Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családok, ahol nincs nagyszülő...

Családok, ahol nincs nagyszülői-rokoni segítség, támogatás? Hogy oldjátok meg a gyerek oviba-iskolába, sportra, zenére hordását, ha mindkét szülő dolgozik?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, messzebb kell költöznünk a családtól (mindkét részről) a férjem munkája miatt. Én még otthon vagyok a kicsivel, de el se tudom képzelni, hogyha már én is dolgozni fogok, hogy oldjuk majd meg ezeket a dolgokat. Akinek van tapasztalata ebben, megoszthatná velem.
2013. márc. 9. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van amiről le kellett mondanunk, de a szükség rávisz a megoldásra.

Ha van rá keret fogadj bébiszittert.

2013. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem tudom, milyen ha ott vannak a nagyszülők, és segítenek!

3 havonta 1 napra jönnek látogatóba Mamiék. 200 km-re lakunk.

Mindent meg lehet oldani!

Mindenhová viszem a lányom, nincs kire hagyni, munkát is meg tudom oldani!

Most várom a másodikat, de ahogy eggyel, úgy kettővel is elboldogúlok majd!

Férjem 6-18 dolgozik, 19 mire haza ér, hétvégente is dolgozik, de ez van, megoldom.

2013. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, amit muszáj, azt meg kell oldani. Az én férjem szerencsére többet lesz otthon, de mégis ijesztő lesz elsőre :) de majd belejövünk.
2013. márc. 9. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek, anyukamek evente egyszer jonnek ki. Ferjem ejszaka jar haza, ugyhogy az o segitsege is kilove. Reggel viszem a 4 evesem oviba, jon velem a 2 honaposom is. Delutan ugyanigy. Egy kulonorara jar a nagy, az esti orakban van, viszem a babat is es kint megvarjuk. Majd egyutt hazajovunk.

Meg nem dolgozom, de az sem lesz akadaly, csak mindent jol kell szervezni.

2013. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de szerintem inkább az az általános hogy a szülők oldják meg ezeket a dolgokat (és 2-3 gyerekkel is akár) vagyis nekem elég kevés olyan ismerősöm van ahol RENDSZERESEN a nagyszülő csinálná ezeket persze néha beugrik ha vmi vészhelyzet van.

Nem azt mondom hogy ez jó, csak hogy a mai nagyszülők 1. vagy még aktív életmódot folytatnak dolgoznak stb. 2. vagy annyira betegesek hogy épp ők szorulnak támogatásra 3.(ez a legrosszabb) köszönik, nem érdeklődnek az unokák iránt.

Nekem is 3 van, a férjem sokat dolgozik valahogy megoldjuk. Ha vészhelyzet áll fenn, akkor bébiszitter.

2013. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! Egyetértek azzal, hogy ez a szülők dolga. Csak sajnos vagy szerencsére eddig a szüleimnél éltünk/élünk, és bár dolgoznak ők is, gyakran megoldható, hogy a férjemmel kettesben csináljunk programot. El vagyunk kényeztetve ilyen téren. Anyukám teljesen ki van bukva, hogy elköltözünk, mert mi lesz ott majd velünk, hogy oldjuk meg ezeket a dolgokat, majd szegény unokája azért nem járhat ide oda, mert nem lesz ott ő, aki hurcolja...
2013. márc. 9. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Aha a szülők dolga, oké, akkor legyen elég az anyának négy órában dolgozni, mert egyszerre két helyen sajnos nem tudok lenni, de ha tudjátok, hogy kell, fizetek érte, aki megtanít rá.


Én úgy csinálom, hogy olyan helyre járunk, ami nincs túl messze, és nem kezdődik túl korán, és nem járunk ezer helyre (amúgy sem vagyok híve, hogy minden gyerekből neveljünk kis polihisztrt, zene, sport, másik sport, hittan, előszészítő stb). Na most ilyenkor eljövök korábban a munkahelyemről, és este ha a gyerek elaludt, itthonról folytatom a munkát. Magyarul az alvásom rovására ledolgozom ezt az időt.


Másik remek megoldás, hogy olyasmire kell járatni, ami helyben az oviban/iskolában, esetleg már napközben lezajlik. Nálunk az óvó néni tart külön tornát, olcsó is meg praktikus is, mert nem veszi el az ember idejét sem az utazgatás, sem maga a foglalkozás.

2013. márc. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok :) Aranyos anyukád:) Igen egyébként nagyon jó az ha ez így van és az én véleményem is az hogy ez lenne a normális de sajnos mégsem ez a jellemző. Én ha nagyszülő leszek és megérem, tuti nem maradok ki az unokák életéből így ahogy pl. nálunk is teszik a nagyszülők.
2013. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!