Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támad a kutya? Van egy...

Miért támad a kutya? Van egy sztafi meg moszkvai örkutya keverékem 1 éves. Hárman lakunk a házban engem meg anyámat nem bántja, a mamira meg (nem gyakran néha) rátámad. Hogyan tudnám leszoktatni vagy azt a gond hogy öt nem tekinti falka vezérnek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Ha egy kutya emberre támad, az már nem kutya és maradása nincs!!
2010. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Az a gond, hogy titeket sem tekint annak. A te dolgod eldönteni azt, hogy ki a falka tagja és ki nem, nem pedig a kutyáé.
2010. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem.És miért támad rá mondjuk fél töle és ezt kihasználja?
2010. okt. 21. 15:39
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Kutyaiskola, vagy pedig altassátok el, de ez így nem maradhat. Én inkább a kutyaiskolára szavazok, megfelelő hozzáállással, és foglalkozással jó eséllyel belőle is faragható rendes kutya. Az ilyenfajta problémákra ajánlom a Cerberos kutyaiskolát, nagyon jók, van külön szocializációs foglalkozásuk, kifejezetten problémás kutyák számára. Hívd fel őket, biztosan segítenek.
2010. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Első: Ostobaságokat beszélsz. Mégis mi lenne ha nem kutya? Akár emberre támad, akár nem.


Őrző-védő kutyát, esetleg rendőr kutyát meg látták már? Az a feladatuk hogy emberre támadjanak...


De ha a gazdáival szemben agresszív, akkor sem az a megoldás, hogy ki kell hajítani! Micsoda marhaság!


Kutyaiskolába kell vinni, ahol majd segítenek megnevelni.

2010. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez egy nagyon összetett dolog.

De ez persze függ attól, mit értesz támadás alatt. Milyen szituációban támad.Mióta. Milyen a viszonya a nagyival egyébként.

Lényeges, hogy gondolom mivel a te kutyád, neked milyen a kapcsolatod vele.

Foglalkozol-e vele eleget, találkozik-e más kutyákkal?

Egy ilyen jellegű keveréknél nagyon fontos a megfelelő szocializáció.

Nagyon hasznos lenne eljárni egy kutyaiskolába, mert ennek így tényleg nem lesz jó vége.

2010. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
hát igen, kutya marad még attól max szét szedi a nagyit és ilyen ebnek nincs helye a világban.
2010. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Kedves, kérdező! Ha látod, hogy a kutyus megint támad a nagyira, ugorj oda hirtelen, csapj egy kicsit a fenekére és jó hangosan kiálts rá, hogy NEM SZABAD. De mondom, csak tényleg nagyon kicsit csapj a fenekére. Nem az a cél, hogy agyon verd azt a szegény kutyust, hanem, hogy megtudja, hogy azt igenis, nem szabad.


Ja és igen, kedves utolsó. Szerintem neked sincs maradásod ebben a világban, ilyen ökör hozzáállással. Hidd el, senkinek sem hiányoznál. Az a baj, hogy az olyan emberek, amilyen te is vagy, csak magával törődik. Azt a kutyát igenis meg lehet nevelni, csak akarat kell hozzá.

Tessék, meg lehet engem kövezni, nem érdekel. De ha ilyet látok, fel megy bennem a pumpa, mert sajnos az emberek többsége mindig többre tartja magát, mint amennyit valójában ér.

2010. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

tök mind1 mit mond az ember. Itt sajnos a többség kutya örült (mondhatnék más jelzőt is)de ez van szar az élet!!!!

De ne nekem mond aki végig nézte ahogy az anyjára meg testvérére ugrott a kutya szimplán azért mert apám kutya b.zi és nem képes nevelni az ebet, 2 oldalról meg nem lehet nevelni!!! Ha az egyik tiltja másik engedi.

2010. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Vmi baj lehet a nagyival az tuti. E
2010. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!