Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban alszanak el...

Hány éves korban alszanak el a gyerekek egyedül, úgy hogy nem kell hogy odafeküdj, vagy ilyesmi? Mármint hogy 10 éjszakából legalább 9X elalszik egyedül

Figyelt kérdés
most nem a 2 hónapos korától egyedül alszik gyerekekre gondolok, hanem akik megkínlódták a fogzást és csak összebújva/ ölben aludtak a nehéz időszakokban
2009. szept. 13. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Az én kisfiam most másfél éves, és régen cicinelalvós volt. 15,5 hónapos koráig szopizott, és csak úgy tudott elaludni, féltem, hogy mi lesz később, és főleg, hogy fog elválasztódni, de a természet megoldotta. Jön a kistesó, ő pedig egyik napról a másikra abbahagyta a szopit. Most a cumisüveggel alszik el. Az elején még ott ültem vele 10 percet, simogattam, utána csak mondtam, hogy jó éjt, és elaludt. Ha éjjel felkelt, megtalálta a cumisüvegjét, ivott, és visszaaludt. Tudom, nem a legjobb megoldás, de legalább nem kell böjtölni, kínlódni vele, szerintem ahogy okosodnak, mindent kinőnek, és újabb szokások jönnek. Ő mondjuk soha nem aludt velünk. Talán ezért könnyebb, mert tudja, hol az ő szobája és ágya. Remélem segitettem.

2009. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Az én fiam 7 éves, és még mindig igényli, hogy a szobában legyek, amig elalszik. Mert ha nem vagyok bent, akkor mászkál utánam.....inkább ottvagyok.

Egyedül neveltem sokáig, azért szokta igy meg.

2009. szept. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nagyon változó 1 gyermekem kb 6-7 évesen igényelte hogy melléfeküdjek míg elalszik,a 2.kb 3 évesen elaludt egyedül.
2009. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

húúú az még nekünk messzi van

1 éveske múlt a manó, csak kíváncsi voltam

köszike a válaszokat

2009. szept. 13. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
2-3évesen már egyedül elalszik.
2009. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi korában megszokja, akkor utána nehéz leszoktatni. Én azt vettem észre - de ezt semmi nem támasztja alá, csak az én megfigyelésem - hogy 5 hónapos koruk körül már nagyon is tudják a gyerekek, hogy hol jobb aludni :-). Ettől kezdve nagyon nehéz őket külön altatni. Nálunk is így volt, és sok ismerősömtől hallottam már ugyanezt. Ha ekkor még veled alszik el, akkor leghamarabb általában csak 2-3 évesen lehet vele már "megbeszélni", hogy aludjon el egyedül. Persze lehet, hogy még ekkor sem, csak évekkel később. Ez a kisgyerek beállítottságától függ.
2009. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyermektől függő.

Nálunk 15-22 hónapos koráig kellett vele aludni el. Nem függött össze ez a fogzással.

Aztán már megértette, mikor megmondtam neki, "anyunak még rendet kell tenni a konyhában, aztán jön aludni".

Szerencsém volt.

2009. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En 7 honapos koraban vettem magam melle a kisfiamat, mert meg volt nagyon fazva es sokszor hanyt ejszaka/almaban, ezert nem mertem egyedul hagyni a kisagyaban. 1 het alatt meg is szokta, hogy velem alszik, es egeszen mostanaig (15 honapos) velem aludt. Ejszaka sokszor kert cicit is, de csak 1-2 percig szopott. 2 hete mondtam neki, hogy mostmar ejszaka nincs tejcsi es mindenki a sajat agyaban alszik. Az elso ejszaka orditas volt 1 oran keresztul, aztan a masodik ejszaka mar csak 2-szer felsirt. Azota is felsir 1-2-szer ejszaka, de egybol vissza is alszik a sajat agyaban, en be sem megyek hozza, csak reggel. NEkunk mondhatni gyorsan visszaszokott, de mar korabban is probaltam, 11 es 13 honaposan es akkor nem ment. Most mar eleg erett volt erre, es megertette, hogy kulon kell aludnia.
2009. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!