Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam szobatiszta nappalra,...

Kisfiam szobatiszta nappalra, de kakihoz kéri a pelust. A bölcsibe ezt nem igazán tolerálják, mit tehetek, mint szülő?

Figyelt kérdés

Kisfiam kétéves kora óta szobatiszta nappalra. Egész nap nincs rajta a pelus, csak alvásnál. Most 3 éves, de a kakihoz kéri a pelenkát, majd, ha végzett, le is veteti. Nem akar a wc-be kakilni. A bölcsibe erőltetik a wc-t, majd amikor a gyerekem kéri a pelenkát, elutasítják. Tegnap már így jött haza: Anya! Könyörögtem a ...néninek, adjon pelust, de nem adott. :(

Már többször volt ebből vitánk a gondozónővel, mindenáron le akarja szoktatni a gyereket a pelusba kakilásról. Én is szeretném, de szerintem ennek lelki okai vannak. Ezt nem szabadna siettetni. A pisiről egyik napról a másikra leszokott. Rendkívül értelmes gyerek, barátságos, de kissé visszahúzódó. Mi a véleményetek?


2013. márc. 6. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Komolyan, vicc, már a bölcsibe is szobatiszta gyerek kell? Enyém már 3, még mindig bugyiba kakil, a bilibe pisil. Majd megérik rá. Szólj a gondozónőnek, hogy nem az ő dolga leszoktatni, így később gond lehet a visszatartásból. Örüljön, hogy szól a gyerek! Adjon rá pelust és kész.
2013. márc. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szegény kisfiad...

az én kisfiam ugyanígy van, csak ő már ovis, és ha ott kellene is kakilnia, nem megy el, nem hajlandó ott kakilni, itthon végzi a dolgát, de látom rajta, hogy mennyire feszült, amíg hazaérünk.


Beszélj ismét a gondozónővel, hogy adjon rá pelenkát, ha kéri!

2013. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már kétszer szóltam, azt mondja, higgyem el, ott belekakil a wc-be..a gyerek meg majdnem bekakil, míg hazaérünk. És ma reggel kért pelenkát, hogy "gyorsan" kakilni tudjon. Mert tudja, hogy a bölcsibe nem kap. Azt a választ kaptam még, "jó, akkor egész napra ráadom a pelenkát. Így jó lesz?" Ma megyek beszélni a vezető óvónővel. Tudom, hogy az oviba ebből probléma lesz, de még van fél évünk, bízom benne, hogy a kisfiam megérik rá. :( Már teljesen magam alatt vagyok. Tegnap ezt a szót használta "könyörögtem a ...néninek" ...ezt tőlem ismeri, én szoktam neki mondani, hogy Kisfiam: Ne kelljen könyörögnöm..gyere már! Szóval tudja a jelentését..
2013. márc. 6. 10:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg még annyit mondott, agyon van babusgatva a gyerek, azért kakil még a pelusba. Mert kisbabának érzi magát. Nahát az én fiam éppen nem kisbaba. Már ez is baj, ha szeretjük a gyereket? Nincs elkényeztetve, csak szeretetet kap és odafigyelést.:(
2013. márc. 6. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem azért kakil a pelusba, mert túl van babusgatva. A kakit sokkal nehezebb elengedni mint a pisit. Ugyanis hozzá tartozik. Ezért nagyon sok kisgyerek még három éves kora után is pelenkát kér kakiláshoz. Mert az biztonságot ad, könnyebb elengedni (mint a feszültséget, stresszt). Beszélj a vezetőnővel, mert ha a dadus erőlteti, komoly gondokat idézhet vele elő. A gyermeked teljesen egészséges a dadus lusta. Annyira sajnálom. Az első gyermekem négyéves korára ért meg arra, hogy a wc-be engedje a kakit. A pszichológus (mert ugye azt hittem baj van hát elmentem) megnyugtatott, hogy nincs gond vele.
2013. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez felhaborito, szegeny gyerek. Elmennek a bolcaiben a vegsokig, vezeto vagy meg feljebb.
2013. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Óvónéni vagyok. Örülnék ha az anyukák elmondanák a gyerek sajátosságait és tudnám ezt kellőképp kezelni. Mond el az óvónéniteknek mi a helyzet és kérd meg, hogy tartsa tiiszteletben.

Emberből vagyunk, én is tudok és cserélek is naponta pelust, ha épp nincs senki a dadusok közül, nehogy már ezen múljon.

2013. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tuti h elmennék a bölcsi vezetőhöz, úgy h a gondozónő is ott legyen! Ez felháborító! Az én kislányom is nagyon sokáig kérte a pelust és nem azért mert még kisbabaként kezeltük. Súlyos károsodásokat okozhat ha majd lelkileg nem mer kakilni és visszatartja esetleg napokig is a kakit. Te vagy az anyuka, ő csak egy gondozónő. Neki az a dolga h a te utasításaid szerint bánjon a gyerekkel!!!! Ne hagyd annyiban!!
2013. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem a bölcsőde vezetőnővel, a gondozónő pártját fogta, "szakmailag igaza van,nem helyénvaló, hogy ők is (mint mi) a pelenkához szoktassuk, mert 5 évesen is peleinkába f4og kakilni így. Tanulja meg, itt ez a szokás és így talán otthon is majd leszokik

róla. " tehát a gyerekem továbbra is tartogatni fog. Annyit megígért, ha sikerül a wc-be a kisfiamnak, megnézi ő is. Megdícséri.

2013. márc. 7. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!