Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért bántja kislányom (3éves)...

Miért bántja kislányom (3éves) a kutyánkat és hogy lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokszor elmondtam neki hogy az fáj neki és nem szabad csinálni de ennek ellenére odamegy és megrángatja. Pedig amúgy szereti az állatokat. Szokott vele foglalkozni ültei fekteti és jutalomfalatot ad neki ennek ellenére folyton megtépi szegény kutya szinte el sem hagyhatja a helyét mert már megy és megtépi hogy mennyen a helyére.

2013. márc. 28. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálja a határokat, erejét...ez is a dac része, hogy kin tud felülkerekedni.

Nem vagyok híve az ijesztgetésnél, de mivel itt egy másik élőlény is "veszélyben" van, finoman, de mondd neki, hogy a kutya ezért meg fogja harapni, és igaza lesz. :-)) 3 éves ezt már megérti.

Amúgy meg sajnos ez egy ilyen időszak, résen kell legyél, mert szegény kutya egyszer tényleg besokall...jogosan.

2013. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
2 spánielem van, a kisebbik lány kutya megszabta a határokat, őt nem bántja, az öregebb spánielem sajnos nagyon jámbor, a 2 és fél éves fiam mostanában kizárja a garázsba és hisztibe tör ki, ha kiengedem. Engem is érdekelne, hogyan lehetne kezelni, mert nagyon sajnálom már szegény kutyust.
2013. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
4,5 évesemnél mar enyhult ez, de meg mindig piszkalja a kutyat. Kis maltai kutya, 4 kg az egesz es 12 eves, nagyon nem orulok, hogy piszkalja. Odasuhint vagy labbal rug fele, lehulyezi, nagyon bant,hogy ilyen vele. Szerintem feltekeny ra, mert ot is szeretgetjuk, amugy egyke gyermek. Sokszor szolok erte, sosem hagyom bantani, magyarazom, hogy szeretjuk, neki nem kell, ha mem akarja, de tartsa tiszteletben. Mostmar jobb a helyzet, de baratoknak nem neveznem oket. A kutya szeretne vele lenni pedig,de a fiam keruli:(
2013. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan meg kell mondani neki, hogy nem szabad bántani, ha megtépi, rögtön elvinném a kutya közeléből, és csak akkor mehetne újra oda, ha szépen bánik vele, pl simogatja.

A kutya tényleg megharaphatja ha elege lesz.

2013. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

En 2.5 evesem is ezt csinalta anyosom kutyajaval. Folyton kergette, labaval lenditett utana, neha sajnos el is talalta, tepte a kutyat. Hiaba magyaraztuk neki, hiaba jart erte dada, ha csunyan bantotta a kutyat, semmi nem hasznalt.

Szerintem is az erejet probalgatja. Nagyon remelem, hogy hamarosan leszokik rola, mert eg a pofam miatta. Ha utcan latunk kutyat, gyonyoruen simogatja, csak azzal az eggyel ilyen:( A kutya most mar haragszik ra, morog, ha csak a kozelebe er, mar nem tudjuk, hogy oldjuk meg, hogy megferjenek egymas mellett.

2013. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem fognak érteni a szép szóból, mert azt látják, hogy semmi következménye sincs. Egyik fülükön be a másikon ki, közben meg szegény állat szenved. Mire vártok egyáltalán? Évekre? Hogy majd egyszer valamikor amikor felnő akkor majd....?

Ha nem most tanulja meg, hogy egy (másik) állatnak is ugyanúgy fáj, akkor mikor? Nem azt mondom, hogy pofozzátok meg, de azért meg lehetne mutatni neki, hogy milyen amikor tépi vagy húzza a kutyát. Ha megcsípi, megcsípni. Ha húzza a szőrét, akkor ugyanazt rajta is. Persze nem tiszta erőből, de hogy azért átérezze. Ha kizárja a kutyát a garázsba, akkor őt is kizárni oda pár percre. Igen sírni fog, de 2 perc nem a világ. Ha így sem megy, akkor erősebben szólok rá, de olyan hangszínt használva, hogy megértse, hogy nem szabad. És hogy értse, az anyu most nem csak úgy mondja, hanem ha nem így lesz, akkor tényleg pipa lesz. Persze sosem bántanám, de vannak dolgok, amikben igenis konzekvensnek kell lenni, és nem engedni, nem finomkodni. Az állatkínzás, vagy pl. a bolti lopás is ilyen. Egyikre sem mentség, hogy a gyerek csak 3 éves.

2013. ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
87%

Utolsónak!


Végre egy korrekt válasz!


Szomorú, hogy a mai szülők - a humánus nevelés jegyében - mennyire nem tudnak korlátokat szabni egy 2-3 éves gyereknek.


Ha az én gyerekem bántaná az én kutyámat....azt megbánná.

Ha az én kutyám bántaná az én gyerekemet....azt megbánná.


Miért?

Mert nem a kutyám dönti el az én "falkámban" hogy kit bánthat.

Mert nem a gyerekem dönti el az én "családomban" hogy kit bánthat.


Az első mondat mindenki szerint rendben van, ugye?

A kutyának legyen egy "főnöke", aki helyes viselkedésre neveli, korlátokat szab neki és ha kell, akkor rákényszeríti az akaratát.


Nade a gyereknek? Nehogy már kényszerítsünk bármire egy 3 évest ugye? Különösen ha csak egy kis állatbántalmazásról van szó.


Hol a vége?

2013. máj. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az unokahúgom júliusban lesz csak 2 éves, de olyan gyengéden nyúl a macskákhoz, hogy hihetetlen. Ő rajong minden állatért, szerintem ez nevelés kérdése is.

Azt mindenesetre tudom, hogy ha én bántottam voltam gyerekkoromban a kutyáinkat, vagy más állatokat, akkor apám szíjat hasított volna a hátamból, pedig nem volt szokása. De abból biztos tanultam volna.

2013. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A 6-os es a 7-es tanacsat fogadd meg.De a bezarassal ovatosan, azert a klausztrofobia sem jo. A lelek titokzatos es bonyolult, viszont egy kis nevelo celzatu fizikai fajdalomba meg senki sem halt bele.
2013. máj. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!