Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rehidrációs port/ folyadékot...

Rehidrációs port/ folyadékot tényleg csak 12 órán át lehet adni, akkor is ha nem issza meg az előírt mennyiséget?

Figyelt kérdés
Kislányom négy napja elkezdett hányni, és másnap már hasmenése is volt (sárgás, nyálkás, savanyú szagú). Nagyon figyelünk a folyadék fogyasztására, de ma vettünk neki rehidrációs port (humana) és fecskendővel kap 5 ml-t tíz percenként. Így fogyott el kb. 2 dl kb. 8 óra alatt. A tájékoztató szerint 12 óra alatt kell kb 5 dl-t meginnia. Igazából a 12 óra már letelt. Utána azt írják, hogy orvoshoz kell fordulni. Mi három órája voltunk az ügyeleten és azt mondta a doktornő, hogy kezdődő kiszáradása van de otthon nagyon figyeljük, kapja a folyadékot és ha nagyon acetonos a lehelete és nagyon bágyadt, akkor vigyük be a kórházba. De onnét meg csütörtökön jöttünk haza négy nap után mert már akkor is ki volt száradva, és nagyon nem akarunk visszamenni! Adjatok valami tanácsot :-((((
2013. márc. 23. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 4 napja hány, és megy a hasa és nem marad benne folyadék, akkor én már bevinném. Mennyi idős? Nálunk amikor nagyon durva hányás-hasmenés volt, akkor 2-5 percenként adtam 1 kiskanál folyadékot, vettem sodiorált, ez olyasmi por lehet mint amiről írsz.
2013. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és adhatod neki 12 órán túl is, csak a napi mennyiséget ne lépd túl szerintem.
2013. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ... 2 éves. Amikor az első adag folyadékot megitta, utána nagyon jól lett. De azóta megint volt hasmenése és hányt is sajnos. A doktornő nem mondta, hogy mindenképp vigyük be, csak akkor ha a kiszáradás tüneteit mutatja. Egyelőre ezt nem gondolom, folyamatosan figyelem őt.

Most megint nagyon élénk és már volt egy nagyobb pisi is!

2013. márc. 23. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor azért maradt benne valamennyi. Nekem még azt mondta a doktornő mindig, hogy először a hányás szűnjön meg. Cukros teát szokták még javasolni. Jobbulást a kicsinek!
2013. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat en nem jatszanek a gyerekkel.... Az en lányom volt kiszáradás közeli állapotban. Pénteken kezdett hányni, ment a hasa is, szombat délután infuziora kötöttek, amihez mar melyvenat kellett szúrni.... Hat ne tudd meg milyen érzés volt....
2013. márc. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ, sajnos én is tudom milyen amikor már nagy a baj, mert mint írtam, csütörtökön jöttünk haza a kórházból, ahova kiszáradás miatt került be. Akkor nagyon rosszul volt, 34.8 fok volt a hője és teljesen bágyadt volt. Most abszolút nem ez a helyzet, a hőjét óránként mérem, és nem annyira bágyadt. Most még úgy érzem, szinten tudom tartani. Sajnos neki is borzalmas nehéz volt vénát találni mert annyira sűrű volt a vére :-((((
2013. márc. 24. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!