelődött kifelé :)


Tesóm viszont a 2 fiával járt az erdőbe, a kisebb akkor 3 év körüli volt, mikor először velük mentem.

Hamarabb elfáradnak ez tény, nem kell 10km-ben gondolkozni az elején és persze sokat segít, ha fel bírod venni az öledbe a fáradt gyereket, vagy ráérsz nagyon lassan haladni.

2013. febr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Több ismerős már egészen kicsivel is ment, megy túrázni(egyikük éppen most Erdélyben van a félévessel), kendőben, csatosban viszik őket:).
2013. febr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Vannak helyek, ahová még babakocsival is ellehet menni, de két éves korig háti hordozóban érdemes vinni a babát, ott még aludni is tud.

A neheze azután következik, hogy már túl nagy a hordozóhoz, mert akkor rá kell venni, hogy a saját lábán jöjjön, az már nehezebb dolog. Nem csak a túra hossza a baj, hanem az, hogy a gyerekek előbb elunják a dolgot, minthogy elfáradnak. Legyen a túrán mindig valamilyen érdekes dolog (egy cél), amiért érdemes nekik gyalogolni pl. forrás, megmászható szikla, kilátó, várrom stb. A gyerekek még nagyobb korban sem bírják a monoton gyaloglást és azt mondják, hogy elfáradtak, pedig csak unalmas nekik.

Az is jó, ha útközben gyűjtögethetnek valamit pl. szép köveket, faleveleket, botokat, terméseket. Gyakran meg kell állni és mutogatni nekik fákat, virágokat, madarakat. Ezért nagyok jók a tanösvények, ahol táblától tábláig lehet haladni, az egy belátható távolság.

Nem mindig jó, ha azt mondjuk a gyereknek, hogy most 5 km-t fogunk gyalogolni, mert attól megijed, azt kell mondani, hogy 5 perc és odaérünk a tisztásra és eszünk, vagy szaladj nézd meg, hol van a következő tábla.

Ennyi jutott eszembe, így saját tapasztalatomból.

2013. febr. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyáron voltunk 3 évesemmel Szilvásváradon. Kimentünk kis vonattal a Szalajka völgybe , vissza felé gyalog, 4 km, 2,5 óra volt.

Hát soha többet babakocsi nélkül!

10 percenként elfáradt, nyakamban hoztam, hol én , hol a többiek felváltva, de nehéz volt a 18 -kg gyerek!


Utánna elmentünk gombázni az erdőbe!

Az 2 km volt, 1 óra, azt jobban viselte, ennyi pont elèg volt neki, mert a végére elúnta, magát, mire vissza értünk a kocsihoz.

2013. febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 válaszolo mondja jol.nem lehet tul nagy és unalmas kirándulás .
2013. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 3-as tényleg jól rávilágított a lényegre. Esetleg tudtok Bp. környékén jó helyet ajánlani, autónk nincs ezért egyelőre a környéken kéne mert más az utazást is elunná. Ja és kutyával mennénk.
2013. febr. 25. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!