Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korában kezdett...

Mennyi idős korában kezdett el egyedül enni a gyerkőcötök?

Figyelt kérdés

Az első perctől kezdve adtatok a kezébe kanalat? Mikor kezdte el rendeltetésszerűen használni?

Előre köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 17. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
az első perctől kezdve adtam neki kanalat a kezébe.kb 1 évesen már elkezdett ügyeskedni.most 3 éves lesz,egyedül eszik,nem is engedi,hogy segítsek neki.
2012. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szinte azonnal kanalat adtam a fiam és a lányom kezébe is.

A fiam 2,5 évesen kezdett el egyedül enni, de sokszor a mai napig kéri hogy etessem. 4 éves.

A kislányom 16 hónapos kora óta nem engedi, hogy segítsek neki. Lassan 18 hónapos, egyre szebben tartja a kanalat és egyre kevesebb étel esik le róla. Ha segíteni akarok neki ellök és visít. :(

2012. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fokozatosan tanulgatta. kb.1 éves korától kap mindig a kezébe kanalat, villát, ügyesen próbálkozik vele.

eleinte pl.a tejbegríz sűrűségű ételekkel boldogult csak, később már a rizzsel, majd levessel is.

most 2+1/4 éves, a levest, joghurtot segítség nélkül eszi, a rizs, krumpli félékkel kicsit segíteni kell.

2012. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16 hónapos lesz a kicsikém és most kezdte el látványosan az egyedül evést :) Eddig ha kanalat adtam a kezében, dobverőnek használta :) majd lelökte :)Volt hogy 10 kanál ment el egy evés alkalmával :) Ma pl. a pörkölt tésztát gyönyörűen ette a deszertes villával :) A műanyagok egyenlőre még én sem tudom mire jók mert ugye oké hogy tompa de enni se lehet vele mert nem tudja a kicsikém felszúrni rendesen rá a tésztát, krumplit stb-t!!
2012. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már elég korán, kb. 9-10 hónaposan kapott kanalat, de sokáig csak dobolt vele. Egy évesen adtam villát, 14 hónaposan villával egészen ügyesen felbökte a virslit, tojást.

Most 19 hónapos, kb. 1 hónapja eszik ügyesen. Most 3 hete jár bölcsibe, azóta meg teljesen önállóan eszik, nem is kell etetni.

2012. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi BLW-ztünk, azaz én csak szilárd étellel etettem a lányopm (persze puhára főzve, öklömnyi darabokkal). 13 hónaposan már villával egyedlü evett, a kanalat úgy 16-17 hónapo korától tudja hatékonyan használni, most 21 hónapos, teljesen egyedül eszik levest és egyebeket is.
2012. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :-)
2012. okt. 18. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!