Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodai csoportunkban van...

Az óvodai csoportunkban van egy értelmi fogyatékos és egy autista kisfiú. Úgy érzem az óvónők nem tudnak rájuk kellő módon odafigyelni. Hol tudom ezt jelenteni?

Figyelt kérdés
Az autista kisfiú állandóan a lányomat fojtogatja, de nem csak őt mindenkit a csoportban. Elég nagy gyerek a kicsit félnek tőle. Vegyes csoport. Ez egy magánóvoda de állami támogatást is kapunk, mert nincs elég önkormányzati hely és inkább így oldja meg az önkormányzat, hogy mindenkit fel tudjanak venni. Ami jó. De az óvónők ilyen téren képzetlenek, és nem is fejlesztik sehol a két sérült gyereket. Hol tudom bejelenteni, hogy kiküldjenek valami nevelési tanácsadót vagy fejlesztőpedagógust a gyerekekhez?
2013. ápr. 5. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben az óvónöknek szólnék, illetve ha ök nem változtatnak, akkor a vezetönek.
2013. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Első körben talán az óvodavezetőnél, majd a jegyzőnél, a nevelési tanácsadóba.

Egyébként napközben sincs külön foglakozás vagy heti rendszerességgel fejlesztő pedagógus a két gyerekhez, amiről te esetleg nem is tudsz?

2013. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj az óvónővel. De valószínűleg nem sok mindent tud tenni. A barátnőm is óvónő, önkormányzati oviban, és kapott ősszel egy autista gyereket. Hiába mondta a vezetésnek, hogy nem lesz ez így jó, mert nem ért ehhez, azt a választ kapta, hogy akkor olvasson utána és oldja meg.

Modern, 21. századi gyermeknevelés...

2013. ápr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok: persze külön fejlesztő pedagógus nincs, mert nincs rá pénz. Ezzel az érvvel pedig sajna nem lehet mit kezdeni.
2013. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyenlő Bánásmód Hatóság
2013. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom óvónő, ugyanez a helyzet. Már többször jelentették a szülők hogy ez így nem jó, de nem nagyon van jó megoldás: ha az autistára figyel, akkor a többi gyerek van elhanyagolva. Ha viszont nem figyel rá, fél perc alatt tud kárt okozni magában és másokban.

Pénz nincs, fejlesztés nincs, szülők nem akarják kivenni, önkormányzat nem csinál semmit :-(

2013. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: azt elfelejtettem, hogy anyósom minden évben ad be kérvényt, hogy elmehessen tanfolyamra, de mindig elutasítják.
2013. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én édesanyám is dajka, és ő is kapott most egy autista gyereket akivel ugye nagyon sok gond van! A vezetőség ezt szavazta meg és kész, az óvónők, dajkák hiába nincsenek erre kiképezve, felkészülve nem ők tehetnek róla, hogy a busás állami támogatásért felveszik az autista gyereket, hogy utána szarjanak a fejére mindenkinek, a gyerekeknek és a dolgozóknak is!
2013. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha VAN is napközben gyógyped aki foglalkozik a gyerekekkel az heti 2 x max. 1 óra...az összes többi időt attól még ott tölti a gyerek és sajnos ezek a betegségek bár fejleszthető és sokat számít a fejlesztés nem "javul meg" hirtelen tőle a gyerek...szóval attól még ha sok gyerek-kevés óvónő és fojtogat a gyerek még mindig nem fogják tudni elég hatékonyan megakadályozni. Tudom persze hogy a semminél jobb a valamennyi fejlesztés legalább.
2013. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat. Már szóltam az óvónőnek és a vezetőnek is. Semmi hatása. Mint mondtam ez egy magán óvoda, ide nem jár fejlesztő pedagógus, csak pénzért, az önkoki nem fizeti, amúgy is a heti 2 alkalom semmit se érne neki. Állandó felügyelet kell.
2013. ápr. 6. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!