Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek? Engedjek...

Ti mit tennétek? Engedjek vagy folytassam így? Peluskérdés.

Figyelt kérdés

Nagylányom lassan 3,5 éves. Nappalra gyönyörűen szobatiszta, az alvásokhoz egyszerűen nem bírom leszoktatni a pelusról. Már pár hete pelus nélkül teszem le aludni, kb 70-30% arányban van a bepisilős éjszaka. Hiába pisiltetem meg mindig lefekvés előtt, tegnap este ő maga jött ki vagy 5-ször pisilni alvás előtt, hajnalban mégis szinte mindig a sírására ébredek, hogy anya bepisiltem. Azon kivételes alkalmakkor, mondjuk egy héten 2-3-szor, amikor átvészeljük az éjszakát baromi büszke magára, matricával jutalmazzuk az albumába, de ez sem elég. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy rengeteget iszik otthon (úgy tűnik a bölcsiben nem kap eleget) és lefekvés előtt is mindig kér egy kis vizet, hiába próbálom erről is leszoktatni. Ilyenkor mindig az van az agyamban, hogy én se tudnék szomjasan lefeküdni, neki miért ne adjak inni...

Amúgy rettenetesen okos kislány, olyan dumája van, hogy behalunk rajta sokszor, csak ez a fránya pelus ne lenne. Kezdek már belefáradni. Nem elég érett még rá? Adjam fel vagy küzdjünk tovább? Ti mit tennétek?


2013. márc. 12. 08:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Van egy 6,5 hónapos Kiscsaj is a családban, lehet miatta ragaszkodik tudat alatt ennyire a pelushoz?
2013. márc. 12. 08:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Hiába iszik keveset, itasd rögtön a bölcsi utána, 4-6 ig igyon sokat, utána csökkenteni kell. Csak vízre. és minimálisat.

Ha nem válik be, akkor ne küzdj. :) Így nem marad örökre, az tuti. :)

2013. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nálunk ugyanez volt, mindegyik gyereket késő este, mikor mi mentünk feküdni felébresztettük, így nem pisiltek be hajnalra.lefekvés előtt kötelezően wc, aztán pár órával később ébresztés és wc újra.

Sokszor fel sem ébredtek, úgy kellett őket fogni a wc-n, hogy le ne buruljanak, de pisilni tudtak :D

2013. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Reggel is oltári feszkó van az ébredés miatt meg nem szeretném, ha a kicsit felüvöltené azért, mert pisilni cipelem. De lehet, hogy ez lesz a megoldás.

Bölcsi után egyfolytában tuszkolom a kezébe az innivalót, de este sokszor így próbálja kihúzni a lefekvés idejét..

2013. márc. 12. 08:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves lesz a fiam áprilisban, nappal stabilan szobatiszta, de éjjelre még kap pelenkát. 90%ban száraz a pelus, de pl ma reggel is csurig volt. A délutáni alváshoz ő maga nem akar pelust venni, de most pl pár napja rendszeresen arra ébred, hogy bepisilt.

Szerintem nem ő ragaszkodik a pelenkához, hanem egyszerűen nem ébred fel, ha pisilni kell.

Elvileg az ágytisztaság kialakulása több ideig eltarthat, és elég sokáig normális a szakirodalom szerint.

Én nem stresszelem magam ezen, a délutáni alváshoz már nem adom vissza rá a pelust, de éjjelre még kapni fogja.Küzdeni biztos nem küzdök:)

Nálunk mondjuk ez az egész szobatisztaság is úgy volt, hogy én havonta elővettem a bilit, kisgatyákat, wcszükítőt, levettem a pelust, a fiam meg nem akart ráülni, sírt, bepisilt. Így hagytam az egészet a francba. Már azon filóztam, hogy ebből így ovi sem lesz, mikor egy reggel teljesen váratlanul nem akarta felvenni a pelenkát, és azóta szobatiszta. Úgyhogy én várok, amíg ő nem akarja éjjel a pelenkát.

2013. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még bőven ráértek az éjjeli ágytisztasággal, ne küzdj ezzel semmiképp. Ha megérik rá, akkor nem fog bepisilni. Az én nagylányom 6,5 éves, gondolhatod, hogy mindent kipróbáltunk, ami csak létezik, hogy elősegítsük a szobatisztaságot. Voltunk mindeféle orvosnál (nephrológus, uh, vérvétel, pszichológus), mindenki szerint minden rendben van, ha megérik rá, nem fog bepisilni. Voltak jobb és rosszabb időszakok, rosszabb esetben minden nap bepisilt, jobb esetben csak 2-3 alkalommal egy héten. Kb 3 hete döntöttem úgy, hogy nem érdekel, egyszer majdcsak jobb lesz, nem foglalkozunk a témával. Annyit iszik, amennyit akar, nem matricázunk, sőt még vízhatlan lepedőt sem teszek alá. És azóta 1 baleset sem volt, lassan már teljesen természetesnek érzem, hogy nem kell örökké a pizsamát és ágyneműt mosni. :))

Szóval kitartás, próbálj ki azért pár módszert, hátha beválik, de ha mégsem, akkor se aggódj, előbb utóbb ágytiszta lesz. :)

2013. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fiam áprilisban lesz 4. Egy éve szobatiszta, nyáron éjjel is pelenka nélkül volt. Aztán ősz óta bepisil szinte minden éjjel.

Elvisszük olvasás után.alvás előtt pisilni és pelenkát kap (moshatóst).

Egész egyszerűen nem ébred fel a pisilhetnékre. Itt is van kistestvér, szerintem nincs összefüggés nálunk.

Biztos vagyok benne, hogy nyáron, amikor melegebb lesz, kevesebbet pisil, megint nem fog kelleni a pelenka.

Szobatisztaság még nem egyenlő az ágytisztasággal, sokszor nem egyszerre van.

2013. márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért vettétek le a pelenkát egy rendszeresen bepisilő gyerekről? Ha ilyen értelmes, meg kéne vele beszélni, mit szólna hozzá, ha az egyszerűség kedvéért újra pelenkában aludna.

Csak ez nálatok teljesítmény kérdés, és ahogy írod, a kislány is így éli meg, ami megnehezíti a visszalépést.

2013. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ő sem akar pelust felvenni, nem én kényszerítem. Tegnap is mondtam neki, miután teleitta magát lefekvés előtt, hogy akkor vegyünk pelust, erre ő közölte, hogy nem, mert majd meglátom, hogy nem pisil be.

Egyébként tegnap volt az első éjszaka, hogy felébredt a pisilhetnékre és mentünk a bilire. Nem is pisilt be. :) Ragyogott a kis arcocskája reggel, amikor közölte, hogy nincs pisi "egyáltalán se".

2013. márc. 13. 08:57
 10/10 anonim ***** válasza:
hogy álltok?
2013. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!