Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermekorvos azt javasolta,...

A gyermekorvos azt javasolta, hogy a 2 éves lányomnál végezzek itton beöntést 3 héten át naponta egyszer, mert székrekedéses. Én ezt túlzásnak tartom, van valakinek hasonló tapasztalata? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A gyermekorvos azt javasolta, hogy a 2 éves lányomnál végezzek itton beöntést 3 héten át naponta egyszer, mert székrekedéses. Én ezt túlzásnak tartom, van valakinek hasonló tapasztalata? Mi a véleményetek?


Pici korátol kezdve olyan 3-4 nasponta volt széklete, volt hogy jobban erőlködött, volt hogy kevésbé. Nemrég sokat erölödött, de semmi nem jött, ezért bementünk sürgősségre, ahol beöntés után bő széklete volt, az orvos kéri, hogy 3 héten át naponta végezzek nála beöntést, hogy beálljon az egyensúly, és naponta legyen széklete. Normális ez? Tényleg át kell esni ezen? Nem hiszem el, hogy nincs ennél gyerekbarátabb módszer! Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 15. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem amit írtál...mi is ezen mentünk végig,egészen 3 éves koráig, bár beöntésre nálunk nem került sor.Mire elkezdte az ovit, beállt neki szépen, nem volt gond.

De előtte...nagyon megszenvedtünk, hiába ettünk sok gyümölcsöt, nem evett édességet, nem ivott kakaót, rostdúsan étkeztünk..akkor is székrekedése volt. Doktornőt váltottunk (más okból kifolyólag) és ő egyből felírt nekünk egy port, amit gyógyszertárba kevernek ki, 300-400ft egy nagy adag ami nagyon sokáig jó és fél liter folyadékba kell elkevernem, és azt meginnia több részletben. Ez a por meglazítja a székletét és soha semmi baja nem volt tőle. Nekünk nagyon bevált.

2012. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is elég székrekedéses volt, a mi orvosunk nem várta el a napi székletet. Ő a Laevolac-ot ajánlotta (szirup, amit a teájába tudsz tenni, patikában vény nélkül kapható), lazítja a székletet és könnyebben kijön. Volt, hogy napi 6x is volt tőle széklete, mikor előtte napokig nem volt, így megúsztuk a beöntést. Szerintem próbáljátok meg, hátha használ és nem kell a beöntés. Sok folyadék (szigorúan cukormentes), gyümölcsök, zöldségek, rostok, viszont csoki, kakaó mellőzve vagy csak nagyon kevés. Vannak székrekedősebb típusú gyerekek, lányomnál pl. 4 éves kora utánra normalizálódott a helyzet, még így is van, hogy csak 2-3 naponta van széklete (már elhagytuk a Laevolac-ot).
2012. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem orvos... Beöntéssel nem fog semmit megoldani. Egyáltalán milyen orvos volt, mi a szakterülete?

Próbáltatok már probiotikum kúrát? Itt nem a normaflorra gondolok, mert az semmit nem ér, hanem valami komolyabbra. Pl. Protexin, Bonolact pro+kid. Utóbbi nagyon jó, az ára is 1800 ft körül van 1 hónapra, és adhatod huzamosabban, hónapokon át is.

Gondolom a fogós ételekből, italokból nem nagyon adsz neki. Van a DM-ben Das Gesunde Plus márkájú aszalt szilvalé, ez is nagyon jóóóó, ha szükség van segítségre.

Igazi, házi szilvalekváros kenyér, vagy csak pár kanál lekvár önmagában. (Tamarinlax nekünk nem ért semmit)

2012. szept. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez az orvos tuti nem gyerekorvos volt! De legalábbis nem gyerekbarát. Ezzel csak azt érnéd el, hogy utána beöntés nélkül nem is sikerülne neki. Ráadásul olyan lelki trauma lenne, hogy egész életében félne a székletürítéstől, még jobban székrekedéses lenne. A beöntőcső amúgy is sérüléseket okozhat a végbélen. 3 héten keresztül? Kérdeztél másik orvost? Vagy a védőnőt?

Én is a természetes módszereket javasolnám: lekvár magába, rostos gyümilé, paradicsomlé, kamillatea. A kakaót kerülni, helyette gabonakávé. Kerülni kéne a banánt és a rizset is. És én még a Laevolacot, vagy Duphalacot javasolnám, akár minden napra, ha tényleg nagy a gond.

2012. szept. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam :)

Igen, természetesen nagyon odafigyelünk az étkezésre, tehát kerüljük a székletfogó dolgokat. A gyermekorvos, igazából gyermeksebész és úgy tűnik, hogy csak a mechanikus beavatkozásokban hisz. A családi gyrmekorvosunk szabin van, a neonatológusunkhoz fordultunk, aki ajánlotta aprobiotikumos kúrát ( eddig nem próbáltunk ilyesmit), igaz más a neve, mint amit ti írtatok, de elég drága, úgyhogy remélem jó is, és csak rendelésre hozzák, szerdán kapjuk meg. Ha nálatok bevált, nagyon remélem nálunk is működni fog, mert én is épp attól tartok, hogy a sorozatos beöntések oylan traumát okoznának nála, hogy méginkább félni fog a székletürítéstől. A három beöntés, amit a sürgősségen végeztek is azt eredményezte, hogy most minden újtól fél, a pelust le kell könyörögjem róla, ha cserélni akarom, alig engedi, hogy hozzányúljak. Bilizni is próbálgatunk, de kategorikusan elutasítja. Mondjuk ehhez az is hozzátesz, hogy van egy ikertesónk, és ha egyikük nem akar valamit, a másik sem...neki amúgy normálisan van széklete, hiába ugyanazt eszi, de másabb a metabolizmusa...


Tényleg remélem, hogy eredményes lesz a prodiotikumos kúra :)))


Mégegyszer kösz mindenkinek!!!

2012. szept. 16. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez túlzó!

Nálunk ugyan ez a helyzet. Mintha az én lányomról beszélnél, csak az enyém már három éves. Sajna nálunk az ovi is rátett egy lapáttal, azóta még ritkábban van, 3-4 naponta! Most pl. telt a negyedik nap és eddig semmi. Szegényke kapni fog egy fél, gyermek glicerines kúpot. Az fél órán belül megoldja a dolgot. Nálunk ez a "legbrutálisabb" eljárás, beöntést még nem adtam.

Hamarosan felkeresek egy gyermek gasztroenterológust...

2012. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!