Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjetek elismeri a gyremeke...

A férjetek elismeri a gyremeketekkel otthon eltöltött idő alatti tevékenységeteket (GYED )?

Figyelt kérdés

Az én férjem amikor én itthon voltam GYED-en folyton azt hajtogatta nekem,hogy én "könnyen elvagyok " itthon a gyerekekkel,míg ő megszakad a munkahelyén,mintha én tehettem volna róla,hogy utálta a munkahelyét

Két gyermekünk van ,de a nagyobb sem járt oviba akkoriban immunológus javaslatára amikor itthon voltam GYED-en a kissebbel.

Ő akkoriban dolgozni járt,műszakok után pedig kedve szerint ment mindenfelé még,nemritkán 4-5 óra múlva jött csak haza úgy,hogy haza sem szólt nekem,hogy késni fog.


Nagyot fordult a világ azóta...én visszamentem a kissebb gyerek két éves korában dolgozni,a nagyobb is mehetett végre oviba ,a férjem viszont hosszú hónapok óta munkanélküli...reggel elviszi a gyerekeket oviba,bölcsibe majd napközben autóval megy erre-arra ahová csak akar.

Házimunkában semmit sem segít ...mondhatnám én is neki,hogy "könnyen elvan" ,mint ahogy azt annak idején ő mondta nekem ,neki sem a gyerekek nincsenek otthon,sem a háztartásban semmit sem segít,így megy ez már hónapok óta .


2013. márc. 14. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de rossz férjet választottál.


Nálunk néha viccelődik vele, hogy azért kapom a fizetést, hogy itthon legyek a gyerekkel, de ha hazajön munkából akkor segít vagy a ppicire vigyáz és én tudok menni ide oda, vagy a házimunkában segít, főz, kerben ügyködik stb.

Szokott maszekolni is hétvégéken, akkor is megbeszéljük, hogyan osszuk be a munkát egymás között otthon.

2013. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nálad a labda

csak kérdezd meg tőle, hogy: Emlékszel hogyan viszonyultál ahhoz amikor én nem dolgoztam? Na, szeretném, ha azt a semmit csinálnád te is egész nap itthon, mert mostantól nem főzök, takarítok, mosok.


(férfi vagyok)

2013. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz lehet :( Nekem soha egy szóval se tette szóvá hogy én "csak itthon ülök" sőt....3 gyerekünk van néha elmegyek vhova egyedül akkor ő vigyáz rájuk és mindig elmondja vagy érzékelteti hogy le a kalappal, mert neki nem megy minden egyszerre, ha sikerül rendben megetetnie sétálni vinni szórakoztatni őket játszani velük, akkor nem jut idő házimunkára ha meg a házimunkát végzi akkor a gyerekekre nem jut :) Ja és persze előre elkészített kaját hagyok itt nekik.

Úgyhogy nem szól be hála istennek.

2013. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:-D

Második válaszoló !

Ez nagyon jó!

És mi lenne,ha felvetném neki,hogy kiveszem a picit a bölcsiből,mégiscsak az apja mellet a helye...ha az amúgy is ráér éppen...


Nagyon gonosz vagyok ?

Nem lennék ilyen cinikus ,ha ő annak idején nem lázott volna meg többször,holott maximum GYED-et kaptam szerencsére és a harmadik éveben eszem ágában sem volt itthon maradni,hogy a családomnak mindene meglegyen.

2013. márc. 14. 16:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én férjem olyan szinten elismeri, hogy megkért, ne menjek vissza dolgozni Gyed után. 2 gyerek egyébként. Most gyesen vagyok és mindig azt mondja sok a munka itthon is. A gyerekekkel is meg a háztartással is. Persze ehhez hozzátartozik, hogy nagy kert, sok háztáji állat, tehát kijut a munka nekem is.

Volt olyan vasárnap amikor azt mondtam képtelen vagyok főzni bármit is csinálni, annyira fáradt voltam, ő elismerően rámcsukta az ajtót, egész délután elvolt a gyerekekkel és még vacsorát is csináltak. Persze ez 2 évente van:)

Tehát szerintem ez a normális.

A te férjednek ha már otthon van igenis kiírhatod a napi dolgokat, amiket megcsináltál, amíg te voltál otthon. Kutya kötelessége megcsinálni, pláne ha akkora szája volt!

2013. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze,sokszor mondta is az évek alatt,hogy le a kalappal előttem,ő nem biztos,hogy ezt megtudná tenni.sokat segített egyébként,házimunkában,gyereknél,mindent megcsinált a gyerek körül,és most hogy már dolgozom,még inkább értékeli,hogy mennyire nem könnyű.senki sem robot,vannak véges energiáink,és egy gyerek 24 órás szolgálat.az állandó figyelés,az állandó készenlét,hamar lefárassza az ébert.Szerintem hagyd rá a gyerekeket egy hétre,és csinálja végig azt amit te most.és aztán beszélhetünk.könnyű mondani hogy milyen egyszerű,aztán ha belekerül az ember már nem is annyira kényelmes meló gyerekeket nevelni.
2013. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 porcukormókus ***** válasza:

Nem, mi mindketten elismerjuk a masik munkajat. Nelkulem nem lenne tiszta ruhaja, tiszta, meleg otthona, meghitt unnepei, szereto csaladja. DE mindezt nelkule nem tudnam csinalni, egymagam nem tudnam mindezt eloteremteni. Nem is tudom mi lenne velem nelkule...

De azt mar sokszor megbeszeltuk, h neha szivesen cserelnenk 1-2napra egymassal. O tobb idot szeretne a kicsikkel tolteni, de muszaj a penzt hajtani. En meg neha ugy meglepnek itthonrol egy kicsit, emberek kozt lenni, dolgozni, h egy kicsit en is hozzatehessek a csaladi kasszahoz.

2013. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!