Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldottátok meg a biliresz...

Hogy oldottátok meg a bilireszoktatást szőnyeges házban?

Figyelt kérdés
Lányom 2 éves lesz júniusban, hamarosan megszületik a kistesó. Szeretném leszoktatni ha jobb idő lesz, de félek, hogy büdi lesz a szőnyeg ha esetleg rápissant.
2013. márc. 11. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

egyből fel kell itatni! aztán egyből hajszárítózni és nem lesz büdi :)

enyém 2x-3x pisilt a szőnyegre, ugyanoda, következő alkalommal már odaraktam egy nagy fürdőlepedőt ami felfogta. nagy eszemmel mert csak rá 2 napra jutott eszembe, hogy ha a hegy nem megy Mohamedhez... szóval oda került aztán a bili, azóta szobatiszta :D

persze csak pár napig volt a nappali közepén a bili, aztán érdekesebb lett a wc és azóta nincs ebből gond, már 1 éve túl vagyunk ezen :)

2013. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, hogy ez nem mindenkinel mukodik igy de en eloszor azt csinaltam, hogy a kisfiamat raultettem tobbszor a bilire es mikor belepisilt tobbszori probalkozas utan akkor bugyit adtam ra es megfigyeltem, hogy mennyi ido telik el a kovetkezo pisilesig. Ha kevesebb mint egy ora akkor meg nem erett meg a szobatisztasagra. Rovid idonkent tobbszor kevesebbet pisil. Mikor mar megerett ra akkor tovabb tudja tartani 1 oranal (termeszetesen folyadek bevitel fuggo de ugyan ugy mint mi felnottek nem fog 20 percenkent pisilni). Szamomra ezt hivjak "megerett a szobatisztasagra". En olyan kisgyerekkel nem probalkonek aki gyakran kis adagokat pisil mert meg az izomzata nem erett meg arra, hogy eszervetel nelkul tovabb birja. Ugyhogy szerintem ez az elso lepes amit figyelj majd meg. Mi ezt nyaron probaltuk ki es pisiles utan kivittem a kertbe kisbugyiba. 15 perc mulva bepisilt es utanna egy ujabb kisbugyi amibe ra kb. 25 percre ismet bepisilt. Nagyon kis mennyiseget de ekkor tudtam tuti meg nincs keszen ra. Igy en meg visszaadtam ra a pelust mert igy ertelme nincs de termeszetesen furdes elott raultettem a bilire meg reggel ebredes utan is, hogy azert ne meruljon feledesbe. 2 es 3 honapos volt amikor ismet kiprobaltam ekkor mar nallunk is szonyeges haz (kint hideg tel volt igy a kertet hanyagolni kellett). Mikor megvolt a bilibe pisiles akkor adtam ra kisbugyit es csodak csodajara 1 ora mulva is meg szaraz volt. Na ekkor ovatossagbol raultettem mielott meg a szonyegre pisilne de nem jott neki semmi. 20 perc mulva raultettem es akkor mar bilibe pisilt (kb. 6 percet ult rajta es addig kepeskonyvet nezegettunk). Ezutan ismet 1 ora mulva raultettem ovatossagbol de semmi. Masfel orara ra pisilt amikor ismet raultettem. Ezt csinaltuk 2 napig baleset nem volt mert en mindig megeloztem es bilin olvastunk masfelorankent. 2 nap mulva mar fogta a kepeskonyvet es magatol odament es belepisilt. Onnattol semmi gond nem volt. 2 honap utan meg WC-zet szukitovel es azota is. Balesetek akkor fordultak elo a szonyegen amikor mar hasznlata a bilit csak eppen keson ert oda. Addig fordult elo ilyen baleset amig ra nem jott az idore, hogy mi a maximum amit meg bir tartani mielott a bilihez er. ez parszor bolcsibe is elofordult de szerencsere nagyon aranyosak es segitokeszek voltak. En ilyenkor gyorsan felitattam es szonyegtisztito folyadekkal kicsit atkentem majd megszaradt es nyoma sem volt. Nekunk van szonyegtisztito gepunk csak maceras lett volna mindig folyadekkal megtolteni, elinditani es kitisztitani... igy ezt ilyen celra nem hasznaltuk. En a tisztitiogephez valo folyadekot felvizeztem egy ures fagyis dobozba kicsit atdorzsoltem es hagytam megszaradni. Sosem volt budos es nyoma sincs. Ha jol tudom lehet kapni ilyen falkonos szonyegtisztitot is ami szorofejes. Ezzet is hasznalhatod felitatas utan.
2013. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!