Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság~székrekedés?...

Szobatisztaság~székrekedés? Másnál is felmerült ez a probléma? Hogyan sikerült végül megoldani?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, egy ideje próbálkozunk a pelusnélküliséggel, a pisivel nincs is gond egyáltalán ( tartani már régóta tudja, a jelzés volt elkésve általában, de mostmár időben szól), viszont a székeléssel igen. Ugyanis mióta nem pelusos, nem meri "elengedni", érzi az ingert, szól is, de a Wc-n már nem nyom (alig néhány sikerélménye volt eddig ezen a téren). Napokig visszatartja, persze ez ördögi kör, mert szorulása lett emiatt, nyilván így fájdalmas az élmény és még úgy se meri nyomni stb. :(

Próbáltam rengeteg beszélgetéssel is oldani a dolgot, mesékkel, stb, már az étrendjét is megváltoztattam hogy hátha könnyít neki, de nem jártam sikerrel.

Szerintetek próbáljak ki valami cseppet hogy lazítsa a székletét? Vagy mit találjak ki?

Lassan teljesen elkeseredek, és félek, hogy elhúzza vagy akár vissza is veti a folyamatot, pedig úgy örültem, hogy végre elhagyja a pelust, szépen is haladtunk (hitelen nagy léptekkel), de ahogy lekerült róla az éjjeli pelus, azóta küzdünk a kakálással ( ébredés után abba intézte általában).


2013. márc. 13. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is így volt,én visszaadtam a pelust és mondtam neki hogy szóljon ha szeretné a wc-be.Egyszer csak szólt,hogy ő szeretné,előbb a bilit kérte,és nem akarta wc-be,de aztán kipróbálta azt is.Azóta nincs gond.
2013. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam a pelust visszaadni rá (rettentően tiltakozott, nem tudom így erőltessem-e egyáltalán a pelust újra, hisz ő már nem szeretné...), de nem sikerül abba sem, szerintem már dacból sem, és egy idő után veszi is le mert zavarja, mondja is, hogy én már bugyis nagyfiú vagyok, nekem már nem kell a pelus, mert az nekem rossz érzés - ezzel nem tudok vitatkozni és lehet hogy nem is lenne szabad, nem tudom :(
2013. márc. 13. 22:27
 3/9 krisztivan ***** válasza:
Én is visszaadnám a pelust a reggeli kaki erejéig.Nálunk más a probléma de a megoldás ugyanaz.Pelus vissza.Több kárt okoz a visszatartás mint az hogy még"átgondolja" és lehet 1 hét és leteszi magától a pelenkát.
2013. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ó az más ha ő nem akarja.Beszéld meg vele hogy akkor nyomja a bugyiba.Alapvetően a visszatartás miatt van szorulása,én is próbáltam lazítókat,nem segített.Ezt az elengedést meg kell tanulnia és ez idő.Adj neki időt.Én is ott rontottam el hogy elvártam tőle,és ő meg akart felelni ennek.Érzi hogy el vagy keseredve,tudja hogy örülnél ha menne.Mond meg neki hogy nem baj ha nem sikerül bilibe stb..amikor úgy gondolja szóljon,és akkor megpróbáljátok.Nálunk bevált.Mondtam neki,nem baj fiam,ha a pelusba kakilsz,a lényeg hogy kakiljál,nem jó visszatartani.Ha hiszed ha nem másnap belenyomta a pelusba.Kérdezte hogy ügyes vagyok anya?Mondtam nagyon,és majd szólj ha kipróbálod a wc-t.Pár hét és ő szólt is.
2013. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De hiába erőszakoltam rá vissza akár reggel ébredés után, akár éjjelre hogy hátha majd félkómásan-féléberen hajnalban sikerül, nem volt hajlandó belekakilni egyszer sem, többször is megpróbáltam mindkét verziót (csak jónéhány hisztit sikerült kieszközölnöm ezzel)
2013. márc. 13. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van.

én 2nap után adtam kúpot neki, addig nem kakált ami eddigi életében még nem fordult elő. Kúppal és pelenkával kakált- utána csak bugyiba akart lenni...

Abszolút tanácstalan vagyok hogy mit csináljak vele én is.

:(

2013. márc. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

mondogatom én is neki, hogy akár pelusba, akár bugyiba nyugodtan ,nem baj... nem csináltam problémát amikor bekakilt, sosem szidtam, nem mutattam rosszallást, egyáltalán nem kerítettem nagy feneket neki, sőt! most meg már direkt biztatom is, hogy nyugodtan ...

nem tudom mihez kezdjek :(

2013. márc. 13. 22:47
 8/9 A kérdező kommentje:

A nagy biztatgatással azt értem el, hogy mostmár vége a szorulásnak, van kaki, de sajna csakis bugyiba :S napi 4-5x

teljesen meglőve érzem magam

2013. márc. 20. 12:59
 9/9 krisztivan ***** válasza:
Szegény gyerek.Több évig teljesen rendben van,hogy a pelusba végzi a dolgát,aztán egyszer csak az anya azt akarja,hogy "hipp-hopp" néhány hét alatt letegye a pelust és használja a bilit-wc-t:-)) Én is siettetném a dolgokat,de sajnos hiába.Ha a gyerek nem akarja akkor ha megfeszülök sem fogja csinálni.Nyugodj meg,szerintem szépen beszélgettek róla(nem mindig ez a téma)és a fiad majd egyszer csak szól hogy hozzad anya a bilit:-))
2013. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!