Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm megverte az egyéves...

Barátnőm megverte az egyéves kislányát, mivel az orvosnál nagyon hisztis volt és rendetlenkedett. Normális?

Figyelt kérdés
A gyerek ott sírt magában az ágyon :( annyira sajnáltam, hiszen 1 éves, mit tudja ő azt, hogy rossz volt.... Szerintem... Vagy csak nekem fáj ennyire? Amúgy nagyon aranyos, értelmes kislány, de barátnőmnél "elszakadt a cérna", és jo párszor rávert a kicsi fenekére.

2013. márc. 30. 21:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Jujujujj, most mi lesz?! Ő dolga, így járt szegény gyerek, van ilyen, nem hal bele!
2013. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Hátha csak a fenekére vert...biztos megvolt az oka, nyilván nem egy vérengző állat a bnőd.
2013. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Határozottan verés ellenes vagyok.


Ilyen picinél pláne. Nagyon dühös tudok lenni ilyenkor. És gáz, ha vkinek így el tud durranni az agya. 2 gyerekem van, sosem tudtak felhúzni annyira. Még a kezükre sem csaptam soha.

2013. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Szegény! Egy egy éves gyereket azért úgy nem szabd megverni, hogy aztán magában sírdogáljon. :(

Nekem is el szokott durranni az agyam, de..., na mindegy, szegénykének a pelustól nem hiszem hogy nagyon fájt, de a kis lelke biztos nem értette, hogy mi van.

2013. márc. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Én verésellenes vagyok. Van egy 4 éves ördögfajzat fiam, akit sokszor agyonverhetnék, de nem látom értelmét. Ha szóból nem ért akkor verésből sem fog. Szóval szerintem nem normális dolog. Az "elszakad a cérna" azért nem jó szöveg mert engem pl. a főnököm minden nap kiakaszt úgy, hogy legszívesebben agyonverném, de nem teszem. A gyereket bezzeg verhetném.
2013. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom. Én nem vagyok "verésellenes" abból a szempontból, hogy időnként indokoltnak tudok tartani egy-egy kézre vagy popsira csapást, na de nem egy egyévesnél. Volt már ekkora gyerekem, és épp most van is, el nem tudom képzelni, hogy akár csak meglegyintsem a pelusát. Egyszerűen még nincs azon az értelmi szinten, hogy felfogja, miért kapta.

Meg hogy tud egy ekkora gyerek "rendetlenkedni"? Ő még nem tudatosan rossz, csak unatkozik vagy fél, ezért hisztizik, és kíváncsi, ezért vizsgál meg mindent, amit nem kéne, és ilyenkor még egyedül az anyja felelőssége, hogy megakadályozza, hogy bajt okozzon.

És nem, nem vagyok egy széplélek, a nagyobbik gyerekem 3 éves, vele már vannak zűrösebb helyzetek, és tőle már elvárom, hogy felfogja, mit szabad és mit nem. Egy 1 évestől nem.

2013. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális. Így kezdődik aztán majd többször megismétlődik. Sajnos.
2013. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
Ha csak rávert a fenekére szerintem nem lenne gond,bár azért 1 évesen,meg hát úgy,hogy után a magában sírdogált,1 évesen kapott a kisfiam a kezére néha ha veszélyeztette magát és hiába szóltam neki,de sosem erősen,hogy ne fájjon, az más,hogy mióta benne van a dackorszakban már a fenekére is kap ha semmi nem használ,de nem verem a gyereket(2 éves)
2013. márc. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy valaki rácsap a gyereke fenekére, kezére, szerintem rendben van, ha indokolt (én nem igaz az, hogy ha szóból nem ért, verésből sem fog, én is csaptam már oda a gyerekemnek és rögtön tudta, hogy is kéne a dolgokhoz hozzáállni), DE egy egyéves még gyakorlatilag kisbaba, nem hiszem, hogy lehet indok, hogy rácsapjon bárki is. Egymagában sírdogálni hagyni egy ekkora babát pedig kegyetlenség.
2013. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Jézusom... 1 éves kislányról beszélünk :(. nagyon sajnálom szegényt. persze nem mondom hogy nem érdemli meg néha a gyerek a fenékre ütést(ha veszélyes dolgot akar csinálni) de akkor sem 1évesen!! pont ennyi idős az én lányom is, hát inkább nem képzelem el ahogy egyedül sír az ágyon még a gondolat is borzalmas.
2013. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!