Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le róla?...

Hogyan szoktassam le róla? Nagyon veszélyes amit csinál (bővebben lent).

Figyelt kérdés

Kisfiam májusban lesz 2 éves. Budapest belvárosában lakunk, egy forgalmas helyen. Ha sétálni, játszótérre megyünk, ragaszkodom ahhoz, hogy fogja a kezemet, amikor átmegyünk a zebrán,úttesten. Az a mániája, hogy ilyenkor "elhagyja magát" az úttest közepén, mintha nem bírna megállni a lábán. Én meg a karjánál fogva vihetem át az úton. Hiába szólok mérgesen rá, hogy nem szabad, jöjjön rendesen, mert veszélyes amit csinál. Tudom, hogy alap esetben az lenne a megoldás, hogy nem cipelem, otthagyom a földön, hogy összeszedje magát, és felálljon. De ezt nem tehetem meg az úttest kellős közepén, így muszáj átvonszolnom. Ő meg jót nevet, és közli, hogy vicces.

Komolyan mondom, legszívesebben jól rákiabálnék, hogy észhez térjen, és megrémüljön, hogy veszélyes amit csinál. Hogyan tudnám erről leszoktatni?


2013. márc. 31. 21:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagyok a verés híve, de üss rá egyet ilyenkor a fenekére.
2013. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Mi ugyanezzel küzdöttünk a kisfiam két éves kora előtt. A járdán szépen jött, de az úttesten ugyanez volt, csak az enyém hisztizett is, hogy nem akar jönni.

Két igen borzalmas hónapom volt emiatt.

A zebrán mindig fel kellett vennem, ő üvöltött onnantól kezdve hazáig (égett is a fejem rendesen)

Otthon pedig letettem és iszonyatosan leszidtam, elmondtam neki, hogy ilyet okos nagyfiú nem csinál, és ha erről nem szokik le, akkor többet nem jön velünk sehova (van egy ikertesó), hanem bezárom a lakásba, és amíg mi lent vagyunk, vásárolunk, sétálunk, addig ő egyedül lesz a lakásban. Szégyellje magát, anyu most nagyon szomorú miatta. Stbstbstb.

Már lassan 2,5 éves, és kb 2 hónapja csodásan viselkedik (egyszer csak felfogta, amit mondtam neki), és már ott tartunk, hogy nemhogy szépen, kézenfogva jön a zebrán, hanem még fut is, mert tudja, hogy úttesten sietni kell.

Szóval beszélni, beszélni, beszélni!

(nem megütni!!!)

2013. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Visszafordulsz vele. Pistike, ha nem jossz, hazamegyunk - es hazaviszed jatszoter es seta nelkul. Elég gyorsan le fog szokni róla.
2013. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Üss rá a fenekére,az nem verés,és ráadásul veszélyezteti magát és téged is.
2013. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
a beszélni beszélni azért nem minden gyereknél megoldás,sőt a legtöbbnél nem
2013. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az vált be a lányomnál, hogy hazamentünk. Kitartott úgy 1-1,5 hónapig, de azóta nem volt ilyen problémánk.
2013. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

Mert te ilyeneket ismersz. Lusták ezt a módszert alkalmazni. Ezért azt mondják, nem válik be.

Nekem nagyon sok pici gyereked anyuka ismerősöm van, és ahol sok a probléma a gyerekkel, és nem voltak lusták ezt a módszert alkalmazni, inkább használt, mint nem.

2013. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Nekem fiam ilyet sosem csinált,mindig elmagyaráztam,hogy most átmegyünk az úton ahol sok autó van így nem állunk meg stb szóval eszébe sem jutott.Szóval,én nem vertem rá a fenekére,és hidd el nem lustaság kérdése,hanem gyerekfüggő, a nevelés nem csak magyarázásból,és ejnye-bejnyéből áll.A fenékre kézre csapás ha semmi nem használ igenis szükséges,legtöbb esetben.
2013. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha neked sosem volt ilyen a gyereked, akkor nem tudhatod, hogy ilyen esetekben milyen jó megoldások vannak.
2013. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
de hasonló esetekben volt részem,szóval tudhatom
2013. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!