Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában evett...

Mennyi idős korában evett egyedül a gyerkőcötök?

Figyelt kérdés
Lányom júliusban lesz két éves. Próbálkozik a kanalazással, csak az a problémánk, hogy csak akkor tudom leültetni enni, ha mesét néz közben, egyébként egy percre sem állna meg. Mesenézés közben pedig túlságosan leköti amit néz, így nem foglalkozik azzal, hogy egyedül egyen. Tanácstalan vagyok. Nagyon le vagyunk maradva, vagy még ráér az egyedül evés?
2013. márc. 12. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hm- hm. 18 hónaposom egyedül kanalazik, rászúrja a villára a hamit, pohárból iszik. De az ismerősi körben van olyan kislány, aki 2 éves elmúlt mire elkezdett szépen enni. Ezzel szerintem nincsen baj.

Ezért pedig kapni fogok, de azért is elmondom. Én nem vagyok biztos abban, hogy jó ötlet mesenézés közben etetni. Így a meséhez a kaját kapcsolja majd, és idősebb korában is tipikusan az az ember lesz, aki leül a tv elé, és eszik és eszik.. ( Nem biztos, de gyakran ez a vége). Lehet, hogy szigorú vagyok, de ha nem hajlandó leülni rendesen az asztalhoz, akkor én nem adnék kaját. Ha éhes, akkor úgyis felülkerekedik benne az ösztön, hogy étel kell. Így az is megmarad benne, hogy azért eszünk mert éhesek vagyunk, nem azért mert kell és mert meséhez szükséges. De kajákban én szigorú vagyok nagyon, szóval lehet, hogy hülyeség...

2013. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nem hülyeség amit írsz. Csak az én lányom olyan, hogy ha egész nap nem enne, akkor sem jutna eszébe, hogy éhes. Van olyan, hogy hiába mesét néz, nem eszik. Elég "érdekes" evő. Vannak olyan napjai, hogy szinte semmit nem hajlandó enni, de másnap annyit eszik, hogy nekem is sok lenne. Tudom, hogy nem jó dolog mesenézés közben etetni, de örülök, hogy legalább akkor eszik.
2013. márc. 12. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Már egy éves koruktól " esznek " egyedül. De ezt még nem mondanám rendes evésnek. A fele a szájukba megy a fele meg mikor hova :-) de azért még kell segíteni. Azt nem tudom, hogy mikor fognak teljesen egyedül enni, mert még csak 21 hónaposak. De nekik " muszáj " volt gyakorolni az egyedül evést, mert ikrek aztán meg megszületett a kistesójuk is. Most már együtt próbálgatják :-)
2013. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lányom tud enni egyedül, csak éppen ő sem ér rá. Menne és menne, úgyhogy van hogy "kergetem" kajával. Ha épp jókedvemben vagyok, akkor leültetem, eszik amennyit eszik és pont. De ha egész nap alig evett, akkor inkább megyek utána és megetetem. Pont nem érdekel ki, mit gondol. 2 éves amúgy.

Szerintem amúgy nem vagytok lemaradva, és én még nagy bajnak sem látom, ha néha tv-zik közben, de azért nem ültetném állandóan tv elé, ha evésidő van.

2013. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Hónapok óta esznek egyedül olyat, amihez nem kell kell kanál, és alig morzsáznak.

Mostanában kapnak kanalat a kanalas ételhez.

Az egyiküük csak piszkálja az ételt, meg néha leszopogatja a kanalat.

A másik sokkal ügyesebb, neki ha rakunk ételt a kanalára, akkor berakja a szájába, de egyedül még nem tudja felvenni az ételt a kanálra.

15 hónaposak.

2013. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos kora óta próbálkozik egyedül. Most másfél éves, a kanalazás félig-meddig megy (a lé nagy részét az előke eszi), villával nagyon ügyes. Pohárból iszik 1 hete, de én itatom, egyedül nem fogja meg. Mese nincs, és nem is volt evés közben tévé hiányában nehéz is lenne.

Szerintem egyáltalán nem vagytok lemaradva az önálló evéssel, de a tévét kiiktatnám valahogyan.

2013. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 hét múlva lesz 2 éves a fiam. Nálunk már az a helyzet, hogy nem is akarja, hogy etessem, inkább nem eszik. Mindent egyedül szeretne. A villával ügyesen bánik. A kanálból a leves egyharmada nem kerül be a szájába kb. Úgy 1 hónapja jött rá, hogy nem kell a szájában megfordítani a kanalat ahhoz, hogy az étel belekerüljön, elég csak bekapni, és lehúzni róla a kaját. :) De egyébként ő egy-két hét alatt ment át hatalmas változáson, ebben a korban még csak lesünk, hogy amit tegnap nem tudtak, másnap már sikerül nekik. :) Ne aggódj, nagyon ügyes a kislányod! A mese+evésről fokozatosan szoktasd le, és nem is muszáj teljesen, időnként mi is eszünk a tévé előtt, de leggyakrabban együtt eszik a család, ilyenkor nem megy a tévé. Nálunk is volt tévé evős időszak, én úgy kezdtem leszoktatni, hogy mondtam, hogy most rádiózunk, hallgattuk a zenét, közben beszélgettem, bohóckodtam, ettem én is, és lassan rájött, hogy ez még bulisabb! :)
2013. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sedacurforte ***** válasza:
Az enyém 19 hós, ha a kanalat a kezébe adom, a tányér 1 mp alatt a földön van;(
2013. márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lányaim már egy éves koruk előtt is elkanalaztak. Az, hogy szépen mikor kezd el enni, 2 évesen a bölcsiben már nem volt előkéje...
2013. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!