Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Stressz oldás óvodáskorban?

Figyelt kérdés
Stressz oldás óvodáskorban???? Ovisoknak tartanak stresszoldó foglalkozásokat Egy angol testvérpár szerint már az egészen kicsi gyerekeknek is szükségük van A pszichológus végzettségű Nicola Lamb és testvére, a korábban egy gyermekotthonban dolgozó Cheryl Williams óvodás gyerekeknek tartanak relaxációs, stresszoldó foglalkozásokat az angliai Manchester városában. A nővérek úgy vélik, hogy a mai gyerekek már ebben a korban is túlságosan elfoglaltak és nincs megfelelő alkalmuk arra, hogy levezessék a feszültséget és megszabaduljanak a negatív energiáktól és ez akár oda is vezethet, hogy tinédzserkorukra italhoz vagy kábítószerhez nyúlnak.
2013. márc. 31. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
A szülőknek kellene tartani tanfolyamokat olyan címen, hogy mennyi napi program elfogadható egy kisgyermeknek. Sokan azt hiszik, hogy a nap minden percét valami "hasznos" tevékenységgel kell a gyereknek eltöltenie.
2013. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne?minden kornak megvannak a maga stresszes helyzetei.az óvodába kerülés,az alkalmazkodás,a mindenkinek megfelelés,a félelem a táraktól,és ezek nap mint nap jelen vannak,és sok szülő baromi természetesnek veszi hogy amúgy minden oké a gyerekkel,de hogy mi zajlik bent,azt nem is sejti,hogy azért pisilt be éjszaka,azért vannak furcsa viselkedései,düh kitörései stb.én amióta megvettem a trambulint neki azóta negyedére csökkent a dacos,makacs viselkedése,aztán később olvastam micsoda jó steressz oldó hatása van és sok oviban mint eszközt használják pont erre a célra.az hogy elfoglat egy ovodás,vagy egy kisiskolás az elsősorban a szülő felelőssége,és itt neki kéne egy kis pszichiátria foglalkozás.
2013. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, ha ehhez hasonlóról van szó, én nagyon is elképzelhetőnek tartom:

[link]

2013. márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok: [link]
2013. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó dolog lehet, kihat a későbbi életükre is, talán nyugodtabbak, kevésbé stresszes életük lesz.

Persze az is fontos, hogy a szülő ne terhelje túl a gyereket.

2013. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Végre valakik, akik felismerik, hogy a gyerekek élete sem fenékig tejfel, még ha csak ovisok is.:)Azt azért túlzásnak gondolom, hogy a gyerekeknek ne lenne ideje a feszültségeik levezetésére. Inkább alkalmuk nincs, mivel sem a szüleiknek, sem a környezetüknek nem jut eszébe, hogy a tökéletesen ellátott gyereknek is lehetnek lelki tyúkszemei. Az valahogy olyan ciki...:))
2013. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!