Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még itt olyan anyuka aki...

Van még itt olyan anyuka aki teljes tragédiának éli meg a mindennapokat két kisgyerekével?

Figyelt kérdés

Lányom 2,5 hónap hijján 3 éves volt amikor a fiam született, ezért nem ment oviba mert nem is tűnt érettnek én meg ugye itthon vagyok és nem is akartuk hogy úgy élje meg itt az új baba ő már nem kell. Szeretném szeptembertől magánoviba vinni ahol rugalmasak mert nem egész hétre vinném, de a lányom nem nagyon akar menni,fél.

Most 3,5 éves a lányom a kicsi fiam meg 9 hónapos. A lányom nyugodt megfontolt türelmes kislányból mostanra egy szétszórt, dühkitöréses álandóan pörgő (mint a hiperaktív gyerekek) kislánnyá vált. Hol sír, hol rohangál fel alá, hol kiabál velünk mindenben ellentmond, visszabeszél, hol bőg hogy dajkáljuk meg. A fiam rettenetesen hangos, sír, morog vagy csak hangját hallatja de alig lehet túlkiabbálni vagy mellette 2 szót beszélni szinte egész nap, álandóan mászna fel mindenre, állna fel de dől és ránt mindent, járókában ordít olyan vörös lesz hogy megrémülünk, hordozóban is vergődik.

Képtelenség velük együtt játszani, a 9 hónapost semmi más nem érdekli csak a felállás, kiabálás, és mindennek a szétzúzása. A lányom képtelen egy perce is lefoglalni magát, a fejünkön ugrál, ha a kicsit próbálom szoptatni, vagy tanítgatni, ha együtt akarok nekik valamit csinálni, mindent elvesz a kicsitől, csak dulakodás lesz belőle.

A naggyal legtöbbször játszok ha a kicsi alszik, akkor is ha lenne más dolgom. Van hogy elmegyek csak vele vásárolni és a kicsit a mamára bízom. Próbálunk a kedvében járni, sokat megyünk játszóházba, kap sokszor meglepetéseket, vettünk neki aqváriumot mert annyira izgatták a halak...Dícsérem amiért csak lehet (sokmindenért sajnos nem lehet..) esténként befekszek mellé és dajkálom, éneklek neki...cserébe elégedetlenséget, undokságot és örületet kapok vissza.

Én ezt már nem bírom, számomra képtelenség ezt kezelni, még ha egyedül vannak akkor ha ki is fáradok de ok, de képtelen vagyok kettőt egyszerre kezelni, teljesen összetörtem.


2013. ápr. 2. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott rontottad el,hogy a 3,5 éves lányod még mindig otthon van.Kell neki a társaság és ha nem viszed el az oviba egyre jobban félni fog elzárkózik,nem egészséges,hogy még otthon van egész nap,vidd el oviba ne szeptembertől hanem most amint lehet,nem is értem miért nem akarod egész hétre nem 1 éves már hanem 3,5.Csak jót akarok neked,a lányodnak nem jó,hogy nincs kortársai között,te beleörülsz ebbe szép lassan,hogy a lányodnak nem elég az otthonlét.
2013. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
detto, de az én lányom oviba járna ha nem lenne minden 2. héten beteg. az 1 évesem mindent benyal tőle. rémálom én is csak túlélem a napokat, de nehéz nagyon. segítség semmi.
2013. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is amondó vagyok, ha tehetitek ne várjátok meg a szeptembert, ha lehet fél napokra már most vigyétek oviba. Ha meg tudjátok oldani a magánovit, ott biztos kevesebb is a gyerek és segítenek neki beszokni.
2013. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is oviban lenne a helye már. Ott lefoglalná magát a kortársaival. Ez igy nem jó senkinek mert te már "nem vagy neki elég " :) nem rosszként hanem jóként fogja megélni az ovit mert neki már ott van a helye. Ő a korának megfelelő társaságban van és tanul te pedig nyugiba gondozott otthon a picit.
2013. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont hogy jókor ment volna oviba. Add be amint tudod.
2013. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is az ovit javaslom minél hamarabb, mint a többiek. Ha valami miatt mégis csak szeptembertől tudna menni, akkor játszóházba, játszótérre mennék minél többet. Egyrészt kitombolhatja magát a kislányod, másrészt kortársai között lenne. Kitartás, jön már a tavasz és könnyebb lesz!
2013. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

bocs, hogy ezt írom, de szerintem a kislányod túlságosan is a fejedre nőtt.

és igen, irány az ovi. ott lehet királylány :)

2013. ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
A fiam pont 3 éves lett mikor megszületett a kislányunk harmadik gyerekként. Nálunk egyáltalán nem volt ilyesmi tapasztalható mint nálatok. A fiam oviba sem járt, sajnos ahol laktunk, egy nagyváros, ahol annyira helyhiány van az ovikban hogy csak 5 évesen veszik be őket fél napra ha otthon van az anyuka. Szerintem ne haragudj de valami tényleg kisiklott a gyerekek kezelésénél. Se a kicsinek se a nagynak nem kellene állandóan így viselkednie. Lehetnek rossz napok persze, de ha állandóan ilyen őrület van akkor ott valami nincs jól kezelve. A lányod eleve valószínű az a típus akinek jót tenne a közösség, mihamarabb oldd meg legalább a félnapos elhelyezését egy oviban.
2013. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a legrosszabb helyzet egy percre sem lehet őket egyedül hagyni állandó felügyeletet igényelnek, hajnali órákig fent vagyunk velük nappal sosem alszanak! A nagyobbik 3 és fél éves kislány Autista, a kisebbik kettő és fél éves egészséges szerencsére de tíz fiút ki tesz, 13 hónap a korkülönbség, 3 hónap múlva születik meg a kisfiam. Bár a nagy kislány jár oviba, de sajnos baromi nehéz minden!:(

Mielőtt valaki azzal jönne mért vállaltunk még kettőt az Autista gyermekünk mellé, leírom, hogy két hete lett diagnosztizálva!

2013. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor gondolom az ovi javítani fog a helyzeten. Azért anyagilag is fel kell készülnünk az ovira,és én is gondoltam arra hogy minden betegséget hazahozott volna az akkor még nagyon kicsike testvérének.

Az nem igaz hogy nincs soha a kortársai között mert hasonló koru unokatestvérekkel rengeteget találkozik. És hónapokig semmi extra porbléma nem volt alányommal, csak olyan 2-3hónapja jött ki rajta. Arra is gondoltam, hogy hiperaktiv lenne? De az kijöhet ennyi idősen úgy hogy azelött nem volt jele?

És ha félresiklott valami akkor mégis mi? Mert én nem tudom mit tehettem volna még többet annál mint amit teszek..

2013. ápr. 2. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!