Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagycsoportosok szülei,...

Nagycsoportosok szülei, nálatok jellemző, hogy mennek az au.31ig 6 évesek szept. Től iskolába ahogy ezt most erőltetik "odafentről"?

Figyelt kérdés
Mert felénk (nagy város) jópár oviból hallom/hallottam hogy történnek a nevelési tanácsadó által a vizsgálatok és megkérdezik a szülőt akarja e hogy menjen a gyerek és ha nem akarja akkor nem kell menjen. Ezzel csak az a gond, hogy így nem tudnak elegendő gyereket" kiszórni" viszont a 3 éveseket meg ugye felveszik óvodába ettől a kiscsoportosok (is) 30 körüli létszámmal lesznek. Nem értem akkor minek kell a 3 éves kortól kötelező óvoda ha HELY az nincs, a 6 évesek meg ugyanúgy nem mennek mint eddig? Most ennek az egésznek mi volt az értelme?
2013. márc. 24. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam nyáron tölti a 6-ot, és megy iskolába. Aki érett iskolára, az megy, aki nem az meg nem, de nálunk 1 kivétellel mindenki megy iskolába, aki betölti aug végéig a 6-ot.
2013. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tényleg? Akkor csak felénk nem? 4 nagycsoportot tudok és mindnek a fele marad jövőre is úgy ahogy tavaly tavalyelőtt és stb..
2013. márc. 24. 14:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk senki nem megy.
2013. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Meg leginkább ez a kérdés hogy csak felénk gondolják így hogy maradjanak még egy évet? Nem kételkedem benne hogy rájuk fér vagy hogy jobb hogy maradnak, nem erre akarok kitérni - csak hogy az óvónők sem javasolnak több gyereket és a nev.tan sem. Tehát semmi se változott és az érdekelne hogy tulajdonképp mi van ebben a rendeletben vagy mi vele a cél, tehát az van benne hogy MEHET aki aug.31ig tölti? Eddig pedig nem mehetett?
2013. márc. 24. 14:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk kis falu 6 gyereket érint az új törvény (köztük a lányomat is) 1 gyerek megy iskolába a többi még marad egy évet.Én nem is bánom mert a lányom augusztus végén tölti a 6-ot éppen hogy csak 6 éves lesz addigra és igen csak sok 8 évessel került volna 1 osztályba.
2013. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Értelme a rendeletnek nem volt ,mert 6 éveseknek én is inkább ovit javasolok még főképp a nyáriszületésüeknek .
2013. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem h sokaknak nem való még a suli. Csak nem értem mire jó a "bemeneti" oldalon meg a 3 évesek felvétele vagy ez is csak elmélet és a gyakorlatban meg nem így lesz? Nem tudom, minket megriogattak hogy 30 feletti létszám lesz a kiscsoportban 2014től.
2013. márc. 24. 15:36
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugi, addig még lesz egy választás... :)
2013. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez megint a szokásos "összeugrasztás": a 3 éves gyerek szülei morognak a 6 évesre, hogy miért nem megy végre már iskolába, mert több, mint 30an lesznek az oviban. A nyári 6 éves szülei meg lehet, hogy látják, hogy a gyerekük még nem iskolaérett (szerintem ha az lenne, nem tartanák vissza). Én a másik oldalon vagyok, a fiam most lesz elsős - azt mondták a _körzeti_ általános iskolában, hogy átnézték a jegyzőtől kapott papírt, és ha minden nyári 6 éves is jelentkezik az iskolába, akkor nem fognak beférni. Már megvan, hogy melyik iskolába irányítják a be nem férő körzeteseket - a kerület legszarabb iskolájába (nem csoda, hogy ott van hely, a kutya nem akarja oda vinni a gyerekét). Úgyhogy én meg reménykedek, hogy nem akar mindenki suliba jönni.


De valójában nem egymásra kéne fújnunk. Talán valaki észrevehetné fönn, hogy _kevés a hely_ - az iskolában is, az oviban is, a bölcsiben meg pláne...

2013. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem azért lesznek a kicsik többen, mert a nagyok közül nem engednek többet iskolába. A kicsiknek kötelező lesz 3 éves kortól, és aki eddig nem vitte volna, most kénytelen lesz. Ez max vegyes csoportnál jelent nagyobb létszámot.

Egyébként én sem engedném, és nem is fogom ha csak lehet a fiaimat, ők aug közepén születtek, igaz még van 3 évük addig, de még egy évet kell majd nekik az ovi, már most látom. ( a lányomhoz képest látom.) A lányom novemberi, ő majdnem 7 lesz mire megy, kell is az! Szerintem.

Én is augusztus végén születtem, még akkor is ugyanez volt a törvény, engem nem engedtek suliba a nevelési tanácsadóban, mert 16 kg voltam összesen, azt mondták az eszem miatt mehetnék, de a súlyom miatt inkább maradjak. Maradtam, és szerintem így volt jó nekem, mai fejjel is azt mondom kellett még az az egy év.

2013. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!