Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha itthon vagyok (szept....

Ha itthon vagyok (szept. Megyek vissza dolgozni) a legkisebb gyerekemmel akkor nyári szünetben kérhetem az ovit a nagyobbaknak (nem végig persze) ha tanfolyamon akarok részt venni?

Figyelt kérdés
Van hozzá közük miért szeretném hogy menjenek? Kell róla vmi igazolást vinnem? Vagy hogy van ez "etikailag" hogy tulajdonképp rendes tőlük hogy egyáltalán járhatnak év közben? 5.5 és 4 évesek egyébként, a nagyobb 1.5 éve jár oviba, a kicsi fél éve amit nagyon szeretnek amúgy. Az oviban eleve úgy állnak hozzá hogy június 1-től már ne is vigyem őket egészen szeptemberig. Ez tavaly még oké is volt de most lenne egy nagyon jó lehetőségem egy tanfolyamra amit régóta szeretnék de nyáron is még tartani fog ezért június és július felére vinni szeretném őket oviba. A legkisebbem most 1 éves, rá ezidő alatt anyósom fog vigyázni aki eléggé beteges meg amúgy is nagy szó hogy egyáltalán ezt az 1-et elvállalta.(2 vel pláne 3 mal nem bírna). Szóval pofátlanság lenne kérni hogy mehessenek?
2013. márc. 8. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszéld meg az óvodavezetővel. Mondd meg, hogy ez egy lehetőség, hogy a munkádban is majd nagy hasznát veszed, előrelépést jelente... stb, stb...
2013. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az a baj hogy tudják a szakmámat és ahhoz PONT NEM kötődik egyáltalán tehát nem jelent előrelépést a munkámban csak én szeretném elvégezni nagyon mert évek óta halogatom és ha visszamegyek melózni még ennél is kevésbé fog beleférni az időmbe. Nem is nagyon akarom elmondani mi a tanfolyam maga...:(
2013. márc. 8. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
De hogy lenen pofátlanság a nagy már elmúlt 5.éves így kötelező neki az ovi. Ha van ügyelet vagy bármi nyugodtan viheted őket.
2013. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ugye elvileg a tanévben kötelező csak hiszen akkor vannak foglalkozások, ilyenkor összevont csoport van természetesen van ügyelet és egyébként nincsenek sokan, inkább aug ban szoktak többen lenni de akkor meg már nem járnának. Illetve ez a kisebbnek még attól nem magyarázat hiszen neki nem kötelező még.
2013. márc. 8. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:
A te esetedben semmi rosszat nem látok abban, hogy nyáron is menjenek, hiszen dolgod van. Az más lenne, ha azért járatnád őket, mert nem bírsz otthon el velük. De így szerintem semmi joguk azt mondani, hogy tartsd őket otthon.
2013. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, annyira nem tudom eldönteni:( Egyébként meg következő nyártól IS járni fognak mert biztosan nem tudjuk a férjemmel 2 en beosztani hogy egész nyáron itthon üljünk, a férjemnek tök rugalmatlanok a munkahelyén akkor adják ki neki mikor ők gondolják, nekem rugalmasabbak dehát nem fog kitartani egész nyárra. Végülis végiggondolva arra jutottam hogy beszélek a vezető óvónővel, megpróbálom nem elmondani milyen tanfolyam és ha mehetnek akkor úgyis megmondja, meg ha nem azt is.
2013. márc. 8. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!