Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó az iskolaotthon...

Szerintetek jó az iskolaotthonos (délelőtt és délután is vannak tanórák) rendszer? Van köztetek, akinek a gyereke ilyen iskolába jár? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Otthonra nincs lecke, a táskát sem kell hazavinni, hosszabbak az óraközi szünetek, délután csak ének meg tesi meg ilyesmik vannak

2013. márc. 11. 13:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ebben a felállásban nem hangzik rosszul. A családban van olyan gyermek, aki iskolaotthonos suliba jár. Délután is óráik vannak, és nem csak tesi meg ének... Szerencsétlen 16:15-kor jön ki a suliból és amikor hazaér az az első dolga, hogy házi leckét ír pihenés helyett...
2013. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
alsó tagozatban? úúúú az brutál
2013. márc. 11. 13:36
 3/16 anonim ***** válasza:
Úgy nem jó, ha még otthon leckét kell írnia. Úgy vagyok vele, hogy alsó tagozatban napközis lesz a gyerek, ott megcsinálják a leckét is. Felsősként meg néhány suliban van tanulószoba, az szerintem jó dolog, de ha nem lesz, akkor otthon tanul szépen.
2013. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen volt,de nem birta a gyerek,délelőtt tanitás,ebédszünet,délután is tanitás,nem csak tesi és ének,pedig az elején azt mondták csak ilyenek lesznek.


Én átírattam máshová,délelőtt tanítás,ebéd,délután 1 óra alatt házikészités majd játék.

Otthon max verset kell tanulni,de azt az előzőbe is otthon kellett.

2013. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Golan Trevize ***** válasza:

Én az első két évben ilyen osztályba jártam.

"Házi" feladat volt, de ott csináltuk meg, inkább annak a gyakorlásának nevezném, amit ott tanultunk.

Felnőtt fejjel belegondolva nagy jó rendszer.

Gyerekként sem zavart, hogy ennyi ideig voltam bent az iskolában.

2013. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

És nem élte meg kudarcként, hogy máshová írattad, meg (ahogy írod) hogy nem bírta az iskolaotthonos igénybevételt?

Azzal kapcsolatban, hogy mikor mehet haza: dolgozó szülők amúgy sem viszik haza kettőkor a gyekerek (pláne délben) tehát ebből a szempontból nem rosszabb az iskolaotthon, mint a napközi, nem?

2013. márc. 11. 13:42
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Nàlunk( Olaszorszàg) helyben csak iskolaotthonos rendszer van alsòban(elsotol 5.-ig), 8.30-16.30-ig vannak, leckèjuk csak hètvègèn van. A felso (6.-tol8.-ig), màsik èpuletben van hètfotol szombatig 8.30-13.30-ig, kedden ès csutortokon dèlutàn is van tanìtàs 14.30-17.30-ig, ès minden nap van tanùlnivalò. A felso tagozat nekem dùrva.
2013. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm ilyen helyre járt alsóban. Neki bejött. Kényelmes volt, nem kellett állandóan a nagy táskáját cipelni, csak a tolltartó+uzsonnát+1 füzetet. Hétvégente hazahozta a táskát, hétfőn visszavittük. Rendes otthoni lecke csak hétvégére volt. Sokkal jobb ha jól csinálják, mint egy sima napköziben aszalódna, ahol nem figyelnek rá, mit csinál leckeírás címen. Én adnám ilyenbe a gyerekeimet szívesen.
2013. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

13:40 vagyok


Nem élte meg kudarcként,mert a mostani suliból ha akarjuk,el tudjuk hozni dél-1 körül,ha akar,marad napköziben (kistesóval vagyok itthon).

Általában marad napköziben,sokszor 5-ig,mert 3-ra megtanulnak,utána lehet focizni,kosarazni,vegyes csoport.

Az előzőben meg nem jutott idő minden nap játékra,vagy ha igen,akkor csak az osztállyal.

Itt meg napköziben együtt vannak az alsósok,több lehetőség van barátkozni.


Nem mellesleg ő kérte,hogy járhasson ide,egyik kisbarátja ide jár,és tetszett neki,hogy nem egész nap van suli.

2013. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én ilyen osztályba jártam (már 21 éve is volt :-), és én szerettem. Csak a tolltartót, és az ellenőrzőt vittük haza hétköznap. Lecke csak hétvégén volt. Egyik héten délelőtt volt az egyik tanító néni (írás, olvasás...), délután a másik (matek, környezetismeret, technika...) Másik héten fordítva. Délben volt egy hosszabb nagyszünet, akkor általában az udvaron játszottunk.
2013. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!