Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig, vagy meddig...

Hány éves korig, vagy meddig kell szívni a gyerekek orrát porszívóval?

Figyelt kérdés
Lányom 3 és fél, már szépen fújja az orrát, de a doki még mindig emlegeti az orrszívást. Ahogy nő, egyre nehezebb ügy, nagyon utálja, közelharc minden orrszívás. Napi 2-3-szor szívjuk. Tapasztalatok szerint meddig kell ezt a tortúrát csinálni?

2013. márc. 15. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém van lányaim kb 1 éves kor felett már annyira nem hadakoztak. Ès 1,5 éves kortól konkrétan szerették is.

2,5 éves lányom is kifujja de mivel szívom a kistesónak így ö is akarja és sokszor jön még plusszban ki. én magamnak is kipróbáltam és nagyon jól leszívta azt amit én felnött nem tudtam kifújni.


én úgy csinálom, hogy a pelenkázóra felteszem, és a fejét a mellkasomra dönti és így szívom ki neki. most már hogy nagyobb a kanappén ülünk így.

2013. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 lesz lassan és jobban szereti az orrszívózást, mint a zsepibe fújást. Én elindítom a porszívót és ő ügyesen kiszívatja magának (most épp taknyos). De ha nem beteg a gyerek, akkor nem kell se ez, se a zsepibe trombitálás, nem? Miért "szivatjátok" minden nap? :) Főleg, ha szépen fújja az orrát zsepibe. Szerintem elhagyható a tortúra..
2013. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor szívjuk, ha náthás, viszont az téli időszakban két hét szívást (konkrétan és átvitt értelemben:) és két hét nem szívást jelent. Egy hónapban egyszer náthás, egy hét itthon, de a maradék taknyát aztán még szívjuk kb. egy hétig, hiába megy oviba. Aztán két hét szünet és kezdjük elölről. Már attól félek, maradandó rossz élményeket okozok.
2013. márc. 15. 21:31
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Kislányom júliusba lesz 3 éves és még szívom, ha kell. Próbálkozik az orrfújással, de még nem igazán megy neki és szerencsére, most már szereti az orrszívást.


Beteg, hogy szívod az orrát minden nap?

2013. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A doki azért emlegeti az orrszívást, mert a gyerekek nagy többsége ebben az életkorban még nem fújja tisztességgel az orrát. De ha a te kislányod igen, kár bántani. Az enyémek is olyan szinten utálták az orrszívást, hogy kétéves korára a lányom is, a fiam is gyönyörűen és hatékonyan megtanult orrot fújni. Az oviban is el volt hűlve az óvónő, hogy nem látott még kisgyereket így orrot fújni, mint az enyémeket. Csak a pici (9hónapos) miatt van még orrszívónk, bár neki még nem nagyon volt rá szüksége szerencsére.
2013. márc. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-4 éves korban is akár még lehet porszívóval szívni az orrot. És ez nem azon múlik, hogy az adott gyerek ki tudja-e fújni rendesen a zsepibe az orrát vagy nem. Ugyanis egy ilyen kicsi gyerek, pláne a kisebbek egy sűrű orrváladékot, ami mélyen le van rakódva, bármennyire is tudja zsepibe fújni az orrát, nem fogja megfelelően tudni kifújni és ezért kell a porszívózás. Ugyanis az ilyen sűrű, mélyen lévő orrváladék nagyon könnyen tud arcüreg vagy homloküreg gyulladást okozni, ami sokkal de sokkal rosszabb és fájdalmasabb, mint egy szimpla orrszívás.

Szóval ameddig szükséges, addig lehet porszívót használni.

Nekem 2 és fél éves a kisfiam, gyönyörű szépen ki tudja fújni zsebkendőbe az orrát, de mikor náthás, akkor igen is előveszem a porszívót. Gond soha nem volt belőle, mert nem fél tőle. De akinek a gyereke fél, szerintem az is jobban jár az orrszívással, mint egy arc-vagy homloküreg gyulladással.

2013. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jó, de mit értesz az alatt, hogy ameddig szükséges? Mitől tudom, hogy szükséges-e még? Ezt életkor határozza meg? Ha igen, akkor hány év? Érdekelne azok válasza, akiknek nagyobb gyerekei vannak. Csak hogy lássam a kilátásainkat.


Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat. Ma nem szívtunk egész nap, de az utolsó válaszoló jól elbizonytalanított :)

2013. márc. 16. 19:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy sűrű orrváladékot, ami le van rakódva, azt egy 1-2-3, de akár 4 éves gyerek sem tud rendesen kifújni. Egyszerűen kicsik hozzá. Még egy felnőttnek is sokszor váladékoldó segítségével sikerül felszakítani és feloldani az ilyen váladékot, hogy ki tudják fújni, akkor egy ilyen kisgyereknél el lehet képzelni.

A sima, vizes orrfolyást lehet hogy igen, de egy porszívó akkor is sokkal hatékonyabb.

Ismerek olyan anyukát, aki a 2 és fél éves gyerekét már elég nagynak érezte a zsepibe fújáshoz, nem is szívták, majd most a legutóbbi több hetes és több antibiotikummal teli betegségénél az orvos közölte, hogy nem fújni, szívni kell a gyerek orrát!

Mert sok anyuka valóban csodálkozik, hogy mitől folyik még mindig a 2-3-4 éves gyereke orra, miért nem gyógyul már meg, pedig...Mert nem szívják, hanem fújják a gyerek orrát és a váladék nem tud megfelelően távozni.

3 és fél évesen még nyugodtan használhatsz porszívót.

És arra értettem, hogy ameddig szükséges, amíg nem tudja ő maga hatékonyan kifújni az ilyen sűrű, lerakódott orrváladékot. Vagy nem tudja annyiszor és oly módon kifújni, hogy azzal valóban minden váladék távozzon.

2013. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobb fiam kb 3,5-4éves kora között tanult meg orrot fujni, a kicsi meg vele együtt, akkor volt másfél éves. EGyütt, egymástól tanulták?

Utána még egyszer volt a nagy úgy náthás, hogy még megszívtuk neki a doki tanácsára orrfujás után, de nagyon tiltakozott és inkább fujta ő maga rendesen. A kicsinek meg nyomok orrcseppet a vizeset és nagyon jól fujja. Ha nagyon nagyon taknyos- ami azóta 2x volt- akkor orrszívás is, ha úgy érzem, hogy kell.

2013. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!