Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyakorlott anyukák, apukák!...

Gyakorlott anyukák, apukák! Mit kell tudnia önállóan megcsinálni egy hat éves gyereknek illetve egy nyolc éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindent. Jó, nem a takaritásra meg bevásárlásra gondolok, de mire gondolsz pontosan?
2009. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyedül fürdés (nem locsizás hanem rendes alapos fürdés), öntsön magának innivalót, rakjon rendet a szobában, szóval ilyen gyakorlatias dolgok.
2009. szept. 16. 15:41
 3/6 A kérdező kommentje:
A párom gyerekeiről van szó, szerintem sok mindenben önállótlanok vagy nem tudom, ezért kérdezem. Nekem nincs sajátom, ezért nem tudom mit kell tudnia ilyen korban a gyerekeknek.
2009. szept. 16. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:

5 és fél éves a lányom és már most teljesen önálló. Egyedül öltözik, fogatmos, eszik, fürdik (hajat mosni még nem tud egyedül), fésülködik és feneket töröl. A szobájában maga pakol össze, csak a porszívózást csinálom én. Ha takarítok, akkor segíteni szokott, ő törli a port a szekrényekről. Segít ruhát kiteregetni és összehajtogatni. Egyedül kezeli a tv-t, dvd lejátszót. Kiséret nélkül elmegy a boltba, mondjuk mi falun lakunk és a bolt kb 100m-re van tőlünk. A kapuból pont ellátni a bolt ajtóig.


A nyolc évesekről nem tudok semmit írni.

Esetleg kíváncsi vagy még valamire?

2009. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ezeket már mind kéne csinálnia. Már a ovisok is egyedül raknak rendet az óvodában, önállóan esznek, öltöznek, stb. Talán a fürdésnél kellhet sgeitség, kimászni a kádból, de maga a folyamat már kéne, hogy menjen.
2009. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nekem nagyok az elvárásaim helyesebben teljesen tapasztalatlan vagyok e téren:) Majd beletanulok, szép napot nektek!
2009. szept. 16. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!