Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis szülők tapasztalataira...

Ovis szülők tapasztalataira vagyok kiáncsi, milyen pozitív és negatív tapasztalatot osztanál meg?

Figyelt kérdés
Pl. olvastam olyat, hogy az óvónénik nem figyelnek arra, hogy a gyereknek a haját félrecsattolják. Vagy rendszeresen nem viszik ki idejében a wc. re .
2013. febr. 25. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem szokták kivinni őket egyáltalán, maguktól mennek ki wc-re :) Nekem a nagyon negatív tapasztalatom az, hogy rengetegen vannak relatíve kis helyen, egyetlen óvónőre:( Emiatt megtanulnak a gyerekek kiabálni, és hajmeresztő dolgokat csinálnak, csak hogy kapjanak egy kis figyelmet.


Pozitív az, hogy nagyon jó a nevelés, kimondottan fejlesztésre mennek rá, és tündériek az óvónénik:)

2013. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pozitív:

dadus nénink többet ér az egész óvodánál.

ediig mindennap visszakaptama gyerekemet, többnyire egy darabban.

szereti a menzakosztot.


Negatív:

a wc-be küldik ki büntibe a gyerekeket. Egyszer rákérdeztem, letagadták, pedig másik csoportba járó nagyontól tudom, hogy igaz.

az épület nem óvodának való és az udvar hihetetlenül kicsi.

szervezés terén eléggé a béka feneke alatt van a tantestület.

2013. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem segítenek a kicsiknek wc-nél, fiam állandó jelleggel kivörösödött hátsóval, és "csíkos" alsógatyába jön haza. Kislányos anyukák is panaszkodnak, hogy nem győzik őket sudocremmel kenni.

Nem küldik haza a beteg gyereket, nem mernek szólni a szülőnek hogyha lehet betegen ne vigye közösségbe: ennek köszönhetően rengeteg a beteg gyerek. A fiam is az. Múlt héten még meg is jegyeztem, betegség lesz a vége, mert két kislányt is hallottam úgy köhögni majd megfúlladt. Az egyiket pont együtt öltöztettük át az anyukával. Anyukát nem zavarta a dolog, simán beadta, az ovónő meg simán bevette.

Hátrány : az egyik ovónő annyira ingerül és ordít a gyerekekkel hogy nagyon zavar engem is. A másik tündéri.

Egy ovónő van 24 gyerekre, daduska néni csak tízorainál jelenik meg.

2013. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pozitív,hogy minden nap kiviszik őket a levegőre,csak ha nagyon esik akkor nem

igyekeznek a lehető legönállóbbra nevelni őket

nagyon figyelnek az etikettre,pl kajánál ha kér még jelentkezni kell,a fiam olyan cuki,ahogy két ujjal jelentkezik,ezen kívül köszönés,szemkontaktus,megköszönés,kérés stb

wc-nél elöfordult nekünk is a csíkos gatya,piros popó,de szerencsére nem jellemző.nálunk egyedül mennek ki a gyerekek.a fiam egyébként addig kiabál,amíg nem megy valaki kitörölni a fenekét,itthon is így csinálja

mindenben segítenek,ami nem megy

nem kiabálnak velük(a szomszéd csoportban igen,és ez borzasztó hallani)ha rosszalkodnak mennek a gondolkodó székbe

nálunk figyelnek a hajra,kislányoknak alvás után fésülködés van,meg napközben is megigazítják nekik

szóval nekem összességében pozitív

2013. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pozitív: tiszta, rendes óvoda, nagy udvar, sok játék, az óvónénik nekem amúgy szimpatikusak (erről még a negatív-ban szólok) aranyos csoport társak, jó programok, fejlesztés is jó, kisfiam még soha nem panaszkodott


Negatív: az óvónénik amúgy nagyon rendesek, de inkább csak egy munka nekik (nem annyira elhivatottak) és ha lejár a munkaidő már rohannak is el, 2 szót nem nagyon válthat velük az ember, az alvással van még probléma mivel nem altatják el a kisfiamat nem alszik és du. nagyon fáradt (volt hogy betegség miatt másik óvonéni jött át és ő érdekes módon mindennap simán elaltatta azt mondta 5 percig kellett simogatnia a hátát és már aludt is (szóval nem olyan nagy meló lenne)

2013. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pozitív:

-aranyosak, kedvesek az óvónők, dadusok

-minden nap mennek ki az udvarra (csak szakadó esőben nem)

-önállóságra nevelik őket

-sokat foglalkoznak velük (mondókázás, gyurmázás, építő játékok, festés, stb.)


Negatív:

-nálunk is előfordult vonalkódos bugyi

-néha nem csinálják meg a haját (tehát ahogy én elkészítettem reggel, az úgy van egész nap, gondolhatjátok délutánra milyen a haja.)

-sokat várnak el a gyerekektől

2013. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajna még mindig negatív:

Gyerkőcöm beteg volt múlt héten, holnap mehetett volna. A kisboltban tudtam meg a fiam kiscsoportjába járó kislány anyukájától, hogy hányás-hasmenés járvány van, még az ovónő +vezető óvónő is bekapta. Sőt! elromlott a fűtés az egyik épületbe, és összezsúfolták az összes gyereket oda ahol fűtés volt (két szobába) a járvány kellős közepén.

Felhív az ovónő, hogy viszem-e a gyereket fényképezkedni. De azt nem mondja, hogy ne vigyem már erre a pár napra, mert mindenki ki van dőlve. :(

2013. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pozitív:

-nagyon rendes a dadus néni

-mindig kiviszik őket levegőre,akár az udvarra vagy pedig sétálni

-figyelnek rájuk

Negatív:

-A 2 óvónő akkor beszélget amikor a gyerekek alszanak,és tök hangosan dumálnak

-Amikor meg akarják büntetni a gyereket akkor kizárják a folyosóra

2013. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!