Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mandulla és orr mandulla...

Emese.rodrigo kérdése:

Mandulla és orr mandulla műtét? 3 és fél éves a kisfiam milyen fájdalom csillapítót adjak neki? és meddig fog neki fájni?

Figyelt kérdés
mióta oviba járunk azóta beteges ,megfázás gyuladás stb.egy hét mulva lesz a műtét szeretném tanácsotokat kérni atól aki már tapasztalt ebbe ?hogy fog reagálni az altatás felkeltekor?mit ehet? mit ihat? hány napig fog fájni neki?és mijen fájdalom csillapitot athatok neki?

#orrmandula #garatmandula #mijen fájdalom csillapitot agyak neki #meddig fog fájni
2013. febr. 25. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz, nekünk csak orrmandula műtét volt, tehát a mandula (is) nem tudom miben változtatja meg, majd biztosan ír olyan is, akinek mindkettő volt egyszerre. Az ébredéskor műtét után a legrosszabb, mégpedig azért, mert az altatótól (vagy a kábítótól) sírnak, rúgkapálnak. Nálunk többnyire apukáknak kellett olyankor bejönni és felvenni a gyereket és addig tartani (pár perc) amíg ez lecsitul. De ez az altató hatása és minden gyerek kivétel nélkül így viselkedett az ébredéskor. Utána a lányomnak egyáltalán nem fájt, nem mondta, nem volt probléma, neki csak a lába fájt, mert oda volt bekötve a branül és feszítette a kis lábát. Amiatt sírdogált. Enni próbáltunk utána pár napig pépeset, folyékonyat (levesek, krumplipüré, joghurt, krémtúró stb.), de később már evett mindent. Nem kell egyébként aggódni, tudom ezt könnyű mondani, de nagyon megérte nekünk, hogy alávetettük magunkat, mert lényegesen kevesebbet beteg és kevesebb ideig. Az a "kis kellemetlenség" meg eltörpül a betegségek mellett! Ha esetleg a műtét után otthon fájna neki, akkor szerintem nurofen/panadol szirupot lehet adni fájdalomcsillapításra, de beszéld meg a dokival, hogy mit ajánl. Kitartást! 4,5 éves kislány anyukája.
2013. febr. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavaly júniusban műtötték az én kisfiamat is,akkor volt ő is 3,5 éves.

Kivették az orrmanduláját,és megfelezték a garatmanduláját is.

Már csak akkor hozták vissza a kórterembe,amikor kezdett ébredni.

1 órán keresztül ébredezett,az rettenetes volt,mert szinte "dühöngött". Amikor magához tért,akkor egyből szomjas volt,és persze éhes is.Nagyon sokat ivott,utána aludt,de közben be is pisilt szegénykém,mert még nem bírt felkelni,így azt ajánlom vigyetek több váltáspizsit,alsóneműt.

Az alvás után már nagyon eleven volt,ugrálni akart,csak a szobában lévő tv segített,amin volt mesecsatorna:)!

Utána 2 hétig volt karanténban itthon.Szeptembertől ovis,az eltellt idő alatt 2x volt beteg,így nekünk is nagy szükségünk volt a műtétre.


A műtét után ellátnak majd mindenféle tanáccsal,kaptok majd egy listát,amit lehet,és amit nem.

Mi cataflam cseppet kaptunk,nem tudom,hogy azért,mert mindenki azt kapja,vagy csak azért ,mert a fiam lázgörcsös,és ezt kell mindig adnom,ha lázas.

2013. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kősszőnőm a válaszotokat .nagyon hasznos tanácsok és figyelmesztetés .megfogadom!
2013. febr. 26. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!