Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a dackorszak? Hogyan...

Ez a dackorszak? Hogyan kezeljem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
teljesen el vagyok keseredve.kislányom májusban lesz 3 éves.kb 2-3 hónapja nem lehet vele bírni és ez egyre durvább szintet üt meg.visszabeszél,megüt,mindenre a válasza nem.van amikor azt mondja nem szeret,meg anya megcsaplak,meg anya hagyjál békén.hisztizik,tombol.mindent 100x el kell neki mondanom,akkor sem teszi meg.ha erősebben rászólok,vagy rákiabálok mert már nem bírom idegekkel,akkor üvölt velem.már nem bírom idegekkel...segítsetek.ez jobb lesz?hogyan kell kezelni ezt a heklyzetet?már nagyon nincsen türelmem.rossz anya vagyok?mikor lesz jobb?
2013. márc. 8. 21:17
 1/4 A kérdező kommentje:
van egy 10 hónapos kishúga,elég féltény rá,de közben imádja.ez is lehet a háttérben?
2013. márc. 8. 21:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó késön kezdi a dackorszakot, de ez senkinél sem marad ki.


Rengeteg trükk van ennek a kezelésére, de leginkább próbálj nyugodt lenni. ha rákiabálsz vagy rá ütsz azzal csak azt tanítod neki ha mérges ö is üthet. minden amit te csinálsz azt ö is megtanulja. tipikus példa, én nem ütök a lányomra, de ha elszakad a cérna kiabálok. most már ö is kiabál ha mérges.


büntetés, de a bün és a büntetés közöt legyen össze függés.

pl tv tiltást nem kaphat azért mert éppen ledobálta a szines ceruzákat. tv tiltás lehet ha kapcsolgatja a tv-t vagy dobálja a távirányítót.


én nem könyörgök akkor otthagyom. pl ha nem öltözik akkor elmegyek nélküle.

ha leszorja a mágneseket a hütöröl és nem rakja vissza, akkor tuti egy 5 percen belül lesz valami amit nagyon akar azt csak akkor kapja meg ha felszedte a mágneseket.


aztán ha tudod hogy egy x szitubol üvöltés lesz akkor kerüld meg.

pl bementek a boltba már elöre mond meg neki, hogy választhat-e valamit. Mond hogy ma NEM veszünk neked semmit, de majd legközelebb kapsz valamit.

Vagy ma neked pudingot veszünk.

Ha választhat valmit, akkor szabd meg miböl.

ezekhez tartsd magadat.


szóval nehéz ez az iföszak, ezt nem megszüntetni hanem kezelni kell. vagy is ha egy gyerek dackorszakos akkor azt kell elérni, hogy kezelhetö legyen, mert ez megszünni csak idövel fog.


lányom 1 évesen kezdte. földhözvágos hisztik és a többi. most 2,5 éves de igen jól tudom kezelni. össze is kellett érnünk a hisztivel, de tudom mit engedhetek meg neki és mit nem.


amíg a hisztit be nem fejzete nem kap meg semmit. pl egyik nap kiflit akart enni, de nem tudom miért nem mondta cska mutogatott én nem tudtam kitalálni, és elkezdett hisztizni. földhöz is verte magát miatta. aztán egyszer csak kitaláltam mi az. (miért nem mondta, azt nem tudom, mert ezeket mind tudja mondani) ekkor mondtam neki hogy most rögtön hagyja abba a hisztit a sírást,álljon fel akkor megkaphatja.

ha idegen helyen nem tud viselkedni, vagy hisztizik akkor rögtön indulunk haza akárhol is vagyunk. ezt elöre közlöm vele és szerencsére tudja, hogy én haza is viszem akkor is ha tombolva bömbölne.

2013. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Basszus, szegényke. Gondolom milyen lehet, én néha a 14 hónapos fiamra is ideges vagyok, hát még te mennyire lehetsz. Én még nem tudom ezt, tehát tapasztalat nincsen, de én lehet, hogy megkérdeznék erről egy babapszichológust, hátha tud segíteni, vannak ilyenek a neten is. És a párod hogyan viszonyul ehhez? Mert lehet, hogy csak simán terrorizál, és meg kéne nevelni. Nekem van egy kolléganőm, akinek szintén hasonló gondjai voltak, de ott azért, mert elkényeztette,és a "fejére nőtt" a gyerek, tiszta idegbeteg. Lehet, hogy az is olaj a tűzre, hogy felidegesíted magad, az is hergeli, de keménység kell és következetesség szerintem, mert azért ezek csúnya dolgok, amiket írtál, hogy hogy beszél veled.
2013. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor nekem volt 3 éves a nagy a kicsi meg 1,5, azt hittem megkattanok. A nagy vagy a földön fetrengve hisztizett vagy a kicsit gyilkolászta, sőt konkrétan vér is folyt nálunk, mert a kicsit úgy rágta szájba. Totál kiborultam mindentől.

Úgy a kicsi kb 2-2,5 éves kora körül már jobb volt, a nagy is lecsendesedett.


Azóta tök jó tesók, állandóan egymás s.ggében vannak, hiába volt emeletes ágyunk, inkább egymás mellett szorongtak. Most élvezem a kis korkülönbség előnyeit, a gyerekek is jó játszópajtások, a játékban egy szinten vannak.


Következetesség kell, be fog érni a gyümölcse. Addig kitartás!

2013. márc. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!