Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodáskorban figyelemzavaros,...

Óvodáskorban figyelemzavaros, magatartászavaros gyermek később mindenképpen problémás marad iskolás korában, felnőttként?

Figyelt kérdés
Vannak olyan példák ,hogy pár év múlva már nevetve emlékszik vissza a család,hogy utólag már hihetetlen,hogy mennyire eleven gyerek volt ,most pedig már semmi gond vele?
2011. dec. 14. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Arra igen. hogy egy eleven gyerekre, aki aztán lehiggadt nevetve emlékszik vissza a család.

De a valódi figyelemzavart, magatartászavart, ne adj isten a hiperaktivitást az agy problémája okozza, ez nem áll helyre soha. Csak ahogy változik az ember, úgy változnak a tünetek. És aztán, hogy az adott világ körülötte mennyire tolerálja, viseli ezt el, illetve milyen intenzitással jelenik ez meg, azt senki nem tudja.

2011. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kisfiam figyelemzavaros-hiperaktív ,a rokonok ,ismerősök gyakran mondogatják,hogy nem értik miért szaladgálunk vele mindenféle fejlesztésre,mozgásterápiára,szakemberhez ,mert csak "Eleven" ,"Nincsen annak a gyereknek semmi baja".


Engem állítanak be egy túlaggódós anyának,hogy az óvónőknek hittem pár éve és azóta egyfolytában fejlesztésre hordom.

Állandóan azzal jönnek,hogy ha ők elvinnék,akkor majd visszahoznák megváltoztatva,mert biztos a nevelés nem stimmel,mert túlzottan elkényeztetem,hogy nem ütöm agyon,mert állandóan izeg-mozog,mert ők bizony elérnék,hogy megüljön.

Sokan látták szakemeberek és egyöntetűen mindenki szerint elég komoly a problémánk.


Annyira rosszul esik,hogy lekicsinylik a problémánkat a rokonok ,példákat mondanak ,hogy ez is meg az is eleven volt,aztán most meg milyen sokra vitte stb...

Kidobott pénzekről beszélnek,hogy a nem normális szülő nyugtatja ezzel a lelkiismeretét az elrontott nevelésért,hogy fejlesztésre hordja a gyereket.

2011. dec. 14. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok neked mit mondani.

De, nem vigaszként, az én fiam cukorbeteg. Elmondták a kórházban, autoimmun betegség, elpusztította az immunrendszere a hasnyálmirigy inzulintermelő szigeteit és ezért inzulint kell adni neki.Oké, én sem tudtam ez a cukorbetegség, de ezt elszoktam magyarázni mindenkinek. és tudod mit mondanak 99%-ban?

Szerintük az orvosok hülyék, nem kell neki inzulin és egyébként is kicsi, el fogja nőni. És ha vitamint kapna, meg masszázsra és felhívnék a tévénél valami csakranyitogatót, akkor rendbe jönne. És nem igaz nem tudok erre áldozni pár tízezer forintot.

Na most ha egy ennyire egyszerű dolgot nem fog fel az emberek többsége, hogyha elpusztul egy szerve az embernek, az nem nő újra, sem vitamintól, sem az idő előre haladtával, hogyan várhatod el, hogy egy mégcsak ennyire kézzel fogható dolgot felfogjanak. Sosem fogják.


Vigasztaljon a tudat, pont azért járatod a gyerekedet fejlesztésre, hogy ne ilyen legyen felnőtt korában. Egyébként közeli hozzátartozómnak meg is mondanám. Látom magát "megnevelték" én meg nem akarom ilyen legyen a gyerekem felnőttként, ezért más utat választottam. És fejlesztésre hordom, sokat foglalkozom vele.


Egyébként meg fogja hozni a gyümölcsét. Az egyik ismerősőm, aki problémás volt, ma egy egyetemi rektor és komoly problémái voltak a tanulással, de az ország egyik legjobb és legmegbecsültebb mérnöke lett belőle. Romániába magángéppel viszik ha valami probléma felmerül egy cégnél.

2011. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyermekkorban kezelni kell! (Nevelési Tanácsadó)Ez nem betegség csak átmeneti állapot, de kezelni kell. Ha időben történik mindez kamasz korra már semmi nem marad belőle és teljesen el is lehet felejteni. Kicsi korban nagyon könnyen formálható a gyerek :)

Ha viszont nincs kezelve felnőtt kori zavarokat eredményez!

2012. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!