Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mesélnétek kicsit a...

Anyukák! Mesélnétek kicsit a napjaitokról?

Figyelt kérdés

Olyan jó olvasni az ilyeneket!:)

Van egy 4 éves lányunk,és egy 9 hónapos kisfiúnk:)!

Így zajlik egy reggelünk: Engem ébreszt a vekker 6-kor.Kimegyek a konyhába,összedobok egy reggelit(pirítóst,rásütve sajt vagy valamit müzli stbstb)és ágyba kapja a reggeli kávét!:) Beviszem olyan fél 7-kor.Ébresztem a férjem megkávézunk,megreggelizünk.Ez meg van fél óra alatt.7-kor kikászálódik az ágyból,elmegy wc-re,fogat mos.Addig én kikészítem azt amibe megy!:)Még rendbe teszi magát stbstb,ez már fél8. Elindul,mert 8-ra megy!:) Nekünk indul a nap. Pakolászok egy kicsit,aztán jön a lányom,kéri a kakaót,reggelit.Leül a konyhaasztalhoz,és vár.Odarakom neki,közben csinálom a tápit.Bemegyek,felébresztem a kis vasgyúrót:)Kihozom,kicsit kómás még,de megetetem.Böfi,aztán lerakom a játszószőnyegre.Elmegyek összeszedem magam(felöltözök,stb),és a lányomat is felöltöztetem:)Hozom öcsit,pelenkacsere,átöltözés:) Húzzuk a kabátot,indulunk a boltba,közben összetalálkozunk ismerősökkel,így jóval később érünk haza,úgy 10 fele:) Öcsit lerakom a játszószőnyegre,a lányom meg vagy segít főzni vagy ő is elmegy játszani:)11kor megetetem öcsit:) böfi,peluscsere,alvás:) Kész az ebéd:) 12-kor ebédelünk a lányommal,majs bevágok mindent a mosogatóba,aztán alszunk egyet:)Öcsi ébreszt minket a sírásával,olyan 3 körül:) Gyorsan átszaladok,kihozom,megnyugtatom.Felébresztem a lányomat is,mert ha nem ébresztem fel,akkor este nem alszik:) Lányom játszik az öcsivel,amíg csinálom a tápit.Megetetjük öcsit,böfi,tisztába rakjuk:) Eszünk valamit uzsira. Utána közös játék,vagy tévézés,dvd-zés,vagy csak lemegyünk egyet sétálni:)5-kor jön haza apa:) Közös családi játék:) 7-kor készítem a tápit,amíg a férjem és a lányom kergetik egymást a lakásban fürdés ügyben.Végül beparancsolom mindkettőt a fürdőbe,és kiadom apának a parancsot,hogy fürdesse meg a lányt.Megetetem öcsit,böfi,aztán őt én megfürdetem:)Kiadom a parancsot apának,hogy fogja meg a lányt(meztelenül rohangál),öltöztesse fel a pizsamájába,és üljön le vele a

tv elé.Öcsike megfürdetve,bepelenkázom,öltözés,alvás.Öcsit lerakom aludni.3-an tévézünk,majd 10-kor elzavarom aludni a hercegnőt is:) Apával megfürdünk,bebújunk az ágyba.Alszunk kereken éjfélig.Öcsit kiveszem,átdobom apának,foglalkozzon vele,amíg csinálom a tápit.Megetetem,böfi,pelenkázás:)Lerakom,aztán 6-kor kelek és.......

ennyi:) ti jöttök:) mindenkinek megy a zöld kéz!:))



2013. ápr. 1. 19:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
Felejtsd el a sok "szmájlit", idegölő olvasni, amit írsz!
2013. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
:)Ha:) nem:) tetszik:),ne:) nézd!:):):):):):):):):):):):):):):):):):)
2013. ápr. 1. 19:58
 3/24 anonim ***** válasza:

Sztem édes a sok smiley :)

Arra utal, boldog és elégedett vagy az életeddel :))

GrAtulálok :)


Nekünk júliusban kezdődik a nagy élet :) Akkor születik az első babánk!

2013. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

hát tényleg elég idegesítő,de nem ez volt a kérdés.nekem az is fura,hogy egy kilenc hónapost még büfiztetni kell

egyébként a fiam két évesen ment bölcsibe,előtte úgy teltek a napjaink,hogy a férjem kelt magától hatkor,magától elrakta a kajáját,elkészült és elment dolgozni.én vagy felébredtem,vagy nem,a fiam fél 7,fél nyolc között ébredt.ha nem ébredtem fel a férjemre,akkor a fiam keltett

megkapta a reggeli tejitalt,majd,gyorsan felraktam az ebédet.nyolc után reggelit adtam a fiamnak,én is ettem.kilencre megfőtt a kaja,így 11-ig játszótereztünk.negyed 12-kor ebéd,majd alvás déltől háromig.addig én is pihentem,aludtam,neteztem,filmet néztem

háromkor uzsonna,majd megint játszótér.ha ügyintézni való volt vagy vásárolni kellett,azt valamelyik játszótér helyett intéztük.meg persze télen nem volt játszótér,ez csak tavasztól a nagyon hideg beálltáig volt így

legkésőbb hatra hazajöttünk,fürdés,vacsora,nyolckor alvás

2013. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam.

Férjem 6 kor kel, csendben lezuhanyozik,felöltözik (ő veszi ki a szekrényből, amit felvesz :) ) Fél 7 kor elindul dolgozni. Én átfordulok a másik oldalamra és alszok tovább.

8 fél 9 körül kel a kisfiam. Én arra ébredek, hogy "anya, kivesz".Felöltöztetem, én is letusolok, felöltözök. Utána megreggelizünk. Fogmosás, és irány a szabadba. Ilyenkor szoktunk vásárolni a piacon, boltba, postára menni, és természetesen nem maradhat el a játszótér sem. Délre érünk haza. Közös ebéd fél 1 körül. Ebéd után lefekszik a fiam aludni. Amíg alszik, addig szoktam főzni(2 naponta) takarítani, vasalni. 3 kor kel. Játszunk 4-ig, ekkor uzsonnázik. Utána időjárás függvényében játszótér, vagy játszóház, kisgyerekes barátnőmmel találka. 6 körül érünk haza. Férjem 7 körül jön haza, ha hazajön, mert egy héten 1-2 éjszakát ügyel. Fél 7 kor vacsorázunk(közben megcsinálom a férjem szendvicsét másnap reggelre, ha nem alszik itthon, vacsorát is készítek neki), utána játék, egy kis mese nézés. Fürdés 8 kor. Elalvás előtt megissza a tejitalát. Legkésőbb fél 9 kor már durmol. Éjjel nem ébred. Röviden ennyi :)


Nem írtad véletlenül félre, hogy 9 hónapos a kisfiad? Abból gondolom, hogy csak azt írtad, hogy "csinálom a tápit" (gondolom tápszerre gondoltál),büfizteted, meg, hogy éjfélkor megeteted, átpelenkázod. Ha emlékeim nem csalnak, ennyi idősen csak reggel, meg este kapnak tápszert a babák,a többi étkezés már kiváltásra került. Meg azt az éjféli "apa foglalkozik vele, etetés, pelenkázás, böfizést sem értem :)

2013. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

3 éves a kisfiam.

reggel felkelek, csinálok két kávét meg egy kakaót. szétosztom, előszedem a fiam ruháit meg az ovis cókmókokat amit vinni kell.

apa egyedül megreggelizik és felöltözik! :P

gyereket felöltöztetem, és beállítom az ajtóba, apa kézenfogja és mennek oviba, dolgozni, én összekapom magam és én is megyek melóba :)

munka után elmegyek a gyerkőcért, sétálunk még kicsit, bevásárolunk ha kell valami és megyünk haza. felteszem a vacsit, apa megérkezik és kitakarít, elmosogat, közben felváltva játszunk a fiúnkkal, ki hogy ér rá.

megvacsizunk, a fiúk megfürdenek, én addig elpakolom a vacsi romjait.

mikor végeztek a fiamnak segítek felöltözni, olvasok neki mesét és lefektetem, majd én is megfürdök.

aztán apával mindketten gépezünk egy kicsit, majd megnéznénk egy filmet amin bealszunk de azért minden este megpróbáljuk :)


minden rosszindulat nélkül, most tök jó érzés töltött el ahogy olvastam a novelládat, megőrülnék ha a férjemnek ki kéne készítenem a ruháit, fürdésre kéne utasítanom, meg pörölnöm kéne vele esténként, hogy kergesse a gyereket, fürdess stb.

szerencsére nem kell anyáskodnom felette, sőt mióta dolgozom ő takarít, én főzök és vásárolok, nálunk jól működik így :)

gondolom te meg olyan "tyúkanyó" típus vagy :)

2013. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen,én úgymond az a "parancsolgatós" típus vagyok:) Egyébként nem tudom,hogy hogyan írhattam 9 hónapot,lehet azért mert közben a holnapi napon gondolkodtam,amikor megyünk találkozni a barátnőmékkel,akinek 9 hónapos a gyereke:)3 és fél hónapos a kisfiúnk:)Nem is értem,hogy írhattam 9 hónapot..Megárt nekem a gondolkodás:)
2013. ápr. 1. 22:02
 8/24 anonim ***** válasza:
Akkor így már értem :)
2013. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
fura:)ez:)az:)egész:)story:)túl:)happy:)
2013. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Jajj,ez csak a látszat. Próbáltam az életünk jobbik oldalát leírni. Most halt meg egy nagymama,és a testvérem most várja a 3.babáját,ma reggel 7-kor szállították be,sürgősségi császárral. Rátekeredett a köldökzsinór a nyakára,3× is.30 hetesek éppen.Most hívott a sógorom,hogy tesóm teljesen kész van:( Jelen pillanatokba dől el,hogy megmarad-e a baba,mert nagyon szoros volt a köldökzsinór,légzésnehézségei vannak.

Na persze én is a padlón vagyok,ez a reggel nem is lehetne rosszabb.Tesómat elvitték a mentők,sógorom meg lepasszolta a 2 gyereket hozzánk.3 gyerek őrjöng a lakásba,a kicsim meg itt sír a zsivajtól.

De nézzük a jó oldalát,örüljünk annak,ami van!

2013. ápr. 2. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!