Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor múlik el ez a hirtelen...

Mikor múlik el ez a hirtelen jött extrém testvérféltékenység?

Figyelt kérdés
Lányom 3.5 éves, fiam 9 hónapos, kb 2 hónapja a lányom teljesen kifordult magából és azóta örület minden napunk, mikor fog lenyugodni?
2013. márc. 27. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy olvastam, hogy erősödik a féltékenység, amikor a kicsi elkezd helyet változtatni (kúszás, mászás).

Sajnos ez fokozódhat a járás megjelenésével. Ilyenkor javasolják az anya-lánya délelőtt bevezetését (persze ha van segítséged a kisebbhez), illetve ajánlják, hogy legyen egy polc/szekrény, ahová a legféltettebb dolgait rejtheti.

Ötlet még: minden nap mondj a nagynak valamit, amit taníthat a kicsinek. pl. mutassa meg neki, melyik a zöld formabedobó. Nemcsak a nagy érzi majd magát okosnak, hanem a kicsi is profitál belőle.

2013. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem is az a legjobb, ha a nagy tanítgatja a kicsit, segítsen fürdetni, almát reszelni a picinek. Az a legfontosabb, hogy ne kiabálj a naggyal ha véletlenül olyat csinál, ami nem jó a babának. Mond el neki, hogy vigyázni kell még rá.... de ne aggódj mindig fölöttük ha játszanak. Úgyértem figyelj rájuk, de ne mond mindig, hogy jajj! Finoman! Ez fáj neki..
2013. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!