Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovikérdés. Mikor kell beíratno...

Ovikérdés. Mikor kell beíratnom? 2010. dec.20-án született. Idén tavasszal kell beíratni, és 2014 januárjában kezd, vagy ráérek jövő tavasszal, és 2014 szeptemberében kezd majd? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
Sajnos munkahelyem nincs, ahová visszamenjek. Melyik megoldás jobba gyereknek? Visszahúzódó, félénk, bújós kislány..

2013. febr. 27. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Az óvodai nevelesi év szeptemberben kezdődik, csak kivételes esetben vesznek fel gyereket évközben, tehat ha idén iratod be -májusban van beiratkozas-akkor idén kezd (ha van hely, mert meg nem kotelezo a kora szerint) ha jövőre iratod be, akkor jövő szeptemberben kezd.
2013. febr. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Óvodánként eltérhet, hogy felveszik-e a gyermeket év közben, ezért helyileg kell érdeklődni! Az én kisfiam 2011. januári, idén tavasszal beíratom, és 2014 áprilistól megy majd oviba (háziorvos javaslata, hogy ne januárban kezdjen).
2013. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Barátnőmék úgy jártak, hogy idén be kell íratnia a lányát(most volt 2 éves) és szeptembertől mennie kell, mert 3 éves kortól kötelező óvodába járnia a gyerekeknek és itt ez azt jelenti, hogy szeptembertől már kezdenie kell, hiába csak fél évvel később tölti a 3at. Kérdezz utána a kiválasztott oviban.
2013. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kismillószor leírtuk, belinkeltük, mégis hiába, úgy tűnik, még mindig sokan terjesztik az agyrémet, miszerint 2013-tól lép életbe a törvény! NEM! 2014. Szeptember 1.én lesz hatályos, hogy a 3. életévüket betöltött gyerekeknek kötelező az óvoda! Éééés addig még lezajlik egy választás is, ami után nem egy törvényt, rendelkezést esetleg módosíthatnak...
2013. febr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 2. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam 2009 decemberi, 2012 márciusában írattam be és 2013 januárjában kezdett. Nálunk lehet év közben kezdeni. Szerintem ráér 2014 szeptemberben kezdeni, a fiam is a legfiatalabb a csoportban, majdnem mindenki fél vagy egy évvel idősebb nála. Talán hárman vannak, akik ősszel születtek, a többi gyerek mind nyári vagy tavaszi.
2013. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. ápr. 22. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!