Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a gyereke...

Hogyan szoktassam le a gyereket a pelusrol?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi idős? Ha már beszél, és megérti mit szeretnél tőle, akkor úgy, hogy leveszed róla a pelenkát. Először csak otthonra, aztán később, ha már biztosan szól, és vissza is tudja tartani a pisit-kakit, amíg vécére ülhet, akkor már az utcára sem kell. Éjszakára még kelleni fog egy darabig, de idővel teljesen szobatiszta lesz.

A lényeg, hogy ne erőltesd, ne szidd meg ha bepisil, ne kelljen egész nap a bilin ücsörögnie, nehogy bemenjen valami...

2013. márc. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát most ott tartunk hogy tudja megérti hogy a wc kellene kakilni és pisikálni de nem szol vagy nagy ritkán vagy pedig amikor már belement gondoltam bevetnék némi praktikát hogy jobban rávegyem arra hogy a wc.be kell kalilni és pisilni.

Olvastam hogy létezik amolyan leszoktatos pelus ti használtatok már ilyet?

2013. márc. 12. 00:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggeli után, ebéd után stb, mikor amúgy is szokott pisilni-kakilni, tedd rá sokszor wc-re/bilire, és vagy lesz pisi-kaki, vagy nem. Ha igen, nagy dicséret és taps, esetleg vmi kis ajándék. Ha nem megy, akkor semmi. Előbb-utóbb magától fogja kérni, hogy mehessen wc-re v bilizni. Nálunk pl nagy élmény, h lehet a wc gombját nyomkodni produktum után.

A leszoktató pelusnak az a lényege, hogy annyira nem tartja a nedvességet, kényelmetlenebb a gyerkőcnek. Egy próbát megér, de sztem nélküle is menni fog.

2013. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kicsi? Fiú, vagy lány?
2013. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2éves kisfiu
2013. márc. 12. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!