Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezdjem a szobatisztaságr...

Hogy kezdjem a szobatisztaságra szoktatást? Minden tanács jól jön! Nálatok, hogy volt?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Milyen idős? Én most nem kezdeném, majd a nyáron. Nekem kisfiam nyáron töltötte a 2,5 évet. Hiába volt itthon a nagy meleg miatt egy szál gatyába. Nem érdekelte se a bili se a WC. Bekakilt/pisilt a gatyóba szólt, mutatta, hogy hova ment a pisi. Ígérhettem én bármit, nem izgatta a dolog. Így ráhagytam 2 nap után. Majd 33 hónaposan novemberbe, szólt hogy kakilnia kell és ment a WC-re. Onnantól nem kellett pelus. Nagyon kevés baleset volt az elején. A kezdettől kezdve 1 hónappal már a nappali alváshoz sem kellett pelus, 35 hósan meg már éjjelre sem. Így én azt mondom, hogy ki kell várni, hogy mikor akarja. Erőltetni ne szabad.
2013. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Ez engem is érdekel. Az én fiam 12 hónapos, és már szeretném elkezdeni.
2013. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
29 hónapos a lányom.Szeptemberbe óviba megy és addig mindenképp szobatisztának kell lennie. Azt mindig mondja,h mikor van pisi,kaki. A kezdés érdekelne!Ültessem rá többször vagy legyen bugyiba és kérdezgessem....?
2013. márc. 18. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

2 évesen, tavaly nyáron levettem a kislányomról a pelenkát, oda pisilt, ahol éppen állt:-(. 2,5 éves múlt januárba, 2 hétre rá levettem a pelust és meglepetésemre 2-3 nap után teljesen átállt a bilire, pedig én rákészültem, hogy egész nap mosni fogok:-). Én a helyedbe levenném a pelenkát. Ha nem sikerül, akkor vársz 1-2 hónapot. Én azért nem vártam nyárig, mert féltem, hogy nem fog leszokni.


2! 12 hónaposan korai leszoktatnod. Attól, mert ráülteted a bilire, nem lesz szobatiszta. Meg kell, hogy érjen rá és 1 évesen tuti, hogy nem fogja felismerni az ingert és esetleg visszatartani a pisit/kakit.

2013. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már szól, hogy van valami a pelusban, az jó jel. Beszéld meg vele, hogy ő már nagylány, kap szép bugyit, de ha érzi, hogy jön valami szóljon. Vedd le a pelust, és eleinte ültesd te bilire. Csalogasd valamivel, pl olvashatsz neki mesét közben. Egyszerre 20 percnél tovább ne üljön rajta, mert ne szokja meg, hogy állandóan ott csücsül, és a lába is elzsibbadhat. Ha sikerül bele pisilni, vagy kakilni, dicsérd meg nagyon, és mond el, ha ilyet érez, mint az előbb a pisi vagy kaki előtt, akkor szóljon. A bili mindig legyen szem előtt neki. KB 1 hét után, ha jól veszi az akadályt, akkor elég kérdezgetni. Ha lesznek eleinte balesetek, ne csinálj bagy ügyet belőle, ha nem túl gyakoriak. Ha nem megy, akkor ne erőltesd, nyáron próbáld újra. Akkor már elég nagy lesz hozzá, és gyorsan fog menni. Az én fiam ezzel a módszerrel 22 hónaposan két hét alatt lett szobatiszta, csak az első bilibe sikeredett pisit és kakit kellett megvárni, onnan már könnyebb volt. Neki is előfordult néha, hogy a gatyójába ment, sivított is, mint a kismalac, de megbeszéltük, hogy ez nem a világ vége.
2013. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves 4 hónaposan lett szobatiszta, tavaly januárban, szinte egyik napról a másikra. Ezt megelőzően sokat beszéltünk neki, hogy a "nagyfiúk" már bilibe-wcbe pisilnek, apa is, anya is, stb.Felkeltettük az érdeklődését, azzal, hogy bejött velünk és megnézte, mi mit csinálunk a wc-be. Aztán elkezdtük a pelusból a kakit együtt kidobni a wc-be, ő húzhatta le, elköszönt tőle :) Amikor már szólt, hogy lesz valami, akkor ültünk csak a bilire, persze nem elsőre sikerült, volt, hogy többet ült ott, még játszott is kicsit közben. Mintha nem tudta volna elengedni magát, de aztán sikerült, és akkor nagyon büszke volt. Később, ha belesikerült véletlenül a bugyiba, akkor az nagyon megviselte szegényt, volt is emiatt egy-két hetes visszaesés, de aztán sok türelemmel, beszélgetéssel kilábaltunk belőle. A lényeg, hogy ő akarja, őt érdekelje a dolog, akkor szinte simán megy az átállás.
2013. márc. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!