Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki alátámasztaná nekem...

Valaki alátámasztaná nekem azt az állítást, miszerint a szőke, világos bőrű, szemű gyerekek betegesebbek mint a barnább társaik? Tisztára hülyeségnek tartottam de már elbizonytalanodtam,

Figyelt kérdés
Ugyanis a gyerekem ilyen típus (sajnos vagy nem?) az utóbbi hónapokban többször meg is volt fázva és a doki szerint is biztos mert ilyen kis világos bőrű, hóka, nem árt egy vérvétel, bla..bla. Én is mindig ilyen voltam mégsem voltam vérszegény meg beteges, szóval én cáfolom, viszont a párom családjában mindenki barna (sokszor romáknak nézik őket emiatt)és hát ők tényleg majd kicsattannak, meg szerintük is gyenge a gyerek mert fehér, stb.. Ez döbbenet. Szerintetek? Van benne igazság? Másrészt kérdezem én, egy kreolabb bőrű gyereknél kizárt a vérszegénység? Ez csak a fehér típusok "betegsége"? Miért?

2013. ápr. 5. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez hülyeség semmi köze egymáshoz.
2013. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem hülyeség. Kislányonak szőkés haja és kék szeme van. Júliusba lesz 3 éves, szeptembertől közösségbe jár és születésétől 3x volt csak beteg. Néha szokott taknyos lenni, de nem sűrűn és akkor azon kívül, hogy folyik az orra semmi más tünete nincs. Mi is az apjával ritkán vagyunk betegek, ez genetika, nincs köze a haj-és szemszínhez.
2013. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Ezt azért szokták mondani mert a romák gyereke a szemét kupacon játszik és a fél szemet megeszi, így hozzá szokik a rosszabb körülményekhez és nem lesz beteg. Én ilyen környezetben hallottam ezt, a nem lesz beteg dolgot.

Hülyeség az egész.

2013. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

nem hülyeség

Sokkal hajlamosabbak több betegségre a világos bőrű,hajú, szemű gyerekek de a felnőttek is

pl.: allergia, asztma, immunológiai betegségek


de az atopias dermatitis sőt a bőrrák is nagyobb százalékban fordul elő


ez persze nem azt jelenti, hogy a sötétebb pigmentációnál ez nem fordulhat elő.

2013. ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Épp a világos hajú és szemű kisfiammal voltunk az ügyeleten pár napja és ott is mondta az orvos, hogy ez a típus betegesebb fajta, jobban elhúzódnak ezek a hurutos-köhögős-taknyos vackok is --- ez statisztika alapján van, nem a hasára ütött és úgy mondta.

Megjegyzem három ugyanilyen típusú gyerekem van és csak ez az egy ilyen beteges, tehát a másik kettőre a statisztika nem vonatkozik.

2013. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem hülyeség. Az ilyen típusú gyerekek érzékenyebbek lehetnek. Nem betegesebbek, de hajlamosabbak az allergiára, ekcémára, asztmára. Az én kisfiam is ilyen típus, vékony, fehér bőrrel világos szemmel és hajjal. Allergiás, ekcémás, asztmás. Persze nem minden ilyen típusú gyerek érzékenyebb és az sem biztos, hogy egy barna bőrű nem lesz allergiás (a kisfiam bölcsis társa is az volt, pedig barna hajú, szemű, bőrű), de ezek a gyerekek hajlamosabbak rá.
2013. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Mi Hollandiában élünk, szóval az emberek 60%-a szőke, a gyerekeknek meg szerintem kb. 80%-uk. És itt tényleg mindig folyik mindenki orra! Az én gyerekeim rám ütöttek, barna haj, barna szem, sötétebb bőr, mint a hollandoknak, és tényleg töredéke annyit betegeskednek, mint az echte holland unokatesóik. Nálunk durva orrfolyás pl. max. 3-4 nap. Az unokahúgomnak hetek óta tart a jelenlegi. Nem mondom, hogy azért kevésbé betegek az enyémek, mert barnák, de ha tényleg van ilyen statisztika, akkor mi is ezt támasztjuk alá.
2013. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Aha! Hát akkor csak van benne valami. Nekünk is azt mondta a doki mint az 5-ös válaszolónak. Amugy ez olyan igazságtalanság, hogy a világosabb tipusúak mindenre érzékenyebbek elvileg,amiket írtatok is, allergia, napozás, ekcéma :(Várok még véleményeket és köszi az eddigieket, mentek a zöld kezek :)
2013. ápr. 5. 22:46
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Kislányom szőke hajú,kék szemű ,fehér bőrű.22 hónapos,de még soha nem volt beteg se egy megfázás semmi.
2013. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.


Azt mondták az orvosok, hogy ez miért van így? Azt megértem, hogy bőrrákra a világos bőrűek hajlamosabbak, de az asztmára pl. miért?

2013. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!