Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a különbség, hogyan érdemes...

Mi a különbség, hogyan érdemes az antibiotikumot adagolni?

Figyelt kérdés
Napokig hőemelkedése volt, hétvégére lázas is lett, így hétfőn orvoshoz vittem a 2.5 éves lányomat. Igazából a lázon kívül se nem náthás, se nem köhög, nem fája a torka, a közérzete és étvágya se rossz. Az orvos megnézte, kicsit úgy tűnt, ő se látja okát, aztán azt mondta kezdődő mandulagyulladás és antibiotikumot, Supraxot írt fel, 1x10ml-t. A gyógyszertárban a gyógyszerész azt mondta, lehet inkább 2x5 ml adni, az nem terheli meg annyira a gyereket. Két napja hasmenése van, napi 4-5x, a probiotikum ellenére, van bármi különbség a hatásban, ha napi egyszer, vagy kétfelé osztva veszi be? Sajnos abban se vagyok biztos, hogy indokolt az antibiotikum, de hát nem vén vagyok az orvos.
2013. márc. 27. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem befolyásolja az adagolást a hasmenés, ez az antibiotikum van. Ha Normaflore-t adsz neki, azt mindenképp cseréld le.
2013. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"az antibiotikum miatt van"
2013. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javasolom, hogy válts probiotikumot!!!! Ha az antibiotikum egyszer jár, akkor egyszer add!!!! Hülyeség 2 felé osztani, nem véletlenül jár napi 1-szer!!!
2013. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bonolact Prokid, vagy vmi ilyesmi nevűt kap. Amúgy méregdrága volt, nem tudom, tényleg ennyibe kerül előállítani egy kis port?...
2013. márc. 27. 09:09
 5/7 A kérdező kommentje:
A gyógyszer tájékoztatójában is az van, hogy napi egyszer, vagy kétfelé osztva lehet adni, ezért is merült fel, van-e különbség.
2013. márc. 27. 09:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is a Bonolactot használom, nekünk bevált, de ugye mivel por és ha egyre többet érintkezik a levegővel, sajnos úgy csökken a hatása. Szerintem ez még az olcsóbb probiotikumok közé tartozik, nekem 5 ezer Ft-ért is ajánlott a gyógyszerész. Próbáld ki a Lactív Baby-t! Bár azt hiszem az még drágább:( 7 ampulla 2000 Ft körül van.
2013. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából az antibiotikum "erősebb", mint a probiotikum, ezért kell tovább adni a probiotikumot. Kisfiam is sajnos már a harmadik antibiotikum kezelését kapja (3 különböző), mindháromnál amíg szedte/szedi hasmenése volt/van, pedig kapja a probiotikumot is, kell vennem utána még egy dobozzal és ahogy azt is beszedi rendeződik neki a széklete. Most egy másik fajta probiotikumot használunk, de ennél is azt látom, hogy még most nem javult semmit.
2013. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!