Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A tüdőgyulladás "fertőző", el...

A tüdőgyulladás "fertőző", el lehet kapni?

Figyelt kérdés
rokonok jönnének hozzánk,ebből egy 2éves kislány.Elkaphatja a fiamtól?Vagy ezt nem lehet?Ma mondta a doki hogy tüdőgyulladása van.
2013. márc. 4. 20:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ki lehet vinni ilyenkor a levegőre?Vagy ilyenkor is,mint a bárányhimlőnél is "karantén" van?
2013. márc. 4. 20:15
 2/11 A kérdező kommentje:
te hülye vagy?A fiam békésen alszik a szobájába...
2013. márc. 4. 20:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a hideg levegőtől még jobban megfázna,max. egy picit szellőztesd a szobát,bocsánat nem tudtam.
2013. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Magát a tüdőgyuszit nem lehet elkapni, viszont általában valami okozza, pl. influenza. azt viszont el. gondolom nálatok is ez vmi szövődmény. nekünk azt mondják mindig, amíg lázas ne vigyem ki..
2013. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen a tüdőgyulladást magát nem lehet elkapni, az maga nem fertőző, az egy szövődmény. De ami kiváltotta (felső légúti betegség, hörghurutból átalakult tüdőgyuszi, influenza stb.) azt el lehet kapni. Tüdőgyulladással semmiképp ne menjetek ki.
2013. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
kétféle eredetű tüdőgyulladás van. az egyik ragályos, a másik nem. a doktornő valszeg tudja, h a picidnek melyik van, tőle kellett volna megkérdezni. levegőre ne vidd, főleg ilyenkor, még szinte el sem múlt a tél, hideg lesz ezt a levegőt beleszippantani a tüdőbe, azonkívül nem is bírná a megterhelést. szellőztess csak
2013. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kösönöm.Hát ez a doki nem tud semmit...nem hogy azt hogy ez milyen tüdőgyulladás..tüdőröntgenre se küldte el,mert hogy úgyis megyünk majd a pulmonológiára....egyébként hörghurutja van emellé még.Antibiotikumot kapott,és spiropent.Láza egyáltalán nincs,és nem is volt.Nagyon régóta van hurutos köhögése,más tünet nincs.Kint jó idő van,legalábbis nálunk,15 fok volt ma.Akkor ilyen időbe se vigyem ki?Nagyon nehezen viseli ha be van zárva,panelba lakunk sajnos.
2013. márc. 4. 20:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, én nem merném kivinni a helyedben. nálunk 8-10 fok van nappal, a 15 már nem olyan rossz, de azért... esetleg egyszer próbáld meg egy 5-10 perces sétára a napon, ha már nagyon nem bírja bent (végig ott) beöltöztetve (de úgy, h ne melegedjen be, ne izzadjon - és nem tudom, mennyi idős, de pont emiatt ne is nagyon szaladgáljon,mert kimelegedhet). ha közben v utána többet köhécsel, mint szokott, akkor szigorúan ne vidd többet. tényleg nem is baj, ha tovább küldött, nem akarok hirtelen megítélni senkit, de a leírás alapján elég fogalmatlan az orvos. ezt azért tudnia kellene. bár én is csak pár éve tudom egy közel 50 éves praxissal rendelkező vén róka doktornőtől, h a tüdőgyulladás ebből a szempontból (fertőző v nem) két élesen elkülönülő csoportra osztható. sajnos többet én sem tudok, de ezt biztos forrásból. szerintem inkább ne kockáztassátok, h elkapja a kislány.
2013. márc. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is hasonló problémával küzdünk. Hörghurut és kezdődő tüdőgyulladás. Kislányom is kapott antibiotikumot, Spiropentet és még több gyógyszert. Nekem a dokinéni a pulmonológián azt mondta, ha nem lázas és nincs kint hideg, akkor nyugodtan vigyem ki a levegőre játszani. Nálunk ma 10-12 fok volt, 1,5 órát voltunk kint, végig a napon játszottunk.

2013. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

kint egyáltalán nem köhög,vagy csak ritkán,inkább itthon.2,5 éves amúgy.A doki sehova nem küldött tovább,én vittem a fiam magán fül-orr gégészhez is,(ő mondta először egyébként hogy hörghurutja van,és az orrmanduláját ki kell venni,akkora)és magán pulmonológushoz is,ide majd csütörtökön megyünk.

Máe dokiváltáson vagyunk,jövőhéten beszélek a leendővel átveszi e a fiamat.

2013. márc. 4. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!