Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van okom aggódni kislányom...

Van okom aggódni kislányom beszédfejlődése miatt?

Figyelt kérdés
Szeptember végén múlt 2 éves. A mozgása le volt maradva, jártunk is Dévényre, korai fejlesztésre. Az első szavát 10 hónaposan mondta ki. Fejlődésneurológusnál is jártunk, mindent rendben talált nála, pedig a lehető legkomolyabb vizsgálatokat végezte el. ( volt MRI is, amiatt, hogy később indult el) Egy évesen már sok szava volt, és szépen kezdte el a mondatokat. Most folyékonyan mondókázik, több mondókát is elmond. ( úgy 6-7-et) A szókincse napról napra bővül, ha kérdezem, igen-nemmel válaszol, és egyre választékosabban. De folyékonyan még nem beszél, és előfordul néha halandzsa is. Szeptember óta bölcsibe jár, és sokszor ledöbbenek, hogy a korosztálya beli gyerekek milyen tisztán beszélnek, és folyékonyan.Persze, van, aki ennyit sem beszél, mint ő, szóval olyan közepesre tenném a saját gyermekemet. A gondom azzal van, hogy nem hangzik olyan tisztán a beszéde. Törekedtem arra, hogy sokat beszéljek, énekeljek neki annak idején, de se én se a férjem nem vagyunk azok az egész nap dumálós fajták. És sokat gügyögtem is neki, mert annyira aranyos és imádnivaló volt mindig. Fog a beszéde tisztulni? Én szinte mindig értem, amit mond, de egy kicsit aggaszt.Szerintetek?

2013. febr. 27. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van
2013. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van.

Az én gyerekem is kb ennyi idős, de még mondókát sem mond, és mondatokat sem.

Beszéd letisztulása majd az oviban, 5-6 éves korra szükséges. Addig teljesen normális, hogy esetleg pár ember nem érti, amit mond. Ne aggódj, tök jó a kislányod beszédfejlődése, nagyon ügyes!

2013. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, sikerült megnyugodnom. :) Tudom, nem szabad összehasonlítani a gyerekeket, de néhány kis csoporttársa úgy adja elő magát az öltözőben, hogy tátom a szám. És ilyenkor jön az, hogy vajon én szúrtam el valamit? stb.
2013. febr. 27. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig kicsit aggódni kezdtem a kérdésed kapcsán, komolyan azt hittem, hogy ironikus a kérdés, mert az én gyerekem pár hónappal igaz, hogy fiatalabb, de még ettől is nagyon messze van. Ugyanakkor látom, hogy fejlődik, ez a lényeg, nem?
2013. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, ebben tényleg semmi irónia nem volt. Komolyan érdekelt, hogy normális -e, ahogy fejlődik. Nem volt benne semmi irónia, hidd el! Igen, szerintem is az a lényeg, hogy önmagához képest fejlődjön. Csak nekem ő első gyerek, sok mindenen átmentünk már, mert nem úgy hízott, nem úgy mozgott stb. Szóval az átlagnál több volt bennem a görcs mindig sajnos.
2013. febr. 27. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, nekem is első gyerek, úgyhogy nagy tapasztalatom nekem sincs. Ő két éves, de még csak szavakat mond, annak is nagy részét csak én, vagy én se értem. (szókincse talán 30-40 körül) Egy picit látom, hogy hátrébb tart, de nem vészes. 3 éves nem beszélő gyereket is láttam már és egy éves beszélőt is.


Az, hogy a tied 2 múlt és mondókázik már, szerintem nagyon jó. Kis könyv adhat egy kis viszonyítást, azt ezt írja: "főbb testrészeit megnevezi" (3 éves korra) Ahogy kiveszem a szavaidból,ezt rég tudja már.

2013. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt már rég, sőt, az intim testrészét is mondja. :)Tényleg azért merült fel bennem, mert hallom a többi bölcsis gyerkőcöt beszélni. Tudom, hogy nincs értelme semmilyen összehasonlításnak, de az ember akarva akaratlanul keres mindig egy támpontot. Jól van, most már tényleg megnyugodtam. Köszönöm!
2013. febr. 27. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs okod aggódni. Amiket leírtál, az teljesen rendben van. Ilyen idős gyerekek beszéde még többnyire nem tiszta, az egyik érthetőbben beszél, a másik meg nem. 5 éves koráig még sokat fog tisztulni a beszéde, de ha még marad beszédhibája, majd foglalkozik vele az óvodában logopédus.

(egy logopédus anyuka)

2013. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. febr. 27. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!