Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok mondai ötleteket,...

Tudnátok mondai ötleteket, mit lehet játszani 1 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Valami olyanra gondolok, amit tényleg együtt tudunk játszani. Most legtöbbször pakolássza a játékait, adogatja nekem, labdázunk, ő mindent széthajigál és meg pakolok utána. A könyvek nem igazán érdeklik.

Köszönöm!


2013. febr. 20. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:

1 éves gyerekkel, ilyeneket lehet játszani, amit írtál.

Az enyém szereti a csodakockát is, meg amibe bele kell tenni a formákat. Autókat imádja! :)

2013. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezeket szoktuk játszani:

labdagurigatás

beleteszek lavórba egy csomó dolgot (labdát, zoknit, kockát), ő meg nagy komolyan kipakolja

kukucs, bújócska

autótologatás, kerékpörgetés

táncolunk, lovacskázik a nyakamban

zenélek neki (furulyán, metallofonon, de a fazék is megteszi egy kanállal), aztán ő zenél nekem

én énekelek egy sort, és ő dúdol rá egy másik sort a maga módján

mondókázok neki

könyvet nézegetünk, ő rábök mindenre, és meg százszor elmondom neki a nevét

villanyt kapcsolgatunk

gyakoroljuk a szekrény nyitogatást

hintázunk (fel van fúrva az ajtókeretbe a kampó, így télen is lehet)

építek neki bunkert, ahová bemászhat, én meg megkeresem

egy kis bádogdobozba beleteszek 1-2 játékot, ő meg kinyitja és kiveszi, amit benne talál

figurás textiltakarón nézegetjük a járműveket, én meg mesélek róla neki vagy énekelek

felteszek magasabb polcra kis tárgyakat (üres krémes dobozt, fésűt, stb.), ő meg pipiskedik és leszedi

kipakolja a mosógépet, akár kimosott, akár nem

kiszedegeti a ruhákat a szennyestartóból, és meg addig szét is válogatom szín szerint

szoktunk telefonálni játékból, van neki is játéktelefonja

nagyon szeret mászókázni



Ilyesmiket szoktunk játszani. :)

2013. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok: ha meg már végképp nincs ötletem, akkor lefekszek a padlóra, kijelentem, hogy anya elfáradt, nincs ötlete, ő meg megsimogat, megvizsgálja a szememet, és kiszedi a hajgumimat. :)))
2013. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Nálunk is nagy sláger a fog- és szemorvosi vizsgálat:-)

2013. márc. 5. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!