Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az a cég is ad munkáltatóit,...

Az a cég is ad munkáltatóit, aki nem jelenti be a dolgozóit? A cég, aki munkáltatói igazolást ad ki, azt látja az apeh, vagy más állami szervezet? Vagy csak a bölcsiből tudják esetleg felhívni őket, hogy tényleg ott dolgozom-e?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a helyzet. 5 évig dolgoztam egy cégnek, feketén, nem jelentettek be hiába akartam. Valószínű, hogy nem vesznek vissza dolgozni, de más munkát muszály végeznem, mert apuka nem bírja eltartani egyedül a családot. Nem tudom, mit fogok találni, de bármi van, dolgozok. Ha megint egy szemét cég lesz, és nem jelentenek be, hogy kérjek tőlük munkáltatóit? Vagy ők kiadják annak ellenére, hogy nem jelentenek be? Ezt nekik nem ellenőrzik le?

2013. márc. 12. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy tud kiadni munkáltatóit. Írjatok szerződést, amit mindkét fél hitelesít, dátummal el van látva.

Ebből Neked is KELL kapnod példányt és nála is marad.

Ha nem jelent be, akkor ezzel mehetsz a Munkaügyi Felügyelőségre és feljelentheted! Azt nem teszi zsebre, ami büntetést akkor kap!!!!

Egyébként ha bejelent, a Tb kiskönyvedet is el kell kérje (rózsaszín) mert különben nem fizetnék a társadalom biztosítást sem utánad! Azt meg tudod hogy kötelező!!!!

2013. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Félreértettél kedves első. Ha nem jelent be, azt nyilván észre veszem, de ha épp nincs más lehetőség, addig muszály vagyok elfogadni, hogy feketén dolgozzam, amíg nem találok más rendes állást.

Ezért kérdeztem, hogy így is tud-e adni munkáltatóit.

2013. márc. 12. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a fekete foglalkoztatás azért feket, mert sehol nem vagy nyilvántartva. Nincs szerződésed, nem vagy bejelentve, nem fizetik utánad a járulékokat. Mintha ott se lennél. Ezért nem tud adni munkáltatóit. Mert azzal elismeri, h igenis téged foglalkoztat.
2013. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első vagyok: azzal kezdtem, hogy dehogy tud adni. Az a lényege amit írt a másik válaszadó is már, hogy elismerné, hogy feketén alkalmazott. Szerinted ez reális kérdező?
2013. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Golan Trevize ***** válasza:
Munkaszerződésed volt, vagy az sem?
2013. márc. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 12. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:

A bölcsőde nem hatóság, nem ellenőrzi az általad bevitt munkáltatói igazolást (emberük sem lenne rá) - nekik az a lényeg, hogy legyen.


Megértelek, sajnos hasonló cipőben járunk, ne izgulj, nem lesz gond!

2013. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!