Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeretnek mar tapszert...

Nem szeretnek mar tapszert adni 2 eves lanyomnak Mit adjak helyette? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
A tejet mint tej nem issza meg mert a tapszer izehez van szokva. Eszik sajtot, joghurtot es mas tejtermekeket is. Valamint a reggeli muzlijet is rendes tejjel eszi. Kellene ezen kivul adnom neki tejet szerintetek, vagy eleg neki ez a napi tejtermek bevitel? Tapszert mar nem akarok adni bar 3 eves korig jo ez a fajta.. Viszont mar nem akarok ra kolteni mert draga.
2013. febr. 26. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Kakóként vagy karamellként se issza meg? Csinálhatsz neki tejbedarát is.
2013. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha össze tudod tejtermékből is rakni a napi min. fél liter tej alapú táplálkozáshoz szükséges mennyiséget, akkor ne adj neki külön tejet.

De megpróbálhatod esetleg karamellás tejként vagy kakaóként adni a tejet, úgy hátha elfogadja.

És az is lehet, hogy előbb-utóbb a sima tejet is meg fogja szeretni.

Az én fiamnak 1 éves korban vezettem be a tejet, de csak kakaóként itta meg, aztán pár hónap elteltével már natúrban a tejet is elfogadta.

2013. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg tejbegrízt is csinálhatsz.

2-es voltam.

2013. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagyobb gyerkőcömnek sem kellett a tej magában, kakaóként rögtön megitta.

A kicsi is elutasította, de még nem erőltetem, majd jövő hónapban bepróbáljuk a kakaót.

2013. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szintén 2 éves a faim, Humanáról szokott le épp egy hónapja.

Ő már nem fogadta el, így kézenfekvő volt a váltás. Először tejet ivott, majd nem kérte. Aztán vaníliás cukrot tettem bele, pár napig elfogadta, végül azt sem. Jelenleg pedig a kakaót fogadja el, de csak reggel. Este nem hajlandó inni, viszont a kefír minden mennyiségben elfogy, így vacsora mellé sokszor azt kap. Lényegében reggel megissza a 2-2,5 dl tejet, a többi neki is tejtermék. Nem látom, hogy gond lenne. Majd változhat még ez is. Szerintem úgy csináld, hogy a reggeli müzlijébe tegyél több tejet, legyen minimum 1,5-2 dl, az is számít. Nem lehet erőltetni, ha nem szereti. A tejbegríz is jó alternatíva, a kisfiam minden nap megenné, sokszor az az uzsonna.

2013. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En ugy csaltam, hogy először fele tej-fele tapszer volt, majd növeltem a tej mennyiségét. (A tápiét meg csökkentettem)


En nem akartam bele plusz cukrosat tenni, a fogai miatt

2013. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy mi köze ennek a fogaihoz, utolsó, hiszen nem is használ már a fiam cumisüveget! Te sem iszol kakaót/kávét/teát pohárból a fogaid miatt? Ne haragudj, nem akarlak megbántani, csak nem tudom már mire vélni ezen az oldalon ezt a full cukorellenességet...
2013. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Kakaot meg nem ivott, majd megprobaljuk. Arra gondolok hogy turmixot is fogok csinalni finom gyumolcsokbol! Azt meginna szerintem mert a boltit megissza, de az megintcsak dragan jon ki ha mindig azt veszem. Igy ha csinalok neki turmixot 2-3 deci tejjel az jo es a napi gyumolcs adag is hozza adodik :)
2013. febr. 26. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!