Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai felvétel csak akkor...

Óvodai felvétel csak akkor kötelező, ha az óvodához tartozó körzetben lakunk?

Figyelt kérdés

Két lányom van, a nagyobbik tavaly kezdte az Óvodát.


Mivel mi a város melletti faluban lakunk, és szerettük volna, ha ő abba a városi oviba jár majd, így tartózkodási helyre átjelentkezünk a mamához, aki az ovi szomszédságában lakik.

Így őt fel is vették oda tavaly.


A kisebbik lányom az Óvoda melletti bölcsödébe jár, itt nem volt feltétel, hogy az Óvoda körzetében lakjon.


Viszont lassan itt az Óvodai beíratkozás ideje, természetesen szeretnénk, ha a kicsi is abba az oviba járna, mint ahova a tesó.


Szerintetek ha nem jelentkezünk át ismét a városi lakcímre, elutasíthatják a kérelmet? Csak azokat kötelező felvenni, akik az óvoda vonzáskörzetében laknak?

Vagy az előny, hogy a tesó oda jár, és ő pedig a mellette lévő bölcsibe?


Természetesen én dolgozok, munkáltatói igazolást is viszek majd, csak nem tudom, a lakcímmel mi legyen.

Nem akarom, hogy ez miatt elutasítsák, de utána azt sem, hogy emiatt kellemetlen helyzetbe kerüljek, mert ugye a tesó adatai megvannak nekik, és ő a vidéki címmel van már bejegyezve.


Előre is köszönöm a véleményeket és a tapasztalatokat!



2013. márc. 28. 14:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9.vagyok. Bocs, az kimaradt, hogy az óvoda igazgató mondta el, hogy megszűnt ez a körzetes dolog. De lehet, hogy akkor csak itt nálunk (megyeszékhely).
2013. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mi is megyeszékhelyre akarunk jelentkezni.

Mindenesetre ma megcsináltattuk az új lakcímkártyát, így ez már nem lesz akadály, legalábbis remélem!

2013. márc. 29. 13:11
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha más városban lakik valaki akkor nem fogják bölcsibe felvenni. Én is most érdeklődtem. Tehát városon ill. Budapesten kerületen belül belül nincs már körzethatár de egy másik városban lakót nem vehetnek be ill. másik kerültben lakót se nagyon max, ha a szülő munkahelye ott van. Az ovinál meg körzetek is vannak, úgyhogy az még szigorúbb. Gondolom már túl vagytok rajta de azért leírtam amit én tudok. Az óvodai felvételhez át kell jelentkezni kell a lakcímkártya.
2013. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!