Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Letapadás? Voltatok már Dr....

Letapadás? Voltatok már Dr. Bűdy Tibornál kuki letapadás ügyben? És egyébként is mit gondoltok erről a dologról?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiamat szeretném elvinni hozzá, kikérni a véleményét. A gyerekorvosunk szerint ugyanis, rendszeresen kell huzogatnunk a kukiját, mert ennyi idősen a doki szerint már teljesen hátra kéne húzni a bőrt. Most havonta vissza kell majd jarnunk hozzá, hogy lássa hogy haladunk. Már műtéttel is ijesztgetett.Ahogy eddig utána néztem ennek, a legtöbb helyen nem ajánlják a huzogatást, hiszen ez természetes, élettani dolog.

Kisfiam egyébként szépen pisil, nem piros, nem fáj a kukija és jelenleg a makk feléig megy vissza a bőr (bár fogalmam sincs mekkora lehet egy pici kukin a makk) már amennyiben odaférek hozzá.

Tanácstalan vagyok: hagyjuk a természetre a dolgot, várjunk még vagy erőszakkal oldjuk meg a (nem is biztos) problémát?

Bocs ha nem áttekinthető az írásom, de úgy aggódom.


2013. márc. 7. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Fiamnak nagyon szűk 1 évesen kapott rá krémet pár nap alatt teljesen hátra tudtam húzni, viszont ha abbahagyom a krémet, ugyan olyan lesz sajna. Májusban lesz 2 éves, nem tudom mi lesz. Nagyon bánom, hogy a párom nem hagyta körülmetélni.
2013. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekünk kettő éves korában volt egy rántás (egy pillanat az egész) és hozzá teszem még csak nem is sírt (pedig rendesen le volt tapadva) Az után két hét múlva ismét mentünk(akkor már sírt) aztán megint.Végül csak már akkor mikor épp mennünk kellett valamiért. Első rántások után csípi neki a pisi.

Egyébként úgy tudom kettő éves koráig nem szabad hozzányulni!

2013. márc. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem megy pár hónapon belül, én a műtét híve vagyok. Minél korábban elvégzik, annál jobb.

Persze, ha rántással is feljön, akkor ez is lehet alternatíva, de olyan vélemények is vannak, hogy hegesedhet utána a kuki, és józan ésszel is belegondolva, van benne valami. Nem hiszem, hogy olyan jót tesz neki az erőszakos feltépés. Ráadásul fájdalmas is. Bár ha akarnák, biztos el tudnák valahogy érzésteleníteni, csak hát ha nem is akarják...

2013. márc. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ha felrántják, és szerencsétlennek hegesedik, akkor utána sokkal könnyebben letapad ismét. Ördögi kör.
2013. márc. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Felrántani soha nem engedném! Az szörnyű kegyetlenség.

Szerintem elvisszük megmutatni ennek a sebésznek, aztán meglátjuk. Feleslegesen nem fogok fájdalmat okozni neki.

2013. márc. 8. 06:32
 6/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 eves es nallunk is hasonlo gondok vannak. Mi majd jovohonapba megyunk dokihoz mert ahol mi elunk itt 3 evet mondtak, hogy nem kell hozzanyulni ha nem bantja, zavarja, rendesen tud pisilni sugarba es nincsen neki begyuladva. Kivancsi leszek nekunk is mit fog mondani de szerintem mutet lesz. A gyerek semmire nem fog emlekezni. Itt beleszippant egy maszkaba, elalszik es amire felebred mar keszen is van. Gondolom korulmetelik a bort. Felrantasrol itt szo sem volt.

Egyebkent babakorban a letapadas vedi attol, hogy a hugycsobe ne keruljon bele az e-coli bakterium ami vesekarosodashoz vezet ha nem veszik eszre idoben.

2013. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves, semennyire nem tudom neki visszahúzni, pedig szoktunk próbálkozni. Szép sugárban pisil, nem telik meg vizelettel a fütyköse vége. Nem tudom mi lesz vele, aggódom én is, nem szeretném sem azt, hogy felrántsák, sem azt, hogy sebész oldja meg.

Amúgy a körülmetélésről annyit, hogy felnőtt korára simán érzéketlen lehet a makkja, száraz, érdes,esetleg sebes, vagy heges, mivel dörzsöli a nadrág. A fityma nem dísznek van.

2013. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 3,5 éves, nem megy neki hátra. Voltunk sebészeten is vele, nem nyúlnak hozzá, a doki ott is azt mondta, hogy majd a természet megoldja, majd 5-6 évesen vigyük vissza, ha addig sincs változás.

Húzogatjuk neki kb. fél éves korától minden fürdéskor, most már ő csinálja magának. Nagyon pici változás talán már van, de nem sok.

Unokaöcséimnek sem nyúlnak hozzá, pedig ők már nem is kicsik (9-7 évesek), az egyiknek a fél oldala még teljesen le van tapadva, a másiknak a tövénél még egy kicsit. Nekik is több sebész mondta, hogy majd a természet megoldja, ha máskor nem, majd kamaszkorban, ha hirtelen megnő a kuki, majd akkor felszakad magától.

2013. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A sebészeten nem körülmetéléssel oldják meg a problémát. Csak legvégső esetben.
2013. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szakad az fel magától, meg ha csak szakad, az már régen rossz. Finoman késsel (ugye, sebészkést értek alatta) kell azt felvágni orvosnak.

Az Egészség kategóriát sokat olvasgattam egy időben, ott rengeteg kamasz panaszkodik, hogy nem jön hátra a fitymája. Gondolom náluk is vártak, hátha megoldódik magától.

2013. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!