Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól ne mutogassa...

Hány éves kortól ne mutogassa rokonoknak, ismerősöknek magát a leánygyermek?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a sógornőm barátja bement a fürdőbe amikor az 5 és a 8 éves lányom fürdött, ezt amikor nehezményeztem anyóséknak kiakadtak, hogy milyen rosszindulatú vagyok. Ők csak gyerekek nyugodtan mutogathatják magukat másoknak meztelenül.

2013. ápr. 3. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
8 évesen már én sem akartam más előtt meztelenkedni, 5 éves talán még belefér, ha a gyereket nem zavarja.
2013. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

egyáltalán ne mutogassa magát se a fiú, se lány. Max. pelenkás korban. Lehet, prűd vagyok, de a gyerek is ember, tartsuk már tiszteletben, főleg ellenkező nemű előtt.


Nekem olyan sztorim van, hogy a kisgyerekemet fürdettem, és a 10 éves fiú már zavarban volt, mikor bekukkantott a fürdőbe, pedig nekem is fiaim vannak. Itthon sem mászkál senki egy szál kukacban.

2013. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekfüggő.

Szól ha már zavarja.


Két fiam van,az egyikhez már 5 évesen sem mehettem be ha fürdött, a másikhoz 10 évesen is bemehetett bárki,simán szaladgált egyszál kukiban itthon bárki előtt (pedig csak 1 év van köztük)

2013. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 krisztivan ***** válasza:
93%
Ha a felnőtt nem tiszteli a gyereket akkor a gyereknek kell megtanítani,hogy szóljon olyan dolgokért amik zavarják.Ha a gyereket zavarta a"bácsi" akkor szépen kérje meg,hogy menjen ki:-)
2013. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk sosem volt divat a meztelenseg. Mondjuk nem értem, hogy a sógor nő barátja hogy került oda fürdés időben es minek ment a fürdőszobába.....
2013. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt nem a leánygyermekek mutogatták magukat, hanem ők fürödtek és a nagynéni pasija bement. Azért nem ugyanaz. De a pasi is bekopoghat, hogy, 'Lányok, kezet szeretnék mosni, bejöhetek?' És akkor vagy azt mondják, hogy 'ne gyere, 2 perc és kész vagyunk', vagy azt, hogy 'Gyere nyugodtan'.


Ha pucéran rohangáltak volna a lakásban (ahol kvázi-idegen felnőtt is tartózkodott), akkor mutogatták volna magukat.

2013. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem miután a kislány már nem pelenkás,nem kell fürdetni azután apuka ne nézegesse a lányát bugyi nélkül,más rokon meg egyátalán ne nem is értem,az hogy póló nélkül látják őket más dolog ami nem kezdenek el érni szerintem nem probléma.Az meg természetes ha az anya látja a gyerekét.
2013. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért volt ott fürdés időben, mert ott lakik, nincsenek összeházasodva, vagy közös gyerek is.
2013. ápr. 3. 13:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez mitől "mutogatás"? Tévedésben vagy a fogalmakkal... Különben pedig amikor elkezdi zavarni a gyereket és/vagy a szüleit, akkor kell elkezdeni jobban odafigyelni az ilyesmire.
2013. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Ez tényleg koránt sem mutogatás! Inkább nevezném kukkolásnak.

Bár valószínű erről szó sincs.

Nekünk 2 pici lányunk van, 2 évesek. Már most sincsenk meztelenül "idegenek" előtt. Sőt nyáron a Balatonon is pici bugyi volt rajtuk a standon.

Lányoknál fontos az intimátásra való nevelés. Egy fiú más, de egy kislány legyen szemérmes.

Persze ha a bácsi benyit a fűrdőbe nincs mit tenni. Buta bácsi.

2013. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!