Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától tudta...

Hány éves korától tudta gyereked kifújni az orrát? Hogy tanítottad meg?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
2 évesen kezdte, de úgy normálisan 2,5 éves korától tudja kifújni. Mindig mutattam neki, hogy hogy szagol a nyuszi, vagy hogy fújtat a mérges bika, ilyeneket. Ő meg próbálta utánozni, aztán egyszercsak már sikerült is neki az orrfújás.
2013. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Én egy könyvben olvastam azt hogy tegyetek az asztalra valami könnyű dolgokat és próbálja meg elfújni az orrával őket. Így lehet gyakorolni :)
2013. ápr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
1,5 éves korától,tudja kifújni,ha folyt az orra odaraktam egy zsebkendőt és mondtam fújjad,szép lassan de belejött
2013. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krisztivan ***** válasza:
90%
Én direkt nem tanítottam,csak ha folyt akkor odaraktam a zsepit és mondtam fújjad.Nem baj ha nem jött semmi.Aztán kb.2 évesen egyszer olyan jól fújt,hogy jött egy csomó váladék.Én meg megmutattam(bocsi lehet más nem csinál ilyet) neki,hogy milyen jól telerakta a zsepit.Azóta mindig sokat akar a zsepibe tenni,de már nem nézi meg:-))
2013. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3 éves kislány és már tudja rendesen fújni

igaz ha megvan fázva,akkor kell az orrszívó-porszívó segítsége.

2013. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Júliusba lesz 3 éves a kislányom és a száján fújja ki a levegőt, nem az orrát fújja :-(. Ha náthás, mindig az orrszívót használom, különben meg egyáltalán nem folyik az orra.


Nagyon le vagyunk maradva?

2013. ápr. 4. 13:34
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezt az előbb elfelejtettem :-). Mentek a zöld kezek!
2013. ápr. 4. 13:36
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Másfél évesen kezdte a fiam fújni az orrát, most 20 hónapos. Gyakoroltunk előtte, megmutattam neki, én hogy fújom ki a levegőt az orromon, a kezét odaraktam, hogy érezze. Aztán kértem, hogy csukott szájjal, ő is fújja így meg a kezét, később zsepibe is próbálkoztunk. Azért még persze rá kell segíteni az orrszívóval, ha náthás, de egyre ügyesebb.
2013. ápr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagytok lemaradva! Az én kisfiam elmúlt 3 éves , de még nem volt 3,5 mikor magától ki tudta fújni. Egyszer csak elkezdte.. előtte meg hiába tanítottam neki hogy hogyan kell. Most 4 lesz a nyáron..

Úgy is próbáltam előtte, hogy csukd be a szád és csak az orrodat fújd, stb... nem használt :)) Meg úgy is, ahogy itt említette egy anyuka, hogy rakjunk puha dolgot az asztalra (pl. vattapamacs) és azt fújja el.. ez sem vált be!

2013. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már elmúlt 2,5 éves a lányom, amikor tudta. (szerencsére ritkán náthás, előtte 2 évesen volt taknyos.

de a doki most is (3 éves) is az orrszívást javasolta erős megfázásnál!


a huga már 15 hónapos kora óta fújja, eltanulta a nagytól :)

2013. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!