Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Új leesésgátlós ágyunk lesz,...

Haramia kérdése:

Új leesésgátlós ágyunk lesz, hogyan kezdjem a beszoktatást?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kisfiam, eddig velem aludt, azaz mellettem. Van azonban saját szobája, (5 hónapja költöztünk ide, ahol van) és nem sokára érkezik az új leesésgátlós, kis ágya, amit direkt azért is vettem, hogy akkor mostantól a saját szobához, különalvás is dukál. Ti hogyan kezdenétek az át/beleszoktatást?

Ajánlották azt is h először az én szobámban legyen a kiságya és így kezdjük, de mások szerint pedig ha már lúd legyen kövér alapon, indítsak egyből a "céllal", hogy a saját szobájában aludjon a saját ágyában.


Várom a tapasztalatokat és a tanácsokat!


KÖszi!


2013. febr. 26. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is rögtön a saját szobájába tenném az ágyat. Ha van a gyerekszobában heverő, pár éjszakára vele aludnék. Nekünk egy matracunk van, azt tettem az ágya mellé, ott aludtam kb egy hetet. Meg amikor beteg. A matrac mindig ott van, napközben játszanak rajta, éjjel meg nyugodtabb vagyok, mert volt már, hogy a leesésgátló lepöndörödött az ágyról. (Vagy félálomban lemászott, de ott találtam reggel a matracon.)
2013. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint nem a leesésgátló esett le, hanem annak ellenére a gyerek került ki valahogy az ágyból...
2013. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első ír, szerintem is jó ötlet.

A fiamnak is leesésgátlós ágya van, ráadásul a hálónkba, az én oldalamon a franciaágyhoz tolva. Mindig átmászott a fiam hozzám az éjszaka közepén és mellettem aludt tovább.

Aztán a férjem külföldre ment dolgozni, így miénk lett az egész ágy! :) Kettecskén aludtunk a franciaágyba a fiammal. Egy hete mondtam neki, hogy ez így nem jó, mert neki kényelmetlen az ágy, engem meg össze-vissza rugdos álmában. Aludjon inkább a sajátjában, de úgy, hogy ne másszon át hozzám, mert akkor megint kényelmetlen lesz mindkettőnknek. És láss csodát! Első éjjel is már végig az ágyában aludt, eszébe sem jutott átmászni.

Ezt csak azért írtam le, mert ha elég rugalmas a kisfiad, nem biztos, hogy gond lesz belőle. Esetleg akkor, ha majd egyedül hagyod a szobában. Bár ha nem ébred éjszakánként, akkor sima ügy lesz.

Én is átvinném a fiam ágyát a szobájába, de nincs szívem. Az apukája sincs itthon, most még én is tegyem ki? Nem félek az átszoktatástól majd, mert nagyon rugalmas gyerek szerencsére.

2013. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rakd a saját szobájába és tedd vonzóvá amennyire tudod. Én mikiegeres nagy szivacsmatricát tettem a fejtámlára, nagyon bejött, az a kedvence. Eleinte szerintem mellette kell aludj egy matracon, aztán vidd a matracod egyre távolabb a gyerektől az ajtó felé, én valahogy így fokozatosan csinálnám. Szuperdada könyvekben vannak ezt leíró részletesebb információk is.
2013. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is így:): együtt választottunk ágyat, ágyneműt, pár éjszaka odafeküdtem(vagy az apukája), nem volt gond.
2013. febr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves ikerfiaim 2 hete kapták meg az új ágyukat. A rácsossal semmi gond nem volt, aludtak benne normálisan. Új ágy: 2 napig "buli" volt esténként a szobában, élvezték, hogy leszállhatnak az ágyról. Így az első héten bennt maradtam a szobában egy kicsit ( én is elfeküdtem a matracon)fiúk elalvása után meg mentem a saját kis ágyamba a férjem mellé. Szeretek a matracon aludni, na de az én kis ágyam a legjobb. :-)
2013. febr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!