Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tesószületés 3-4 éves gyereked...

Tesószületés 3-4 éves gyerekednél milyen "zavart" okozott? Meddig tartott? Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

6 hete született a tesó, imádják egymást, puszilgatja, simogatja, de sajnos tudatalatt teljesen megzakkant. Rosszul alszik, bepisil, visszatartja a kakit, reggeltől estig rinyál (ezek a problémák mind korábban is megvoltak már, csak elmúltak, és most egyszerre előjött mind. :()

Mivel alig alszunk, a türelmünk is véges, nagyon kétségbeestünk. Meddig tarthat ez, mit tegyünk? Mennyire legyünk határozottak ill. elnézőek? Tanácstalan vagyok. :(



2012. nov. 17. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Oviba jár a nagy jelenleg is? Ketten testvérek?
2012. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, már oviba jár, de előtte bölcsibe járt 2 évig. Ketten testvérek.
2012. nov. 17. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont 4 év van a gyerekek között,5 hónapos a kicsi még mindig szokott rinyálás lenni.Amikor megszületett a kicsi pont akkor kezdődött a szünet az oviban,(mi nem vittük egész nyáron),tehát nem érzi úgy szerintem,hogy kirekesztettük,és hiába vontam bele a baba körüli dolgokba,még így is féltékeny.Sajnos sokszor én sem tudom mennyire engedjek neki. :(

2012. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy születés előtt közvetlenül, illetve utána pár hétig otthon tartottad a nagyot?
2012. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 éve tart nálunk,most kerestem fel egy pszichológust,mert már eldurvult. Középsős a nagy.
2012. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy hónappal 4éves szülinapja előtt született meg a második kisöccse a gyerdkemnek, és ő konkrétan 5-6hétig olyan volt, hogy csak néztem, hogy ez nem a mi gyerekünk-ezt valahol elcseréltük véletlenül. A kistesókkal minden oké volt- de hisztizett, figyelmetlen volt- rosszalkodott, zavarodott volt... mindenen kiakadt. Borzasztó volt- komolyan. 6hétig vele küzdöttünk, mert a két kicsi olyan jól elvolt, mint két kisangyalka. Aztán egyik napról a másikra elmult, és vissztért hozzánk a mi régi gyerekünk. :)) Azóta nagyon normális. A két nagy is imádja a legkisebbet, és a két nagy is nagyon szereti egymást.


Barátnőméknél is ez volt, kb 4,5éves nagylánytesó hazavitték a picit, 2hétig semmi gond nem volt- utána viszont kijött a nagylányon is a tesó okozta sokk... kb 6-8hétig tartott náluk is, de totál kikészült már az anyukája tőle. Aztán náluk is egyre jobb volt és visszazökkentek ők is a normál kerékvágásba.


Légy türelmes- ez állítólag JÓ, ha kijön a gyerekeken- majd átesnek rajta, megértik, hogy anya ugyanúgy szereti őket akkor is, ha van tesó- szóval helyrerakja magában a dolgokat és rendben lesz minden. ERősítds benne, hogy mennyire szereted, és milyen szuper jó dolog, hogy mostmár nem csak hárman vagytok, hanem négyen, és lesz neki játszópajtása nemsokára. :))

2012. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Első, a kérdésedre írtam az igent, folyamatosan járt és jár. Nem akartam felborítani a kialakult rendszert.
2012. nov. 20. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!