Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy két éves kislányom nem szeret és nem is tud mászókázni, csúszdázni, hintázni?

Figyelt kérdés

Persze idén a rossz időjárás miatt még nem próbáltuk, de sokszor voltunk játszótéren+játszóházban, és egyáltalán nem érdeklik ezek a játékok. A hintát egy ideig szerette, de sokáig bele se lehetett ültetni.

Hozzátartozik a dologhoz, hogy másfél éves koráig jártunk vele gyógytornára de már minden rendben, és amúgy pedig egy nagyon értelmes (koránál értelmesebb) gyerekről van szó. De ez valahogy szerintem nem teljesen normális...Van még így valaki?


2013. ápr. 7. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos, en sem szerettem ezeket soha. Teriszonyom van, igy a maszoka es a csuszda eleve kilove, a hintan meg olyan felelemerzet fog el, hogy volt, hogy panikrohamot kaptam.
2013. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hintázni kisfiam sem szeret pedig már 4 éves. Mászókázni úgy 2,5-3 éves kora körül mászókázott, csúszdázni már segítséggel 1,5 évesen szeretett. Inkább csúszdázik a játszón az a kedvenc. Nem egyformák, kisfiam pl. nem szeret semmi hangos, zörgő, elemmel működő játékot.
2013. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj...

Fiam októberben volt 2 éves,tehát 1,5 évesen már aktívan jártunk a játszótérre...de tökre nem izgatta hogy elmásszon,hintázni meg kimondottan nem szeretett!Oké,fel-fel mászott,de csak ha én "unszoltam"(nem erőltettem,de mondtam neki).Leginkább homokoztunk-homokoztunk, a melegben saraztunk.

Most 2,5 éves,és már visszajárunk a játszóra(télen nem mentünk)És most már magától megy,mászik.De még mindig a futkározás,a gyűjtögetés,labdázás dominál:)

Ne aggódj,minden gyerek más:)

2013. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fiam a hintát sose szerette, illetve most 4 évesen kezdi utánozni a többieket, és időnként hajtja már, de nem nagy kedvenc.

Mászókázni hirtelenjében tavaly kezdett el (3 éves kor után), és hipphopp nagyon ügyesen.

2013. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos , hogy kell agódnod, de azért érdemes odafigyelni! Más mozgás jól megy neki, pl. lépcsőzés, ugorni tud-e, ugrálólabdázni, biciklit tekeri-e....stb. Ezekre érdemes majd odafigyelni, mert lehet hogy a későbbiekben fejlesztő tornára kell jáni, ha a mozgása nem lesz a korához képest megfelelő! A fiamat én is hordtam és hordom is fejlesztésre, ő se szeretett soha mászókázni, csúzdázni...stb. Sokat fejlődött már, most 6 éves, csúszdázni szeret, mászókázni fogjuk rá, de hintázni nem szeret most se. Nem is tudja hajtani magát a hintán és pl. biciklizni kétkerekűvel még nem tanult meg, csak pótkerekessel megy. Fizikuma gyenge és nagyon félős.
2013. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát, nem nyugodtam meg...Lépcsőzni segítséggel tud. Kismotort, babataxit soha nem szerette, ráül de nem hajtja magát. Ugrálni sem tud. Igaz, még csak két hét múlva lesz 2 éves de szerintem ezeket már kellene tudnia. Nem akarom elölről kezdeni a gyógytornát vele :-( Persze ha muszáj lesz, akkor fogunk járni csak nehezebb lesz megoldani mert most már én is dolgozom.
2013. ápr. 7. 15:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi,de miért kellett gyógytornára járnotok??

Amúgy szerintem ne izgulj ennyire...minden gyerek másban jó!Ennyire nem kell ragaszkodni az előírtakhoz,hiszen tudod,azt a gyerekek nem olvassák...:)

2013. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!