Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs tévénk. És a napokban...

Nincs tévénk. És a napokban az jutott eszembe, hogy ha a gyerek eléri azt a kort, amikor társaságba kerül, nem származik majd hátránya abból, hogy nem ismeri a reklámozott játékokat, a kismillió mesét a tv-ből, a sok ezer műsort?

Figyelt kérdés

Persze ne gondoljon senki drákói nevelésre, természetesen nézhet majd mesét például dvd-ről!

Csak én is elég sokszor kerülök társaságban "kellemetlen" helyzetbe,hogy nem tudom ki az az xy ember,akit épp megemlítenek, csak nézek nagy őzike szemekkel, aztán a barátok csak mosolyogva legyintenek, hogy persze,nektek nincs tv-tek :) Nekem ez nem gáz, nem érzem magam rosszul,hogy nem tudok arról a sok szemétről,amit leadnak, De ezt vajon hogy tudja majd kezelni egy 5-8 éves gyerek?



2012. nov. 12. 14:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Szia!Én nem bántok senkit,de,hogy a mai világba nincs tv az szerintem gáz.És Én ilyenkor sosem a szülőt sajnálom hanem azt a szegény gyereket.A mai társadalom nem nagyon fogja tolerálni ha a gyereked semmire nem tud válaszolni ami a tv-ben megy (pláne a gyerekek )
2012. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Kénytelen lesz kezelni ezeket a helyzeteket, hiszen ha neki otthon nincs tv-je, és másnak lesz, akkor igenis lesznek konfliktusai, furcsa helyzetei.

De ez minden téren így van, mert a gyerekekben (és felnőttekben) van egy alap-versengés, ami abból adódik, hogy mit hoz otthonról. Valaki ezt, valaki meg azt.

TV-től függetlenül is.


Én mondjuk nem vagyok ellene a TV-zésnek, nem akarom elzárni a gyereket majd tőle. De bizonyára az én gyerekemnek is meg kell majd küzdeni más problémákkal.


De az elsővel abban egyetértek, hogy a tv manapság "elvárás", úgyhogy lesz aki csodabogárnak nézi majd a gyereked, és emiatt biztos nehezebb lesz neki.

2012. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Nekunk sincs es en is elgondolkodtam ezen. Haat majd kiderul ha ovis iskolas lesz. A masodik hozzaszolo eleg vicces ne is foglalkozz vele :). Szerintem egyebkent jobban lefoglalod mas dolgokkal mint kirandulas tarsasjatek stb. Es a kismacit, vukk, vakond stb leadhatjuk dvdn tehat max a hulyesegekbol marad ki ami nem baj! Szerintem majd kiderul kesobb, meg mire ok nagyok lesznek mindent megtud nezni a neten nem is kell tv.


34h km

2012. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

En ugyanigy vagyok, erzek, tudatosan nem tevezek. Csak akkor vettem tevet, amikor 15 eve intenziven nyelvet tanultam, csak az elö nyelv miatt (talkshow, hiradok), par evig, azota sem nezek.

A parom viszont igen, igy nalunk van teve, es a gyerekünk is igy nött fel: velem persze megszokta mar, hogy nem nez.

Gyerekkoromrol viszont tudok irni: nalunk nem tudatosan nem neztek a szüleim tevet, hanem egyszerüen mindig rossz volt, eleg "viharosan" eltek. Igy szinte sosem neztem, de amugy is örültem, ha nyugalmam volt. Es igen, igazad van, sokszor voltam olyan helyzetekben, amiröl irtal. Amikor nem tudtam bekapcsolodni egy-egy beszelgetesbe, 20 percig neman ülni...stb. Igen, gyerekkent ezt kellemetlennek eltem meg, mivel akkor meg nem erti az ember ennek jelentöseget. Aztan kb 1o eves koromtol tenyleg ez volt a legkisebb problemam :), de ha "normalis" csaladi körülmenyek között eltem volna, szerintem nagyobb problemanak ereztem volna.

2012. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Mi a vicces abban, amit írtam? Én nem nevettem.

Nem kötekedésből, csak kíváncsi vagyok.

2012. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Sehogy szégyellni fogja, vagy titkolózni amiből hazugságok lesznek a suliban. Nem bántásként de abban a korban az osztálytársak vélemény nagyon fontos. Én vennék tv. de szabályozva mit nézhet nem csak szemét van a tv.-ben csak a szülőn is múlik mit néz.
2012. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Volt pár csoporttársam, aki vallási okokból nem néztek tv-t.

Igazából sokan néztek rájuk úgy, mint valami külön fajra. Ebből adódóan kaptak hideget-meleget egyesektől.

Ha nem követed az "átlag" társadalmat, akkor van, aki kirekeszt és ez valóban konfliktust szül.

Hogy miként kezeli majd a gyerek? Hát majd kiderül. Ha olyan, akkor legyint rá, ha meg gáznak érzi (mert nagy nyomást tud rá gyakorolni az átlag), akkor majd szól (vagy magába folytja és alig várja hogy kitörjön a szülői házból).

2012. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha ilyen helyzetben lennek... (barcsak...)

Hosszu tavon mindenhogy jobb, ha nincs sztem, igy barcsak meg tudtam volna valositani, amit mindig is terveztem, hogy ne legyen tevenk...

Ha ilyen helyzetbe lennek, azt kell meg figyelembe venni, hogy minel inkabb tiltod, annal inkabb vonzobb. Ugy is lejöhet ez a gyereknek. Ahogy jelenleg nalunk az edesseggel van: direkt elerhetö magassagba tettem neki. Elvileg barmikor ehet - gyakorlatilag azonban ebed, vacsi elött, vagy amig azt nem ette meg, addig megkerem, hogy ne, vagy ugy mondom, addig nem ehetsz. Ez akarhogy is, de tiltas, de nem tudok jobbat. Valahogy ez van a tevenel is...

Tehat ebben a helyzetben ugy döntenek, ha mar ugy veszem eszre, nagyon ugy erzi, lemarad valamiröl, nincsenek hasonloak a környezeteben...stb, akkor interneten nezhet bizonyos filmeket, amikröl en ugyis tudok, mik azok, a bizalmas kapcsolatunk miatt.

Egyebkent mi van a mozival - erröl nem nagyon olvasni, pedig gyakorlatilag ugyanaz, oda meg gondolom mennek azok is, akiknek nincs tevejük...

4.

2012. nov. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

természetesen tudom,hogy nem csak szemét megy a tv-ben, ami érdekel,azt én is megnézem a neten, letöltöm különféle oldalakról, nézek sorozatokat (bár manapság már azt is egyre kevesebbet), sőt, épp tegnap még az x-faktorba is belepillantottam, annyit olvastam az origón erről a jimmy gyerekről (nos hát épp ezek azok a pillanatok,amikor örülök,hogy nincs tv-nk!)

gyerek koromban,sőt még kamasz koromban is néztem, számomra nem ismeretlen, de mióta külön költöztünk nincs. nem ez volt a legfontosabb a házba,aztán el is feledkeztünk róla.

nagyinál van tv, ott majd nézheti is,azt természetesen nem fogom neki megtiltani.

ami a probléma,hogy én csak a két szélsőséget ismerem a tévézési szokásokból. vagyunk mi,akiknek nincs és vannak anyósék és egy baráti család,akiknek a gyerekeit a tv neveli fel. ők már örökké azt bámulják,de ha nem is nézik,akkor is megy,tehát még ráadásul háttér-televíziózók is!

2012. nov. 12. 15:11
 10/20 anonim ***** válasza:

Hacsak nem evente parszor talalkoztok a rokonsaggal (mint mi), akkor ugy latom, kicsit hasonlo a helyzet, mint nalunk: apa-anya mas hozzaallasa miatt. Azert a szülö az elsödleges pelda (ha valoban ö van tulnyomoreszt a gyerekkel), igy nagyobb az esely, hogy töletek veszi le a mintat, nem tulajdonit majd a tevenek jelentöseget. De az is lehet, hogy valamiert a nagyszülöi peldat valasztja.

Szerintem itt az a kerdes: mit tudok tenni? Amit tenni tudsz: hogy jo alternativat mutatsz (nem teveztek, megsem tiltod, ha van lehetösege, meg a bizalmas kapcsolat miatt majd ugyis latja, hogy gondolkodsz megoldason, ha olyan helyzet alakul ki a teve hianya miatt...stb), ez ugyis rendben...

Szerintem.

4.

2012. nov. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!